Úsekové silniční radary

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Úsekové silniční radary

#1 Příspěvek od mi-ro »

Nevíte, co je ta krabice u stožáru? Na ráhně je kamera s IR LED přísvitem. Ta poměrně velká krabice je úplně mimo a je jenom na první bráně. Na výjezdové není. V Praze jsou podobné ale to jsou nějaké IR zábleskovky a mají jakoby Fresnelovu čočku. Tady toto má jen černý okno. https://www.google.cz/maps/@50.5179976, ... 2i26?hl=cs
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Je to infra (black IR) přísvit kabiny řidiče.

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radek89 »

By mě zajímalo jak dlouho jim ten bazmek bude fungovat. Ta kabeláž je vážně k zblití, zrovna tady bych to moc nečekal :roll:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Třeba to bude fungovat do té doby, než jim do toho někdo zarazí krumpáč. Jako onehdá na silnic I/38 v Moravských Budějovicích.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

radek89 píše:By mě zajímalo jak dlouho jim ten bazmek bude fungovat. Ta kabeláž je vážně k zblití, zrovna tady bych to moc nečekal :roll:
To jo, viď? Takový liány uměj tahat některý ajťáci.
Nejpovedenější "radar" je vidět v jedný obci, kde na sloup veřejneho osvětlení dali maketu kamery a u ni je plastová skříňka s nápisem CCTV :lol: Na začátku obce je cedule "měření rychlosti". Tak to mě teda pobavilo. Koukal jsem na street view ale snímky jsou starý a "radar" tam neni.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Teď jsem si všimnul, že horní část stožáru levituje. Nj Gůgl.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

V Moravských Budějovicích to ale nebylo úsekové měření, byly to dva radary - jeden na vjezdu od Jihlavy, druhý, vysloveně buzerační, na dlouhé rovince v polích, ale před označníkem konce obce. Opakovaný přestupek téhož duhu během jednoho měsíce byly za tučnější bodovou sazbu, tak jsem se tomu krumpáči ani nedivil, až už byl v jednom radaru, nebo v druhém. Podezřelí bylo všichni, kdo tam přišli o body, ale něco mi říká, že než z těch stovek vybodovaných zúžili výběr, bylo to promlčené. Dodávám, že jsem o těch radarech věděl, tak jsem si dával pozor, abych projel bez fotky. Nevyfotili mě ani jednou, zato kolegovi přišly dvě fotky z jednoho průjezdu...
Dnes se do města nemusí, na Znojmo je už pár roků hotový obchvat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Diky borcum z Varnsdorfu se muzes podivat co je v te bedne :-)
https://www.denik.cz/krimi/foto-ve-varn ... 90314.html

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Se HW mistr utnul a přepoloval některý elyt:? :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

A já jim ty obchvaty přeji. To asi soudruzi na radnici zaplakali, když jim vyschl penězovod.
Podobně "důležitý" radar měli v Mělníku; na železničním přejezdu, kde jel vlak naposledy za doktora Husáka. No ale! Kdyby to jeden jediný lidský život... Blejt z toho.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Kvicala_r píše:Se HW mistr utnul a pøepoloval nìkterý elyt:? :lol:
Ano, C-4 :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:A já jim ty obchvaty přeji. To asi soudruzi na radnici zaplakali, když jim vyschl penězovod...
Neboj. Oni si je na ten obchvat přemísťujou tak rychle, že se řidiči nestačej divit, jakým fofrem jim znovu začaly chodit obsílky. Opočňáci by mohli vyprávět!

Ale ten přepólovanej elyt C-4, ten by měl ouřadovat častějc ...a na co nejvíc místech!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Dobře. Jenže furt nachytáš méně lidí na místě, kde je 90 km/h limit, než ve městě. Kdy ti klidně přijde obsílka, že jsi jel 52 km/h...
U nás se děly jiné sviňárny. V tunelech (Strahov, Blanka...) jsou značky na rychlost proměnné - buď tam je 30, 50 nebo 70. No a systém řízení (nebo u toho někdo sedí, v konečném důsledku je to jedno) to přepíná dle intenzity provozu; samozřejmě tu informaci dostane i radar. Navíc to není tak, že ty kamery úsekového měření jsou u značek.
Takže situace - jedeš si, mineš značku kde svítí 70. Sekundu poté na ní skočí 50 a ty jedeš s vírou, že jedeš jak máš. Jenže. Třeba 200 m za značkou je radar (první kamera), pak 500 m nic a další kamera. Za ní třeba už tu 50 vidíš, jenže jsi projel úsek a změřili tě.
Mám pocit, že je na tom někdo utancoval a musel magistrát ty pokuty vracet a v současnosti by to mělo být tak, že při přepnutí značky by úsekové měření mělo reagovat se zpožděním.
Jo, už to slyším. "Co jste si zvolili...". Ne, tohle mají rádi politici napříč celým spektrem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#14 Příspěvek od Sandal »

Ekkar: Přísnost na chudý lidi musí bejt, ikdyby na sůl nebylo! (Švejk)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#15 Příspěvek od scorpions-cz »

Hill
Jseš si jistej, že stacionární radary mají vliv na body? Někde jsem četl, že pokud pokutu zaplatíš, tak se body neodečítají. Nejedná se totiž o trest za přestupek řidiče, ale o postih za odpovědnost provozovatele vozidla.
Tento přestupek se nezapisuje do žádné evidence.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“