Reprobedne Pioneer CS-722A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#76 Příspěvek od TheLastUnicorn »

yesper26: Z Trenčína. Kľudne prídem, ale ja viem veľmi dobre, čo sa udeje. Ja mám laborovanie Tvojho druhu dávno za sebou. A niečo napočúvané, namerané, naladené. Aj navymieňaných komponentov. :)

h_honza: V podstatě máš pravdu. U tranzistorových zesilovačů s nízkým výstupním odporem je vliv kabelu běžné délky limitně blízký nule, dokonce interakce s impedační charakteristikou bedny je tak malá, že v drtivé většině případů není potřeba ani nic kompenzovat. Aby došlo k deformaci frekvenční charakteristiky o několik dB, musel by to být asi velmi, velmi, velmi špatný tranzistorový zesilovač...
Většinou jde často o sugesci. Slyším to, co chci slyšet. Žádný hifista si nepřizná, že vyhodil peníze za hadí olej...

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#77 Příspěvek od yesper26 »

Ty si zvasta :D pridi vypocut a uvidis teda ocujes :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#78 Příspěvek od termit256 »

Kdyby mu slo o kvalitni zesilovac, tak nestavi lampovy. On potrebuje v prvni rade neco co pekne sviti a topi, jsou tam videt nablyskane retro sklenene banky a ze to taky nejak hraje je uz jen bonus navic :-) K tomuhle zlaceny reprokabel sedi dokonale.

Tim se v zadnem pripade nechci dotycnemu nejak vysmivat nebo co. Osobne se mi to taky docela libi jako pekny designovy doplnek a mam v planu si az nebude nic smysluplnejsiho na praci takovou vec udelat. Jen do lamp hodim ledky at to zbytecne nezere a zvuk necham na tranzistorech :-)

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#79 Příspěvek od yesper26 »

Termit 256 zrejme si to trafil. Chcel som aj ja tak ze pod lampy ledky a zvuk na tranzistorech ale nemal by som dobry pocit :D ja som spokojny.

Last unicorn keby si mi poreferoval ohladom tych hpm 100 jal ich vylepsit :P
Len nenapis ze vyhodit ich z okna a kupit lepsie.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#80 Příspěvek od Crifodo »

Z toho všeho se dá vyrůst. Většinou.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#81 Příspěvek od ok1hga »

yesper26 píše: ze vyhodit ich z okna a kupit lepsie.
. . . odpověděl sis sám.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#82 Příspěvek od yesper26 »

Ta co potom hra dobre ? Mam tie bawersi 603 ci 683 s denonom a nehra to bohvie ako. Zivost hidby je uplne v rici a z platne to hra ako zo suda ale doslovne ako zo suda. Zrejme nejestvuje nic co sa dobre. Co je to hrat dobre ? :D

Hmmm ? Ako hraju teda dobre bedne ? Pocul som v Bis Audio v BB hrat zostavi za v prepocte 2 miliony korun a nehralo to podla mojich usi najlepsie. Plechovy zvuk ako z hrnca , ale vysky stredy- detaily boli dobre no pocuvat by som to nemohol neprijemne pre moje usi.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od Hubert_79 »

yesper26 píše:Co je to hrat dobre ? :D
Na to dostaneš tisíc odpovědí. Třeba Transiwatt a nějaké ARS 825, Tesla 820 a "kultovní" ARS 1058, něco lampového a elektrostaty, někdo zas AV cosi v konfiguraci 8.2 a tak dále. Někdo chce "anglický" zvuk, někdo "filmový", někdo "německou vanu"...
Každý ti řekne něco jiného a bude se "bít" za něco jiného.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#84 Příspěvek od yesper26 »

No tak ten transiwatt to je masina alebo zetawatt. Ale tak ja som chcel lampy ten edgar je krasny kus nabytku a tie bedne hpm100 no su ale prerobene ked sa nalakuju to bude krasa. Neskor dnes poslem foto :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od Hubert_79 »

No vidíš to. A zrovna když jsem zkoušel tw se stávajícími repro (sloupy AQ, 2p.), tak se mi zvuk vůbec nelíbil.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
mesky
Příspěvky: 5
Registrován: 24 lis 2018, 01:00
Bydliště: Chomutov

#86 Příspěvek od mesky »

yesper26: Úplně tě chápu, nedivím se že každá kombinace hraje jinak, poznal jsem taky že v koncových zesilovačích jsou rozdíly ve zvuku, předzesilovače pro jehlu se také liší zvukově a do toho všeho bedny, repro, výhybky a kabely.
Asi bych začal tak, že bych si nechal dvě sestavy z toho co máš. Jednu s lampou + bedny které k sobě nejlépe sednou. Druhá pak tranzistorová s druhými bednami. Podle nálady si zvolíš to nebo to.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#87 Příspěvek od sinclair »

Jeden by řekl, že oba Zetawatty jsou kupky sraček, ve kterých jsou zahrabané zbytečně drahé tandemové poťáky.
A hle, ony jsou to "mašiny".

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od Hubert_79 »

Kabely? Jestli se podílí na celkovém zvuku pěti procenty, tak je to hodně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#89 Příspěvek od sinclair »

To by mě taky docela zajímalo:
Konkrétně teda, zda by kterýkoliv ze zde přítomných hifistů, poznal naprosto spolehlivě a neomylně na výsledném zvuku, že má kabel k bedně odpor o 50mΩ vyšší. Případně popsal, jak.

Podotýkám, že přechodový odpor cca 50mΩ, má jedna průměrná a normálně utažená reprosvorka ze žlutého niklu.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 17 lis 2020, 19:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Hubert_79 »

Musel by to ale být řádně zahořený kabel ze zaručeně bezkyslíkaté mědi, opředený vlnou z jihoamerických lam a pečlivě smotaný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“