Tranzistory v TO92

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Uz potreti ti pisu, hod si korunou a bude to mit stejnou relevanci pri identifikaci trandu z elektrosrotu jako cokoliv jineho. Ale to ty zjevne nechces slyset, tak si vyber jakoukoliv jinou metodu ktere budes verit :-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

termite, prosím o konkrétní link na obchod, kde je podle tebe možno zakoupit 500ks značkových BC547B za 100,-Kč.
Za značkový tranzistor řady BC5xx, považuji výrobek renomovaných firem s tradicí výroby polovodičů, jako jsou např. Philips/NXP, ONS, STM, NSC, nebo jiné, skutečně renomované, s tradicí.
Renomovanými firmami míním všechny ty, co nemají vůbec zapotřebí kurwit si reputaci vysloveně fejkovou výrobou, nedodržováním výrobního postupu, ojebáváním použitých materiálů.
Firmy, které se nestydí za své logo na součástce a jsou schopny na své výrobky poskytovat záruky parametrů. Reálných parametrů, jaké jsou uvedeny v jejich pravých, nefejkovaných DS.

Uživatelský avatar
Zruseny_profil_4
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2020, 02:00

#18 Příspěvek od Zruseny_profil_4 »

Já se také divím, proč někdo chce těžit běžné univerzální tranzistory neznámé kvality.

Sám jsem loni a letos kupoval spousty tranzistorů po tisícovkách. Od prověřených firem, od kterých vím, že nedostanu pajcy. Tranzistory jsou od výrobců OnSemi, Diotec, STM, žádné jiné.

Ceny běžných tranzistorů jsou opravdu směšné. Asi jsem se nedostával na 100 Kč za 500 ks, ale za dvojnásobek už je to s velkou rezervou.

Souhlasím zde s tím, že nevidím důvod běžné tranzistory odkudkoli dolovat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

sinclair píše:termite, prosím o konkrétní link na obchod, kde je podle tebe možno zakoupit 500ks značkových BC547B za 100,-Kč.
Za značkový tranzistor řady BC5xx, považuji výrobek renomovaných firem s tradicí výroby polovodičů, jako jsou např. Philips/NXP, ONS, STM, NSC, nebo jiné, skutečně renomované, s tradicí.
Renomovanými firmami míním všechny ty, co nemají vůbec zapotřebí kurwit si reputaci vysloveně fejkovou výrobou, nedodržováním výrobního postupu, ojebáváním použitých materiálů.
Firmy, které se nestydí za své logo na součástce a jsou schopny na své výrobky poskytovat záruky parametrů. Reálných parametrů, jaké jsou uvedeny v jejich pravých, nefejkovaných DS.
Ja netvrdil, ze zrovna BC547B koupis za ty prachy, za tohle koupis standartni univerzalni tranzistor ke kteremu mas DS a ktery vyhovuje pro vetsinu beznych aplikaci.

Zeptam se jinak. Kde beres jistotu, ze tranzistor ktery vyrabujes ze stare spotrebky je od renovovaneho vyrobce, je v poradku a ze je to vubec to co je na nem napsano?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#20 Příspěvek od weed_smoker »

Beru ze šrotu jenom TESLA(KC237-9/307-9,635-640...),RFT(SF245 a SC237-9/307-9,stříbrný PHILIPS(BC546-559 a 327/337),pak ty se stříbromodrou plochou a modrym potiskem a všecky,který maj na kulatym boku pouzdra barevný proužky a ty,co maj pozlacený vývody.S těma typicky spotřebkovejma (C1915,A1015,C945,13001-3 apod.) neztrácim čas a nechávám je v deskách.Mám od každýho 10 a stačí,stejně je nepoužívám.Zato BC549/559 začínaj docházet.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

weed_smoker píše:...S těma typicky spotřebkovejma (C1915,A1015,C945,13001-3 apod.) neztrácim čas a nechávám je v deskách.Mám od každýho 10 a stačí,stejně je nepoužívám...
Děláš chybu, tyhlety japončata jsou mnohdy lepší (menší šum, vyšší Ft) než evropská řada BC5xx ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

Když někdy očesávám desku, nikdy na ni nezůstane ani jediný tranzistor.
Dříve, když jsem kuchal častěji, nejvíce asi ČB telky, zůstávala úplně holá deska. Bral jsem i piny :D
Ale to vyplynulo z potřebnosti. Zpočátku jsem bral jen zajímavosti, a najednou jsem zjistil, že mi chybí smetí, tak jsem pak jeden čas bral opravdu úplně všechno.
Ovšem vyhodit polovodičovou součástku - to mám zábrany do dneška.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“