Kalové čerpadlo

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Kalové čerpadlo

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím
mám kalové čerpadlo, teď přesněn nevím typ, ale je to takové to za pár stokorun z LIDLU a podobně. Běželo bez zavodnění, už neběží, má cenu to kuchat (jsou tam šrouby s divnou hlavou) nebo rovnou vyhodit? Má vinutí tepelnou pojistku nebo se rovnou vinutí spáli a čerpadlo scípne?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od tiktak1953 »

Nepodari sa ti to uz opravit,tepelnu to nema.Bud odide plavak,rozbehovy kond. a vtedy po pripojeni na 230V vrci motor,lebo zhori vinutie od vody co sa dostane do vnutra.Alebo je zadrete ,vtedy tiez vrci motor.Mne sa podari z desiatych vyhodenych v elektro odpade asi len jedno opr.Bacha na to,opravovat cerpadla je nebezpecna zalezitost!!! Aj vsetky nove cerpadla by sa mali pouzivat z bezpecnostnych dovodov iba s prudovym chranicom.Obsluhovat by ich mal clovek znaly tejto problematike.Ked vidim ako ludia s cerpadlami zaobchadzaju lebo nevedia co im hrozi,tak mi je....
Aj na Vianoce ked vidim ako maju ludia po kovovom plote natiahnute tie ziarovky a prsi,tak sa cudujem ze sa nikomu nic nestalo.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 20 říj 2020, 22:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#3 Příspěvek od vicious »

Na tom veľmi nie je čo opravovať, ak odišiel motor, tak to je konečná. V lete som rozoberal Hechta s poškodeným vinutím (kvôli zatečenej H₂O) a neviem si dosť dobre predstaviť, ako by som to po akejkoľvek oprave skladal naspäť a ručil za to, že to bude funkčné, tesné a bezpečné. Plavák sa tiež nedá normálne rozobrať a zložiť.
EDIT: má cenu to kuchať, je v tom asi pol kila Cu vinutia :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

vicious píše: má cenu to kuchať, je v tom asi pol kila Cu vinutia :lol:
No jak který. Měl jsem jedno dokuchaný a bylo motaný hlínou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Rozdělával jsem jich několik . Jde to v pohodě . Jsou tam trojhvězdy . Až to rozšroubuješ , tak musíš povolit ty kalhoty co drží kabely a kabely uvolnit , nejhorší práce . Motor rozťukáš za rantl . Kupodivu jsem nezažil vadný kond , ony toho většinou moc nenačerpají , většinou zareznou dlouhodobým ponořením , neb tento provoz je jim zakázán . No a pokud to zarezlé má 16ce jističe a provozovatel jen strčí do zásuvky a jde , tak je vykydáno . Hliník jsem tam , v asi 10ti kusech , co jsem dělal , neviděl . Cu sbírám .

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“