dotaz: tip na 3D tiskárnu

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

dotaz: tip na 3D tiskárnu

#1 Příspěvek od Wolf70 »

dobrej den
uvažuju nad nákupem 3d tiskárny a nevím si vybrat mezi

TWO TREES BLUER 3D Printer DIY

Ender 3 3D Printer Kit With 5 Meters Filament

případně ANET A8
může někdo poradit která je lepší pro dom. tvorbu (krabičky náhradní díly atd )
dík za info

Odkazy a název a upraven. Jezevec

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tu z prvního odkazu vůbec neber. Je bez displeje a proto asi funkční jen s přímým pŕipojením na PC nebo NB.
Ta druhá a Anet A8 displej mají. Tam už záleží na zkušenosti s nimi, co ti poreferují lidé, kterým věříš. Já osobně mám Anet A8 přes dva roky a jsem spokojen, vše bez problémů. Hlavně beru to, že si něco zpracuji na PC, dám to na kartu, strčím ji do tiskárny a ta jede nezávisle na PC, na kterém mohu dělat něco jiného a klidně ho i vypnout. Zatím vše, co jsem chtěl, tak vytiskla bez problémů a časem jsem zjistil, že mi bohatě na vše stačí.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

Ja som si na doma kúpil túto
Totiž, nemám doma miesto na ďalšiu automatickú práčku.

Odkaz upraven, už jsi tady dost dlouho tak bys mohl vědět jak sem dávat zkrácené odlazy. Jezevec

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#4 Příspěvek od Wolf70 »

TAKY JSEM KOUKAL ALE 10X10X10cm se mě zdá málo

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Samec: jenže ona nemá vyhřívanou podložku - umí jen PLA :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

Nuž, nemá, ale tlačí. Na kdejaké drobnosti mi to stačí. Isto vie aj ABS, len ABS má vyššiu teplotu tavenia a asi by roztopilo aj tú magnetickú podložku.
samec píše:Ja som si na doma kúpil túto

Odkaz upraven, už jsi tady dost dlouho tak bys mohl vědět jak sem dávat zkrácené odlazy. Jezevec
Viem, ale nezdal sa mi až tak dlhý a navyše v ňom bol názov a popis tej tlačiarne.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jogi24 »

Mam doma Anet A8 + nejaky upgrade coho je na nete veeelka kopa freee a tlacka slape ku vseobecnej spokojnosti. Este lepsie vodiace tyce, tie origo boli akosi meke a predrala sa povrchova uprava (tvrdochrom) do kovu.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#8 Příspěvek od Rellik »

Já stejnou otázku řešil celý poslední týden, nakonec jsem na radu bratránka, co s 3D tiskem přichází celkem často do styku, koupil "Creality ENDER 3 PRO". Je to prý takový "vyšší level" z těch levných tiskáren... (dá se najít i levněji než na alze ;) )...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Pokud by sis ji vzal tady, tak ji máš za 4922,- a do týdne doma a samozřejmě bez příplatku a pro nového uživatele je tam ještě sleva.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#10 Příspěvek od Rellik »

p32: Rači připlatím do české firmy, kvůli případné reklamaci... Ty necelé 2k nejsou zase tak moc.. ;)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

A co si jako myslíš, že ti přijde? Přelepené balení toho, co jsem ti odkázal. A když už, tak nevím co tam budeš reklamovat. Že jsi to špatně složil? Já to bral stejnou cestou, těch pár tisícovek mi nestojí zase za to, aby někoho zbytečně přeplácel a on mě pak poslal k tomu, co mi to složil. :lol:

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#12 Příspěvek od Rellik »

p32: Ano to přeposílání znám, sám jsem to jeden čas provozoval... :) Nicméně špatně to složit ode mě asi nepůjde, bo jsem technicky zaměřený. Takže i kdyby tam něco nesedělo, tak si poradím...
Nicméně je tato diskuze už je OT.
Jen jsem napsal, že po konzultaci s bratránkem, který se 3D tiskem setkává téměř každý den v práci jsem objednal tu danou tiskárnu...
A pro mě je celkem jedno jestli stojí 5k nebo 7k... Mohl bych si klidně koupit i TOP průšu, ale proč? Na těch pár "blbostí" které mám v plánu stačí ten ENDER...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Tak on zas Průša není úplně TOP. Třeba ABS mu moc nejde - dáno nekrytou konstrukcí. Ale jinak podpora v češtině atd. na domácí žvýkaní kdy chce člověk tisknout a ne laborovat asi nej.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#14 Příspěvek od samec »

Keby mne nezáležalo na peniazoch, tak by som si kúpil Snapmaker (3D tlačiareň, CNC frézka a LASER popisovač) tri v jednom
https://snapmaker.com/

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“