Lenovo G580 - po výměně CMOS baterie nenaběhne

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#16 Příspěvek od Rellik »

Zkusím ještě změřit, zda z té baterie jde napětí i do desky... Pak vyzkouším jiný externí monitor, který se nevypne po 3sec když nemá signál... Tak aspoň budu moct proklikat klávesové zkratky pro zobrazení na externím monitoru... Tak jak jsem to našel na některých webech, kde se řešil stejný problém...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#17 Příspěvek od Hifista »

Nějak tam nevidím zapojený bílý kabel od displeje. Černý je do modulu připojený, bílý asi leží někde uvnitř nezapojený.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

:lol: Bílý kabel od displeje, tady už se diskutuje odborně jak na fejsbuku. Je fakt, že do víka to vede, ale obraz musí rozhodně naskočit i bez WiFi ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Rellik píše:Zkusím ještě změřit, zda z té baterie jde napětí i do desky...
Když ti to někdo poradí, tak je zde dalších 7 příspěvků než se k tomu rozhodneš. Potom furt opakuješ, že včera to ještě jelo a že zkoušíš samé blbiny, co ti poradili na jiných fórech. Takže já už se nevyjadřuji.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#20 Příspěvek od Rellik »

hifista: bílým káblíkem nejspíš myslíš druhou anténu od WIFI. Ta v tomto modelu není, proto není zapojený. ;)

p32: to že to píšu až po několika příspěvcích neznamená, že na to neberu ohled. Prostě už jsem na to včera večer neměl náladu. Napětí na desku jde. Původní baterka měla 2.7V dal jsem dnes novou ta má 3.2V... Nový pokus s externím monitorem opět bez výsledku.

Budu muset pohledat nějaké ty případné klávesové zkratky jak tu někdo napsal... Případně obnovit nějak ten BIOS z flešky... To jsem ale nikdy nedělal (krom aktualizací biosu ze systému nebo přímo biosu)... A vlastně ani nevím jak se to dělá... :(

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#21 Příspěvek od Hifista »

Onen bílý kablík mi padl do oka, protože jsem zrovna před pár dny musel svůj G580 rozebrat a znovu složit kvůli výměně vadných krytů. Já jej tam mám, takže i když jde o stejný model asi se provedení poněkud různí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Zalezi od pouzitej wifi karty. Anteny su v kryte LCD dve, ale najlacnejsie wifi karty maju len jeden konektor.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#23 Příspěvek od Rellik »

Hifista: ono záleží přímo na typu modelu. Tohle je 20157. ty máš možná novější. Taky jsem viděl na různých stránkách, že jsou zapojené antény obě... Tady je jen jedna....
Nicméně kvůli WIFIně to není.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#24 Příspěvek od ace_ventura »

Tady postup je https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-a ... -p/3953208. Je mi to povědomé. Musel sehnat starou - malou flešku (256MB) a s kontrolkou abych věděl, že to něco dělá. Nakonec se to ale stejně nedokončilo - a pomohl jen DUMP.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#25 Příspěvek od Rellik »

Super konečně nějaká pozitivní odpověď... :) Bohužel ale zítra odjíždím do neděle na chalupu, takže to vyzkouším asi až potom... Zatím se mi postup z toho webu líbí... Starší 4Gb, nebo 16Gb flešku mám. Jen se budu muset přebootovat do W10 protože výchozí systém mám linux... Ale to není problém... Pak písnu jak to dopadlo... :)
Zatím moc dík... :)

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#26 Příspěvek od Rellik »

Takže bohužel. Nejde. Zkoušeno dle návodu na dvou fleškách. Po zapnutí fleška problikne, ale noťas sa hned zas vypne. Pokud to zapnu přes to "NOVO" tlačítko, tak to sice nevypne, ale taky nic nedělá... A u té druhé možnosi (NOVO) jsem to držel snad 5 minut... Zkusím to ještě celé rozebrat a dat původní CPU... Pak to vyzkoušet znovu a uvidím...

Případně ještě první zkusím přejmenovat ten BIOS.cap na bios.cap Ale myslím, že to nepomůže...

EDIT: takže nepomohl ani původní CPU, ani znovuvytažení CMOS baterie a čekání dokud se NTB naprosto nevybije a ani přejmenování toho souboru...

Po zapnutí fleška problikne, pak začne blikat a pak se to vypne...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od Zaky »

Zkus ještě pročíst toto: https://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y- ... d-p/377911
Každopádně tam píšou o malé staré flashce formátované ve FAT16. S tím zablikáním konrolkou to vypadá nadějně, číst se to asi flashku snaží, leč neúspěšně.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Ona moze bliknut preto, ze dostane napajanie.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od Zaky »

Rellik píše:
Po zapnutí fleška problikne, pak začne blikat a pak se to vypne...
Z tohoto bych řekl, že první bliknutí bude od napájení, další od čtení, které ale nedopadne.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#30 Příspěvek od Rellik »

Hoši podařilo se...
Tu starou 4Gb flešku jsem zformátoval na FAT16 (FAT), nahrál na ni jen ten soubor BIOS.CAP
Zapojil do USB 2 a se zmáčknutými klávesami Fn+r jsem zapl PC. Prví se to opět vyplo. Tak jsem zkusil všechny klávesy pustit jak začala fleška blikat... Najela aktualizace BIOSU...
Pak se to samo restartovalo a najel W8, který jsem měl na pokus nainstalovaný jako poslední...
Super! Pak jsem ještě teda přehodil zase zpátky ten CPU i3. V pohodě...

Poslední verzi Biosu jsem měl napsanou, tak jsem pak ještě zkontroloval jestli tato je novější - je...

Teď tam dám Linux... :D

Uvidím teda jestli se to ještě nebude po těch 30 min zas vypínat, ale na to už odkaz ke studiu mám... :)

Všem moc díky za rady... :)
Přílohy
local_media5659711006829721105.jpg
local_media3293681922757090470.jpg
IMG_20201102_101806.jpg
IMG_20201102_101600.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“