Calex CM345

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

tovární zapojení je tohle: (fot)
jde sice o Calex 275 discovery nicméně může bejt podobný
jazýček dole je spínač osvětlení
diagnoza: termostat trvale sepnutý
Přílohy
termo C.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#17 Příspěvek od elektrosvit »

Tohle je Mikrona 942.24, má jiný rozsah teplot, jen jednu kontaktní dvojici a kapilára by nedosáhla k příchytce, je moc krátká. Prostě jiný termostat do jiného typu chladničky. Mám jej v šuplíku, chtěl jsem jej nouzově použít, ale kvůli uvedeným důvodům to nešlo.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#18 Příspěvek od jardafiala »

masar píše:To schema je sice pěkně barevné, ale odkdy je světlo v ledničce závislé na termostatu?
Nevím jak "u všech termostatů", ale např. Ranco to mají jinak. Žárovka na jejich schematu má funkci signalizační.
:wink:
Na první pohled to tak vypadá ale je to správně S1 je vypínač ledničky a za ním je to rozdvojené přes kontakt termostatu ke kompresoru a přes dveřní kontakt na žárovku.....

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Tohle vlákno je o CM345. Takže správně to (asi) není. A pokud má tazatel na termostatu vyražený údaj:
3-6 0.1A
3-4 6A
nelze 3-6 použít jako hlavní vypínač.
:wink:

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#20 Příspěvek od elektrosvit »

Na termostatu Atea A13 0137, který jsem montoval, byly vyraženy pod sebou celkem 3 údaje, pro kontakty (3 - 6) 0,1 A a pod tím (3 - 6) 6 A. Je možné, že výrobce používal pro více typů stejné výlisky, ale to jen spekuluji. Typové označení je natištěno na plastové části. Původní termostat byl zapojen stejně a souhlasí to i se schématem v návodu. Ale to teď není podstatné. Tazatel hlavně neodpověděl, jestli kompresor někdy vypíná, nebo běží pořád.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

No v každém případě se bavíme o údajném schematu v návodu, které sem zatím nikdo nedal (a já jsem ho nenašel). A z vyjádření tazatele není jasné, zda původní zapojení dodržel nebo ho změnil na základě vlastního úsudku.
Ale souhlasím, problém to neřeší, ten spočívá v jiné diagnóze.
:wink:

Uživatelský avatar
kynolog07
Příspěvky: 55
Registrován: 30 led 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

#22 Příspěvek od kynolog07 »

Díky pánové za užitečné rady. Problém je vyřešen. Na vesnici jsme měli sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu. Jen jedna jediná lednice na odvoz do sběrného dvora a světe div se, požadovaný termostat A13 byl k mání dokonce od italského výrobce. Výměna - o lednice běží jak za mlada (ovšem ta spotřeba). Dokonce jsem přívod dal na pin 6 (jak radil elektrosvit) lednice už vypíná i kompresor při stavu STOP. (Kolečko na nule.) Asi se už někdo předtím v zařízení hrabal, lednici mám od kamaráda, nejsem první majitel, a přívod dal na 3 a světlo na 6 a já jsem to samozřejmě zapojil jak to bylo v původním stavu. Takže nový termostat je v háji. Reklamace vyloučena - neinstalovat to odborný servis.
Ještě jednou díky.
„Na některé otázky je jedinou rozumnou odpovědí mlčení.“

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

najít odpovídající díl jenom tak "na vesnici" to je šance asi 1:1000 000
(najít prsten s briliantem "jenom tak na cestě" je mnohem snazší)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od otakarv »

konosuke píše:najít odpovídající díl jenom tak "na vesnici" to je šance asi 1:1000 000
Tak já mám takovéto zkušenosti, párkrát se mi stalo že jsem marně sháněl něco v obchodech a nesehnal jsem. Pak jsem vyvážel odpad na sběrný dvůr a tam jsem potřebnou součástku, věc objevil a použitelnou. :wink:

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#25 Příspěvek od elektrosvit »

Paráda, hlavně že lednička funguje.
kynolog07 píše:Reklamace vyloučena - neinstalovat to odborný servis.
Taky nejsem odborný servis a do reklamace jsem šel. Zatelefonoval jsem do prodejny, ženská mi řekla, ať vyplním reklamační protokol na webu a termostat pošlu zpátky na jejich adresu. To jsem udělal a teď čekám na vyjádření. O nutnosti montáže odborným servisem nepadlo ani slovo.

Uživatelský avatar
kynolog07
Příspěvky: 55
Registrován: 30 led 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

#26 Příspěvek od kynolog07 »

TO elektrosvit. Ještě v pátek jsem jel ten zasr... termostat reklamovat a bohužel jsem nepochodil. Na paragonu je vytištěno: Záruční podmínky:
Prodejce vyžaduje odbornou montáž náhradního dílu s dokladem o zapojení. (obč. zák. č. 40/1964 Sb. § 623)
Vůbec se se mnou dál nechtěl bavit. On stanovil podmínky, které jsem nedodržel, a šmytec ! Tak mám smůlu. Já blbec, kdybych nespěchal, tak pětikilo zůstalo doma.
„Na některé otázky je jedinou rozumnou odpovědí mlčení.“

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#27 Příspěvek od elektrosvit »

Aha, pokud to mají v podmínkách, tak nic...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“