LG 42lb679v REŠTART

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

LG 42lb679v REŠTART

#1 Příspěvek od JozefVT »

Zdravim.mam Lg 42lb769v problem je taky,ze po zapnutí tv nabehne a normalne funguje po niekolkych minutach sa restartuje znova nabehne zasa na par minut popripade sekund a znova restart,niekedy to urobi 10x a potom cely den funguje normalne a niekedy sa vypne blika len LED a musim vytiahnut zo siete a po minute cca znova zapnem funguje znova restarty. A niekedy zapnem 3x sa restartuje a funguje cely den normalne. Neviete kde moze byt chyba? Dakujem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Jako první bych to viděl na problém ve zdroji a potom na studeňák na hlavní desce. Prostě rozdělej, nafoť a dej sem, změř daná napětí, zkontroluj aspoň vizuálně spoje (studeňáky) a elektrolyty. Bez toho ti dál nikdo asi radit nebude.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#3 Příspěvek od JozefVT »

p32 píše:Jako první bych to viděl na problém ve zdroji a potom na studeňák na hlavní desce. Prostě rozdělej, nafoť a dej sem, změř daná napětí, zkontroluj aspoň vizuálně spoje (studeňáky) a elektrolyty. Bez toho ti dál nikdo asi radit nebude.
Ano,urcite to urobim,ale nejde mi do hlavy,ze napriklad teraz funguje Tv v pohode bez restartov,kazdopadne to zajtra nafotim...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Tady bych to viděl na vadu podsvícení kdy je to asi někde na hraně, nebo to dělaly některé televize když byl mizerně chlazený procesor.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#5 Příspěvek od JozefVT »

jardafiala píše:Tady bych to viděl na vadu podsvícení kdy je to asi někde na hraně, nebo to dělaly některé televize když byl mizerně chlazený procesor.
Podsvietenie? Hm neviem to nevyzera na podsvietenie to funguje velmi dobre televizor napriklad teraz funguje uz 7 hodin hraje bez poruchy..asi to bude niečo ine,ale to je iba moj nazor.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#6 Příspěvek od JozefVT »

jardafiala píše:Tady bych to viděl na vadu podsvícení kdy je to asi někde na hraně, nebo to dělaly některé televize když byl mizerně chlazený procesor.
Zdravim tak som to nafotil.
Naposledy upravil(a) JozefVT dne 12 lis 2020, 11:49, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#7 Příspěvek od JozefVT »

JozefVT píše:
p32 píše:Jako první bych to viděl na problém ve zdroji a potom na studeňák na hlavní desce. Prostě rozdělej, nafoť a dej sem, změř daná napětí, zkontroluj aspoň vizuálně spoje (studeňáky) a elektrolyty. Bez toho ti dál nikdo asi radit nebude.
Ano,urcite to urobim,ale nejde mi do hlavy,ze napriklad teraz funguje Tv v pohode bez restartov,kazdopadne to zajtra nafotim...
Zdravim tak som to nafotil
Naposledy upravil(a) JozefVT dne 12 lis 2020, 11:49, celkem upraveno 2 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

No, já nevím, ale z těch obrázků nepřečteš ani označení součástky na desce. Přitom jsou zbytečně malé (40 kB) a to i rozměrově 200x400 bodů. To asi fotíš nějakým foťákem, který neumí fotit na šířku?

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#9 Příspěvek od JozefVT »

p32 píše:No, já nevím, ale z těch obrázků nepřečteš ani označení součástky na desce. Přitom jsou zbytečně malé (40 kB) a to i rozměrově 200x400 bodů. To asi fotíš nějakým foťákem, který neumí fotit na šířku?
Keď som fotil klasicky tak mi stranka vyhodila hlasku ze subor je prilis velky

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tohle je foto z mobilu z TV Sencor - zdroj s napětím pro podsvit.
Velikost je 1024x768 bodů a 300 kB. Klepni na obrázek.
Přílohy
Sencor1.jpg
Naposledy upravil(a) p32 dne 09 lis 2020, 13:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#12 Příspěvek od JozefVT »


Mne TV nabehne len zo zaciatku sa velakrat restatuje,niekedy 10x niekedy len 3x a niekedy to trva aj hodinu ale potom uz TV bezi normalne cely den.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od bumbo »

Mne TV nabehne len zo zaciatku sa velakrat restatuje,niekedy 10x niekedy len 3x a niekedy to trva aj hodinu ale potom uz TV bezi normalne cely den.[/quote]

Nedávno jsem řešil podobnou závadu u TV ORAVA 32".Pomohlo vyndat pamět 25Q64,vyčíst ji (software jsem nikde nenašel) nahrát do nové paměti
a telka frčí jako nová.

Uživatelský avatar
JozefVT
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#14 Příspěvek od JozefVT »

bumbo píše:Mne TV nabehne len zo zaciatku sa velakrat restatuje,niekedy 10x niekedy len 3x a niekedy to trva aj hodinu ale potom uz TV bezi normalne cely den.
Nedávno jsem řešil podobnou závadu u TV ORAVA 32".Pomohlo vyndat pamět 25Q64,vyčíst ji (software jsem nikde nenašel) nahrát do nové paměti
a telka frčí jako nová.[/quote] Dakujem za info ozaj neviem co to moze byt... zajtta sa pokusim sem nahodit nove foto

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Teď mě ještě napadá, jaký tam máš firmware?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“