Klávesnice PS2 -> USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fmori
Příspěvky: 3
Registrován: 18 říj 2020, 02:00

Klávesnice PS2 -> USB

#1 Příspěvek od fmori »

Dobrý den,

chtěl jsem na své starší klávesnici Chicony KB-2971 s fialovým konektorem PS2 vyměnit koncovku na USB, což by podle internetových návodů neměl být problém.

(obrázek je v příloze) - na 1 jsem připojil červený drát (+5V),
na 2 je zelený (DATA+)
na 3 je bílý (DATA-)
na 4 je černý (GND).
5 stínění

Předtím bylo zapojení:
1 hnědý (+5V)
2 žlutý (CLOCK)
3 červený (DATA)
4 šedý (GND)
5 stínění

Zatím je to spíš takový bastl - původní dráty jsem nechal v konektoru, po několika centimetrech je přeštípnul a napájel tak, aby zapojení bylo podle výše uvedeného. Až to bude fungovat, dám z DPS pryč původní konektor a natvrdo připájím USB.

Po připojení k počítači se ale nedaří rozpoznat zařízení USB. Mohl bych se zeptat, kde by mohla být chyba?
Přílohy
obr3.jpg
obr2.jpg
obr1.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

přes tuhle redukci by to mohlo jít, ale ta klávesnice to musí umět !
sebelepší redukce nebude fungovat, když to nebude ta klávesnice umět . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, radic v klavesnici musi podporovat USB protokol. V tom pripade to ale spravidla byva USB klavesnica, s ktorou sa dodava redukcia na PS/2.

Takze to mozes pekne vratit do povodneho stavu a kupit si aktivny prevodnik PS/2->USB.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od yakl »

Klávesnicou s PS2 sa dá zapínať PC, s USB klávesnicou to nejde. Protože počítač mám umiestnený pod stolom, zapínam ho dlhou klávesou.

Uživatelský avatar
fmori
Příspěvky: 3
Registrován: 18 říj 2020, 02:00

#5 Příspěvek od fmori »

Děkuju za rady, do teď jsem netušil, že je taková věc potřeba a v návodech se o tom nezmiňovali. USB klávesnic mám spoustu, takže mě netrápí, že bych ji opravdu potřeboval, spíš jsem si chtěl po delší době zkusit něco upravit a náhodou našel tuhle klávesnici.. (určitě to taky znáte :D). Zkusím tento převodník koupit, otestovat a kdyby klávesnice šla, rozebral bych ho a připájel DPS napřímo do klávesnice, ze které bych vyvedl jen USB kabel..

Je tohle aktivní redukce, který bych potřeboval?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

yakl píše:Klávesnicou s PS2 sa dá zapínať PC, s USB klávesnicou to nejde. Protože počítač mám umiestnený pod stolom, zapínam ho dlhou klávesou.
Jde to obema.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Možná to jde zapnout, ale třeba do BIOSu se nelze v některých starších MB dostat s USB klávesnicí.

PF

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

yakl píše:Klávesnicou s PS2 sa dá zapínať PC, s USB klávesnicou to nejde.
Ale ide, len sa musi povolit napajanie usb portu (niektore dosky to vedia len na konkretne porty, nie vsetky), aj pri vypnutom pc a zaroven povolit wakeup keyboard
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#9 Příspěvek od gepard »

Tohle by nestačilo?
Přílohy
USB-PS2.jpg
-- Gepard --

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Tohle stačí jen v tom případě, že samotné zařízení podporuje oba dva režimy. USB i PS/2. Vyráběly se tak dlouho myši, u klávesnic to obvyklé nebylo.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#11 Příspěvek od judeware »

Jak malé děti. :D
...chtěl jsem na své starší klávesnici Chicony KB-2971 s fialovým konektorem PS2 vyměnit koncovku na USB, což by podle internetových návodů neměl být problém.
Chlapče, kolik je ti let? Diferenciální datový pár rozhraní USB je podle tebe totéž, co CLK a DATA v klasické klávesnici (9 přenášených bitů strobovaných hodinami, úrovně TTL)?
KB-2971 je PSdvojková klasika slušného designu i provedení. S redukcí na DIN poslouží i na PC286, stejně jako na těch "téměřsoudobých". Umí ovšem toliko standardní klávesnicový protokol. Zaměňovat původní konektor USBčkem je čiré diletantství! Takže jak tu chlapi píší - takovou je třeba osadit aktivním převodníkem a na původní klávesnici nic nepředělávat!!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“