Elektronické "trafo" pro halogeny

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#16 Příspěvek od kbulda »

Prosímtě hoď už to do popelnice.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#17 Příspěvek od Artaban001 »

Ony hlavně ty nabíječky k mobilům dělají taky bordel na VKV, zvlášt když jedou naprázdno. (dělá mi to i napaječ k malé TV).

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od zdenoeddie »

U nas (v Presove) sa da zakupit original klasicke trafo na tieto svietidla, velkosti ako je to spinane,len je trochu dlhsie a privod je samozrejme L-N-PE . Toto leto som zapajal cez tieto trafa svetla a ziadny problem,vsetko islo ako ma,dokonca sme na linke mali polozene radio,a nepostrehol som nejake rusenie atd.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Mourek »

já to řešil zdroje ATX z PC.dává 16A rozvedl jsem po lince tři vodiče ,zem, start a 12V. No a světla rozsvěcím po dvojicích, u svetla mám klopák ze 4011 a FET na sepnutí výkonu. No a takhle používám 7x 20W žároviček. A netrápím se s nějakým shitem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:For Zdenda: protože to má označení spotřebiče třídy II (ono to na té fotce není dobře vidět, je komprimovaná ze 2MB, ale ty 2 čtverečky v sobě tam opravdu jsou - nalevo, hned vedle vstupu, nad logem výrobce), je přívodka pouze 2žilová, navíc s nainstalovaným šňůrovým vypínačem á la lampička k posteli.
Totiž na schematu je kreslený i PE, navíc kvůli správné konstrukci filtru tam být musí, jinak je to pěkná rušička. Elyt ti moc nepomůže, ferit bude účinnější, můžeš nakonec porovnat (dá se namotat pár závitů přívodní šňůry na feritový toroid) u obou kabelů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

capp

#21 Příspěvek od capp »

Halet,
trosicku jinak, ale ja bych Metexu vazne tak moc neveril. Urcite pocita ef. hodnu pro sinus, a ne pro to co ti leze ven;)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

kbulda píše:Prosímtě hoď už to do popelnice.
Do popelnice to házet nebudu, Karlíku, mám v tom prachy - musím to vrátit tomu, co mi ten shit dodal, jinak mu to budu muset shit-nonshit zaplatit. Ať si to tam vyhodí sám, až ho s tím já vyhodím na schody...


Že já VŮL KORUNOVANEJ si to neudělal sám a nechal to na člověku, jehož řemeslem jsou lamino-dřevotřískové desky a výroba kuchyňských linek - moh jsem si ušetřit fůru telefonického shánění, nervů i času. Celou elektriku do nový kuchyně si udělám sám (3 nezávislé samostatně jištěné zásuvkové okruhy pro distribuce, myčku a el.troubu zvlášt a 3 další okruhy pro osvětlení, vše samozřejmě v TN-S), jen pořízení a samotné osazení svítidel nechám na té LAMĚ - a výsledek je nabíledni...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Jo kdyz chces neco poradne, udelej si to sam. Kdyz uz jsem nucenej vyuzit nekoho sluzby, taky to po nem vetsinou jeste doladuju k dokonalosti. Remeslnici se dneska s nicim moc nemazou, hlavne at to je hotovy, zaplat a cau.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

uz jsi volal panum do polska? :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

No jo, jenže pro "dřevaře-LAMU" je důležitý, že to svítí a málo to stojí, o nějakým rušení z podobných potvor nemá asi ani páru....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

Nejen že truhláře vůbec nezajímá nějaká EMC a ani neví co to je (proč by to taky měl vědět), ale naprostá většina uživatelů těch elektronických traf (včetně lidí z branže) obvykle neřeší, jak vypadá radiové spektrum při jejich používání.
Jestli chceš Ekkare provozovat něco jako dálkový příjem (myšleno v intenzitách užitečného signálu, ne v zeměpisných vzdálenostech, prostě tahat signál z krajní citlivosti přijímače), stejně pohoříš na dalších limitech i když si vyřešíš ten napáječ halogenů.
Má někdo představu, jak vypadá průměrné spektrum na AM (střední a krátké vlny)? To je teprve maso. Rušení je tam podstatně intenzivnější a plošně horší. Jen "díky" tomu, že komunita posluchačů AM pásem je početně menší, se to nechává být a nějaká ta instituce která by měla sloužit k vyhledávání rušení a k postihu rušitelů je celkem v klidu. Jestli ještě vůbec existuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Tak, pánové a eventuálně i dámy (to abych neurazil Aťku a jí podobné naše elektronické víly), vyřešeno - milý pan truhlář je opravdu LAMA - jemu si na podobnou věc ještě nikdo nestěžoval, tak to neřešil...
A po půlhodinovém převážně jednostranném argumentování mám místo EMC (Sp. z o.o., ul. Služewska 8-15, Toruň, Polska) bodovky napájené "trafem" KANLUX SET110-N, sice také elektronickým a navíc opět polským, ale FM přijímač je v klidu - takže já jsem uspokojen, nemusím shánět toroid a přesto budu moct poslouchat rádio i v kuchyni, například při následující činnosti:
Přílohy
Cukroví pro pány 1.JPG
(59.34 KiB) Staženo 117 x
Cukroví pro pány 2.jpg
(74.73 KiB) Staženo 110 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#28 Příspěvek od Cust »

tyyy, jooooo
uz vim co reknu manzelce, az se me zepta co chci pod stromocek (teda, vyjma dvou toroidu - pro zesik, ne pro halogeny)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“