mazivo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

mazivo

#1 Příspěvek od samec »

Čím mazať plastové súčiastky? V komerčných prístrojoch je akási biela vazelina.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím, v bývalé práci jsme používali MOLYKOTE-DX. Pokud to přicházelo do kontaktu s jídlem, tak se používala potravinářská vazelína.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Bilou na plasty obcas prodava typek na aukru. Koupil jsem pred casem kilovku MOLYKOTE X5 6020 za asi 400. Neni to uplna charita, ale v obchode stoji cca 3,5k. Momentalne jsem ho tam nenasel, ale objevuje se to tam celkem pravidelne, musis to prubezne sledovat.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#4 Příspěvek od Charos »

Ten týpek jsem já, můžu ti z plechovky nabrat, napiš sz.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

Čítam, že to obsahuje lítium. Nie je to elektricky vodivé? Potrebujem namazať hriadeľku otočného prepínača. Teda skôr utesniť, aby doň nezatiekla voda. Nebude problém ak sa to mazivo časom dostane až ku kontaktom?

A čo sa používa na pomalé otváranie dvierok kazeťaku? Tiež je to biele, ale akési lepkavé.

Ešte tu mám nejaký SLB905UN waterproof titanium and zinc grease for oil seals, ale netuším, čo to obsahuje. Smrdí to tak charakteristicky... , niečo mi to pripomína, ale neviem si spomenúť, čo.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Do tlumičů zvedáčků ramének i otevírání kazetových prostorů se používá co nejhustší silikonová vazelína, mně se osvědčil Lukosan M20.
Používám ho i do ložisek umytých, restaurovaných potenciometrů. Pak mají skoro "japonský", krásně plynulý chod. Myslím, že i do toho přepínače by byla vhodná.
Nerozlézá se tolik, jako různé řidší/ředěné odrůdy.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#7 Příspěvek od Monogatari »

Lukosan M20... no jo ale kde ho vzít a nekrást. Všude se prodává jenom v kilové dóze. Potřebuju něco do tlumíčů dvířek u kazeťáků :?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“