Tip na typ pokojové antény

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Tip na typ pokojové antény

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych typ na dobrou výkonnou lacinou pokojovou anténu do kuchyně :( pro rodiče kteří sledují TV Šlágr.Já vím že nejdou dohromady vlastnosti antény která by měla mýt, zejména vlastnosti " výkonná a laciná" :oops: díky

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

používám běžné venkovní síto TVA co nerušivě stoji v mezeře u stěny za skříní - obsáhne TV šlágr a kdeco dalšího v počtu kolem stovky programů, STB Emos, TV český Panasonic CRT (jedinou podmínkou je přibližný a nezastíněný výhled na vysílač, u mě slovensko i polsko, zesilovač jak známo situaci zhoršuje - nedoporučuje se)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jestli v té kuchyni jde chytit Tlustá hora, najdeš ji v síti 23 na kanálu 33. Výkon má dostatečný, takže, jestli nebydlíš v místě dokonale zastíněném (na Valachoch je definice "poblíž Zlína" příliš široký pojem: od míst s kvalitním příjmem na šroubovák zapíchnutý do anténního konektoru až po místa, kde ani aktivní anténa nic nepořídí), musí jít na jakoukoli anténu, nejspíš i pasivní. Do aktivní antény bych šel teprve, když na tu pasivní anténu chytíš signál hodně slabý.

Dám ti tip, Markoni: zkus to napřed s kusem drátu (jako s anténou).

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od lumca »

Ve Zlíně z Tlusté Hory MPX23 na K33 zatím nevysílá (bude od 22. 10.) a navíc Šlágr v této síti nefunguje, je tam pouze aktívní programová pozice (stejně jako v MPX22/PS12 bez obsahu. Šlágr nyní vysílá v MPX24, který je ve Zlíně na K42 a nevysílá z TH, ale ze "Segmentu" na Jižních Svazích.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#5 Příspěvek od dobrman »

:D :D
Jak řekl klasik Jára Cimrman: Zkuste to bez drátů, milý Marconi.
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Šlágr je jedna z TV stanic, na kterou by se měl uživatel připojit přes PIN až po prohlédnutí psychiatrem. Protože to fakt nejde sledovat dobrovolně a bez následků...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Nedělej z toho takovou vědu. :lol:
Pro ty staré v TV vlastně nic pořádného není a Šlagr jim to více méně vyladí na lepší hodnotu. Taky se asi nedíváš každou sobotu a neděli na kreslené pohádky od rány do oběda, že? :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

o tom co je a co není hezké rozhodujeme my ! strana !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Zas to tu smrdi politikou....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

tak to buď rád, podle všeho nejsi nakažen covidem :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

@p32: Až na to, že v těch pohádkách nevisí trvale reklama na nákup nějakýho přiblblýho DVD. Ještě jim totiž nedošlo, že většinou mají důchodci jen sexyboxy a mají jim to posílat na fleškách. :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#12 Příspěvek od jirkati »

Zdeňku, Šlágr TV je prodejní kanál, proto tam stále visí reklamy na prodej CD a DVD. Je to způsob jejich podnikání jako OSVČ. Znám hodně lidí, kteří mají rádi jak dechovku, tak lidovou píseň a přeju jim tu možnost si takovou hudbu pustit, případně i koupit.
Nechápu, jak může někdo některý hudební žánr zatracovat jen proto, že to není jeho oblíbený.
Zarylý obdivovatel vážné hudby bude blejt třeba nad technem? To snad ne. Já třeba preferuju country, ale podle nálady si pustím i TV a nahodím slovenský kanál Senzi, kde běží vše od lidovky přes dechovku, country i popík. A na ovladači máme přece kouzelné tlačítko.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Děkuji za skočení na návnadu. Není v tom nic osobního.

Já jsem nikde nic nenapsal o hudbě, kterou tam "provozují". Zmínka o psychoušovi byla založená právě na tom, aby si nekoupili každý DVD, co se tam zrovna objeví, protože právě na tom je to celý založený. Už před pár lety jsem zaznamenal, že člověk, kterýmu chodí peníze jen tak svým způsobem zblbne. Můj otec je bohužel ten klasický příklad.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Ještě pořád nevíme, jestli z té kuchyně je či není výhled na vysílač, který to vysílá, a už tu zase řešíte, nač ti lidi koukají. Co je nám do toho? Třeba na ně reklama neúčinkuje. Markoni potřebuje radu, tak bych od něj čekal bližší údaje, co už vyzkoušel, jestli něco naladil.
Lumča má pravdu, předtím jsem jen koukl na EPG, televize si pamatovala dvě pozice po Šlágru v MUX22 a jednu v MUX23, ale skutečně se tam nic nevysílá. Jediná pozice s tímto programem je v MUX24 a ten vysílá z ze střechy budovy Segment (266 mnm + cca 50 m).

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od markoni »

Tak že já bydlím v Karlovicích v příloze je anténa co je na stěně klasicky na tu anténu chytám ČT |T2 tlustá hora .Počkám do toho 22.10.2020 snad půjde i Šlágr
Přílohy
Fotka154.jpg

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“