díra v bubnu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

díra v bubnu

#1 Příspěvek od radioelectrum »

setkal se někdo s takovouto vadou? Známý že jim začala téct pračka. odejmu bočnici a čumím na díru. Zajímalo by mne čím se to mohlo stát ? že by vypadl ten tlumič a prorazil díru do vany a potom se zese vrátil zpět? dá se to zalepit?
Přílohy
P1520501.jpg
P1520500.jpg
P1520497.jpg

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Pøed pár lety jsem nìco podobného øešil u známé Podle mì se to stalo tak že se dostal nìjaký pøedmìt mezi buben a vanu a tím jak se tam pøedmìt bìhem praní vzpøíèil se ten plast prorazil.
Tenkrát jsem to opravil tak že jsem tu díru pøeplátoval zvenku kusem plastové destièky (možná i kusem plechu to už si pøesnì nepamatuju). Tu záplatu jsem nalepil na vrstvu silikonu a poté jsem ji ještì pøišrouboval samoøeznými šrouby vhodné délky do materiálu té plastové vany. Potom jsem už od majitelky neslyšel že by to tam teklo. Nevím už pøesnì jak dlouho to tak vydželo ale ta praèka po nìjakém èase byla vyøazena kvùli jiné závadì. Sice taková prasácká oprava, ale fungovalo to.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

Starší generace těchto praček dost trpí na uložení čepů tlumičů.
Ted jsem jednu obdobnou spravoval a místo čepů jsem musel použít šroub a zajišťovací matku. Při odstřeďování čepy mlátí, udělají díru v uložení a nakonec provedou takovouhle věc. Myslím, ze nejsi první, ani poslední. Neopravoval bych, anebo pokud ano, sehnal bych na SD druhou sadu bubnu a nádrže.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Tohle je vyrazene zevnitr... Kostice z podprsenky? Ten drat je dost tvrdy na to aby pri zdimani udelal diru skrz...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

keemo píše:Tohle je vyrazene zevnitr...
Tak, tak. Najskôr nejaká minca.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

alebo... to človek zabudne vo vrecku a už to ide

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

Do zhora plnenej spadne čokoľvek, ak sú dvierka otvorené a bubon zavretý. V panelákovej kúpeľni, kde je práčka hneď vedľa umývadla a prípadne nejaká polička nad práčkou, tam ľahko skončí zubná kefka, hrebeň, fľaštička od parfému...
Zpredu plnenej najviac chutia ponožky.
https://youtu.be/amT6ehwLwyo

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#8 Příspěvek od Vlafig »

Díra je způsobená pravděpodobně cizím předmětem. Ten by měl být ještě někde v pračce, ve vlnovci, v čerpadle, apod.. Vypadá to na minci, klíč nebo něco takového. Je to poměrně velká díra na těžko přístupném a mechanicky namáhaném místě. Osobně bych volil výměnu celého agregátu či plastové vany z jiné pračky. Jinak se mi pro lepení malých děr nejlépe osvědčila záplata z gumově manžety pračky, přilepená vteřinovým lepidlem a zvrchu dotěsněná vrstvou lepidla Mamut nebo Pattex. Pružnou záplatu lze narozdíl od plastových destiček, apod. lehce vytvarovat do patřičného tvaru. Pokud bys přece jen chtěl lepit, bylo by asi nejlepší lepit po demontáži bubnu a dokonalém očištění povrchu zevnitř, kde je relativně rovná plocha. Ale s ohledem na rizikovost daného řešení a poměrně velkou dostupnost těchto agregátů rozhodně doporučuji v tomto případě výměnu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

KUBO píše:Tak, tak. Najskôr nejaká minca.
Možná i česká koruna. Poslední dobou nám tvrdne. :lol:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Hele, nebylo tam očko pro tlumič? Jestli se tam něco šprajclo, tak to musel odnýst i buben.
Jestli tam nebylo nic, polyurethanovým lepidlem bych tam přilepil kus novoduru.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

Nebylo, ten cep je prodlouzeny kvuli rozperce co je uvnitr nej. Podivej na prvni fotku, tam jsou videt priruby pro uchyceni tlumice. Rana to musela byt radna...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

tak se ke mně dostala další pračka od tohoto výrobce. Protože její ložisko již není v nejlepší kondici rozhodl jsem se že vezmu ložiska z toho s tím vadným bubnem. Koukněte co na mne vypadlo. Takový velký vrut. takže záhada vyřešena. pro informaci také přikládám foto toho trochu horšího ložiska (šmatlá asi 2cm a kolem něj teče)
Přílohy
20201006_132846.jpg
20201006_132456.jpg
20201006_132439.jpg

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

Lepil jsem jednou díru způsobenou drátem z podprsenky, který prolezl perforací bubnu a prorazil vanu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Co drat, hodil jsem do pracky kosili kde jsem v kapse zapomel hrst hrebiku a sel do baru na panaka a pro cigara. To byl rachot, po navratu domu :-)
Hrebiky jsem vytahal (drzely v dirach bubnu za hlavicky), okraje der srovnal kladivem aby netrhaly pradlo a pod pracku hodil pro jistotu snimac vytopeni. Moc jsem tomu nedaval, ale pracka kupodivu jede snad uz 3 roky bez problemu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

to "trochu horsi" lozisko je zrale tak na hod do kontejneru :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“