kompresor VKM 320 - kliková hřídel

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#16 Příspěvek od Sadra17 »

lesana87 píše: Jak to vůbec může fungovat úplně bez mazání? Dyť i ty písty jsou vydřený.
ložiska na klice jsou s trvalou náplní a písty jsou myslím keramický :wink:

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#17 Příspěvek od Sadra17 »

JirkaCZ píše: Ze servisu První Hanácká se mi ozvali, že klikovku by měli za 2950 bez DPH s dodací lhůtou 4-6 týdnů tak přemýšlím jestli do toho jít nebo ne.
to bych ten motor raději spářil se samostatným kompresorem https://www.naradi-vzduch.cz/levnekompr ... esor-2-2kW

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaCZ »

díky za odborný pohled na věc, toho motoru je škoda asi si ho nechám ale opravit se to fakt asi nevyplatí, škoda že to má takový slabý místo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ak to aj v takomto stave fungovalo, tak poskriabane valce nebudu nejako velmi vadit.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od varok »

Dobrý večer, ty kompresory s olejovým mazáním seženete celý agregát i pod 5000,- kč a tenhle mají na stránkách aircraftu snad jen agregát kolem 12000,- kč. Jestli je to tedy ten co myslím. Kdysi jsem opravoval právě ten olejový typ, který jsem koupil starší za asi polovinu ceny nového. Je to ale rychloběžný typ Herkules. I tak sháníte složitě díly různě po různých firmách a vyjde to na hrozné prachy. Praskl mi jeden válec, sehnal jsem jiný nový. Cena asi 650,- kč. Potom odešly ty planžetové ventilky. Koupil jsem celé ty destičky co jsou pod hlavou kompresoru. Na jeden válec stojí sada taky zhruba kolem 500,- kč. Když si to potom člověk spočítá, tak ho vyjde jen menší oprava na skoro stejné peníze jako nový agregát.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“