STK 4181

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

STK 4181

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, potřebuju tohohle brouka, v ame ho nabízejí ale je mi to nějaké podezřelé, nějaké zkušenosti? Hlavně těch +/- 42V, jak moc je to důvěryhodné?
Jo a ještě mi připadne žertovné, že uvedený brouk má 2x 30W a na zesilovači PIONEER A229 je zezadu 330W...

J.Fiala
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 02 lis 2020, 17:52, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zrovna dnes jsem ho namontoval, taky je z AME. Napájení +- 43 V, už je to zapnuté hodinu a zatím hraje :) Napájení podle datasheetu je +- 51 V max. a 34 V doporučeno. Dal jsem ho do receiveru JVC, kde byl původně STK4171 II. Jediná věc, co se mi moc nelíbila, tak byly otřepy na plastové části pouzdra, které vypadaly, že lehce přečuhují nad chladicí plochu. Radši jsem to obrousil.

Jinak pouzdro má na šířku 64 mm a je výrazně menší než u toho původního švábu, přestože by to měla být přímá náhrada. Datasheetu od Sanya ten rozměr ale odpovídá.

Jmenovitý výkon je 2x 45 W do 8 ohm, ne 30.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Jardo, těch 330W je včetně dovoleného příkonu přes zadní zásuvky :D
Jinak se hybridů z AME neboj, mám s nimi jen dobré zkušenosti.
Stejně tak se zadařilo třeba v UTsource, ale u UT jsem bral jenom 2x a byly to poměrně "nové" modely /4148XI a 4050V/, takže to klidně mohly být /vzhledem k ceně/ i někde skoupené NOS origoše.

V AME jsem se s tímto sortimentem nikdy nespálil.
Stejně tak, jsem v AME vždy dostal výborné válcové axiální "emitoráky", tj. drátové odpory desetin ohmu. Komplet řady od asi 3W do 7W, které jinde neměli ani smykem a nebyly ani drahé.
4,50,- Kč za tmelený drátový 5% odpor 0R33-3W, pod tmelem viditelný přivařený dráty jak noha, to je cena tak akorát.
Trojnásobek jako jinde, to je už zlodějna i za Vitrohm či Vishay. Vishay sice vedou taky, ale 13,-Kč jim za jeden 3W odpor nedám.
Kór když vím, že se jinde dá Vishay a kostkový červený Vitrohm koupit za míň, než půlku. AME to nabízí zřejmě pro servisáky, co opravují nějaký snobárny.
Zelené 3W Jsou výborné, nakoupil jsem zásobičky. Není to ta nejsračkovější řada s chlupem pod tmelem, co běžně prodávají v bastlkrámech.
V AME vědí, že to zboží prodávají servisákům a že to musí jak fungovat, tak držet..
Polepšili se opravdu hodně, kdyby měli připomínkový web, nebo vzkazovník, poslal bych jim tam palec hore.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Jardo, těch 330W je včetně dovoleného příkonu přes zadní zásuvky :

Tak tohle je ta podivnost namalovaná v servisním manuálu, nějaxemito zdálo divný. Jinak dík za info, to jsem potřeboval vědít. Ještě možná jeden dotaz - jak lze předpokládat že je dimenzované trafo (ještě to není doma takže okometricky to neuhodnu) 60VA, nebo 100VA? Je označené ATS1338 a jištěné 1,25A.

J.Fiala

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Mně se na ně ptal Gůgl, protože se tam příležitostně pro nějaký matroš zastavím, i kdyby třeba jen pro pět švábů dohromady za stovku.
A taky mi kdysi sehnali kyvné mezikolo do decku Technics, které jsem nikde jinde nesehnal.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“