Samsung UE50MU6172U

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

Samsung UE50MU6172U

#1 Příspěvek od standamajka »

U této Led TV nepravidelně na 5 vteřin vypadává zvuk jenom na programech na 22 kanálu signál je samozřejmě OK.Již to bylo řešeno v záruce výměnou základní desky půl roku to bylo OK a teď to dělá znovu,Nesetkal se s tím někdo,
Základní deska stojí 5000,- což by nemělo cenu.Myslím si že by to mohl dělat tuner ale nejsem si jist.Jinak i na ostatních kanálech i ostatních vstupech je to v pořádku.Standa

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#2 Příspěvek od Syron »

Zkus to přes stb.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#3 Příspěvek od standamajka »

To funguje bez problému ale není to řešení

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

To nebylo řešení, ale zjištění, co to dělá. Jde asi jen o tu citlivost na tom kanále. Který je to MUX? Jak vypadá síla signálu a kvalita?

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#5 Příspěvek od standamajka »

Nechci nikoho urazit ale stačí přečíst co jsem napsal již to dělalo to samé když to bylo v záruce po výměně desky to fungovalo asi 7 měsíců teď to začalo dělat zase- na setobox to jede- na novou desku také mě jde o to to zkusit opravit nechci dávat novou desku a se setoboxem nejdou všechny funkce

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

No a co chceš spravovat, když nevíš co? Druzí ti asi neporadí, když neumíš odpovědět na základní otázky, na které jsi měl info už v prvním příspěvku. A já křišťalovou kouli nemám, vyměnil jsem ji za zařízení na předpověď počasí.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#7 Příspěvek od standamajka »

Tak do té tvé věštecké koule vlož vysílač kleť výkon 100 kw kanál 22 multiplex 23 síla signálu 100% kvalita signálu 100% jak na TV tak na setoboxu
pokud se tímto něco změnilo v mém dotazu a dokážeš mi odpovědět v čem by mohla být vada kromě mnou uváděného VF dílu hluboce před tebou smekám

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

No, to to trvalo. :lol:
A ten MUX23 je konečný nebo ještě přechodný? Jestli tedy nechci moc informací najednou. :wink:

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#9 Příspěvek od standamajka »

České Budějovice Kleť Finální DVB-T2 multiplex 23 22 100 H DVB-T2 a jdu raději vyměnit ten VF díl možná zbytečně ale třeba ne

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#10 Příspěvek od jopo166 »

hlavna vec že je sila aj kvalita 100% :D :D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Nemôže to rušiť frekvencia elektroniky/procesoru? Možno beží na rovnakej alebo harmonickej frekvencii a časom ako sa zhorší filtrovanie napätia to začne hnevať. Kedysi ešte na analógu OTF som to mal, teletext rušil niektoré programy, behali zvislé čiarky v obraze. Nechcem vedieť čo by to robilo keby boli digitálne, to by sa asi rozpadlo komplet.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Na napětí na desce a jeho zvlnění jsem se chtěl zeptat, ale leze to z něho jak z chlupaté deky a mohli bychom pokračovat, ale jopo166 už mu poradil. :wink:

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od rayx »

Televize modelového roku 2017, s novou MB deskou, a opakovaným problémem jen na MUX23 ...

Obnovení a znovu naladění vyzkoušeno? FW verze jaká, poslední 1280.5 nebo starší?
Naposledy upravil(a) rayx dne 12 lis 2020, 07:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#14 Příspěvek od jojo4 »

Daj tam útlmový článok a potom rieš tuner.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#15 Příspěvek od houmr »

Jaký máš anténní systém a kdo za pomocí čeho určil že je signál OK?
Byť to tak na první pohled vypadá, vada nemusí být nutně v televizi. Také jsem měl podobný problém s jedním konkrétním MUXem u jednoho konkrétního STB - vyreklamoval jsem ho, vrátili mi peníze a já koupil další stejný (měl totiž dvojitý tuner). Několik měsíců OK a pak zase signál začal propadávat. Ten už mi vrátili s tím, že závadu nezjistili. Koupil jsem si tedy jiný typ a od té doby bez problémů. Ten původní jsem přesunul k příbuzným. A taky bez problémů.
Zkrátka každý typ tuneru je jinak citlivý a jinak odolný. Ta doba, kdy se kvalita a případná deformace signálu dala odhadnout okem je už bohužel dávno pryč. Osobně jsem se smířil s tím, že ne každý tuner se snese s danou anténní a signálovou konfigurací.

Jestli chceš skutečně potvrdit nebo vyvrátit vadu televize, odvez jí na pár dní někam jinam k někomu jinému.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“