VoIP brána Well ATA 172 a pulsní volba

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adiiss
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2020, 01:00

VoIP brána Well ATA 172 a pulsní volba

#1 Příspěvek od adiiss »

Zdravím,
aktuálně řeším kompatibilitu brány ata 172 a pulsní volby z rotačního čiselníku. Když k bráně připojím telefon s dtmf i pulsní volbou (přepnutý na pulsní), tak všechno funguje jak má, ale po připojení telefonu s rotačním číselníkem se mi podaří vytočit správně max. 1 - 2 číslice (pak se pochopitelně vytočí rychlá volba). Když se snažím vytočit celé číslo, buď se nevytáčí vůbec, nebo se vytočí, ale špatně. Firmware brány mám předposlední, protože poslední už pulsní volbu neumí, telefon mám novou Teslu Bs10, takže vadný číselník nepředpokládám. Bohužel se obávám, že jedinou možností bude nějaký dtmf konvertor, ale třeba se to bude dát vyřešit i jinak. Za každou radu budu rád, děkuji.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Mám tuhle bránu již několik roků, v posledních snad 2 letech jsem na ji přestal spoléhat. Když je zapnutá trvale k síti, někdy se po čase na ni nedá dovolat. Po vypnutí a zapnutí opět je zdánlivě vše v pořádku. Volání z tlf připojeného k bráně jde kdykoliv bez problémů. Zkoušel jsem i nastavení do továrního nastavení, problém zůstává. Nemohu ale potvrdit, že problém není jinde.
S pulsním tlf jsem ji nezkoušel.
Tvůj problém by ale mohl být v nespolehlivých kontaktech rotační číselnice (nespolehlivé spínání nebo rozpínání se zákmity)?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“