LG 32LB550U neudrží nastavení ani pod napětím

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

LG 32LB550U neudrží nastavení ani pod napětím

#1 Příspěvek od Hydrawerk »

Nazdar, osoba blízká má pár let LG 32LB550U, už bude asi po záruce. Před nějakou dobou se tam něco zmršilo, takže televizor po každém zapnutí (třeba pomocí DO, když je furt v zásuvce 230V) přejde do režimu prvotní instalace. Až tato proběhne, tak pak lze normálně sledovat TV vysílání. Je to dost divný, na webu se o tom asi nepíše. Obnovení továrního nastavení nepomohlo. Tak jsem tam nahrál přes USB disk novej firmware 03.53.00 a od té doby už to dva dny funguje. Snad to vydrží.
Setkal se s tím někdo?? Nekazí se tam nějaká flash paměť? Může opravdu novej firmware pomoci na dlouho?
https://www.lg.com/cz/podpora/podpora-p ... g-32LB550U
Případný zájemce nechť si rozhodně přečte TV_Software_Update_Guide_v3.pdf na webu LG.
Přílohy
LG 32LB550U pic01.jpg
LG 32LB550U pic02.jpg
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 17 pro 2018, 18:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tento problem sa tu uz riesil a tiez pomohol firmware. Mozno skutocne odisla cast flash opotrebovanim a firmware od nejakej verzie vie tento problem osetrit (ulozenim dat do inej casti).

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od rayx »

Je to zajímavý, že klucí v LG tuhle verzi FW v EU už nenabízej a maj tam jako poslední 03.50.14 ... :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Hydrawerk píše:Případný zájemce nechť si rozhodně přečte TV_Software_Update_Guide_v3.pdf na webu LG.
To si děláš srandu?

Pět let stará TV bude určitě po záruce. Na jedné straně to je jen HD, ale je to T2, takže se vyplatí to zachraňovat. A případný každý zájemce může hledat to, na co mohl být rovnou daný jeden odkaz. :wink:

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od rayx »

Však on to psal už před dvěma lety a to ta telka z 6/2015 teoreticky ještě v záruce bý mohla a link taky fungoval, tak se tak nerozčiluj 8-)
živej link tam máš stále

Já to otevřel znovu jen proto, že ta verze FW už není v EU nabízená a nechali tam pro nás předchozí. Proč asi? No psal jsem tady u tom dříve, souvisí to s ruským Tricolor TV, ale co ta zmínka o českým T2 ...

T2 sice má, ale bez HEVC ... :(

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#6 Příspěvek od Lubanec »

Ano..má sice T2,ale naprosto k ničemu,páč na obrazovce bude lítat krystalka(pouze zvuk),nemá to kodek hevc :-(
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

rayx píše:Však on to psal už před dvěma lety
ale co ta zmínka o českým T2 ...
T2 sice má, ale bez HEVC ... :(
Jojo, tak to vypadá, když někdo otevře téma 2 roky staré a jiný si toho nevšimne. Už tenkrát to bylo po záruce, ale dneska bych o tom už nediskutoval.
Jinak jsem se moc nerozčiloval, jen podle mě nemá smysl psát, co tam je ke čtení a nedat odkaz.
Já bych ji bral i s tím jen T2. :wink:
(Je dost TV co nemá HEVC, má jen T2 a čeká jen na to nabuzení firmwarem.)

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od rayx »

U LG to čeká na vyzkoušení asi u LB6 a výš :wink:

Ta LB5 nemá ani chladič na CPU, kdyby to HEVC s vhodným FW umělo, jistě by se bez úprav upekl :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Ten HEVC je pro modelové řady od roku 2015. Tato TV je model roku 2014 a tak na to prděj, i když by to šlo, protože HD.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“