břitový komutátor aneb co to zase je

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

břitový komutátor aneb co to zase je

#1 Příspěvek od Skay »

Pánové,
Do spálených modelářských serv jsem objednal motor velikosti MIG280
Ani nevim proč mě to napadlo ale kouknul jsem se mikroskopem chladícím otvorem do motoru na jeho komutátor a musim říct, že nevim co si o tom mam myslet viz foto. Motory jsem objednal dva. Oba mají stejnou výrobní vadu ale točí se - nereklamovatelné. Očividně se to takhle prostě vyrábí. Jedinej důvod pro takovouhle konstukci mě napadá rapidní snížení životnosti jak uhlíků tak komutátoru a aby si to pitomec po pár hodinách provozu mohl jít koupit znova...
Přílohy
komutator.png
motor.jpg
komutator po pitve motoru.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Moc mikroskopově ty fotky nevypadají. Ty kartáče jsou přesazené o 90°?

když číňan neumí vylisovat symbol monočlánku, tak asi ani sestavit motorek...

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Skay »

Ano jsou pootočené o 90°. Kdyby alespoň měly ty kartáče z druhé strany ten lisovací trn čtvercového tvaru ale on je to obdelník takže pootočit tak jak by měli být ani nepůjdou...
By mi z toho prasknul...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To kde predavaju takyto smejd?

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Nakadah »

MIG280 u nás "vyrábí" MEGAMOTOR. Na ty otočené uhlíky teda čumím jak puk. Běžně měly zabíhací břity, ale jen takové špičky na rozích. Tohle je teda úlet. Mám od nich MIG280, 300, 400, 480 i 500. Ale s tímhle sem se nesetkal. Asi katování kostů :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Tak snad půjdou do těch serv aspoň přehodit nový rotory? Případně čela s ložiskama. Už se zas bude bastlit na úrovni součástek jako v 1950.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ak je to niekde z AliExpressu, tak aspon je jasne, preco to bolo lacne :D

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Skay »

Crifodo píše:Tak snad půjdou do těch serv aspoň přehodit nový rotory? Případně čela s ložiskama. Už se zas bude bastlit na úrovni součástek jako v 1950.
Díky za tip, to stojí za uvahu, zkusím jestli to bude "mechanicky kompatibilní"

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Skay »

rnbw píše:Ak je to niekde z AliExpressu, tak aspon je jasne, preco to bolo lacne :D
nebylo
bylo to z českýho modelářskýho shopu ale to je jedno, oni to na tom alli možná koupily. Volal jsem před chvílí do dalšího shopu a tam mi prodejce byl schopen (potom co jsem mu popsal co chci vědět) potvrdit, že to co prodává on je vyrobeno taky takhle špatně

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Skay »

Nakadah píše:MIG280 u nás "vyrábí" MEGAMOTOR. Na ty otočené uhlíky teda čumím jak puk. Běžně měly zabíhací břity, ale jen takové špičky na rozích. Tohle je teda úlet. Mám od nich MIG280, 300, 400, 480 i 500. Ale s tímhle sem se nesetkal. Asi katování kostů :D
Zkusil jsem je trošku pohrotit a napsal jim mail ať se k tomu vymáčknou jak to vyrábí oni a jestli se u nich dá tento motor koupit s tím, že bude vyroben správně. Jsem zvědavej co napíšou

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Nakadah »

Nevím jak teď ale MEGA komunikovala dycky super. Převzali od Paličky (VM-Palička) kdysi jeho neodym DC motory a když sem potřeboval uhlíky tak v pohodě komunikovali a uhlíky měli. Já byl spokojen.

Napiš pak jak dopadneš.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#12 Příspěvek od renda15 »

Myslím, že to je úmyslně. Objednával jsem teď motor MIG 600 od Pecky a je to tam zrovna tak. Navíc už jsem se s tím setkal u nějaké vrtačky, která skončila na nekvalitní akumulátor (takže brzy) a zajeté to zdaleka nebylo. Každopádně, jestli to je omyl, tak je rozsáhlý.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Nakadah »

Já DC motory od MEGY zajížděl ve vodě. Destilka. 10-30minut a uhlíky si sedly celou plochou. Teda jenom ty motory s kluznými ložisky. Pak vymáchnout v lihu, vysušit. Kápnout kapičku oleje do ložisek.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Spíš ve fabrice objednali špatný díly, anebo měli těchto přebytek. Jenže, na rozdíl od solidního výrobce, jim je to u prdele. Však to blbí evropani stejně koupí.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#15 Příspěvek od jardafiala »

Oba mají stejnou výrobní vadu ale točí se - nereklamovatelné.

Zdar
první fotka vypovídá jasně, to by přece mělo jít reklamovat když je závada vidět na první pohled!
J.Fiala

Odpovědět

Zpět na „Součástky“