vyhazování pojistek mikrovlnkou Moulinex Y 56

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

vyhazování pojistek mikrovlnkou Moulinex Y 56

#1 Příspěvek od katrops »

Tuto mikrovlnku mám od r. 1997. Jednou na ní byl měněn magnetron (oprava cca 2000 Kč), jinak jela v pořádku. Nyní mně po zapnutí ohřevu zabzučí a vyhodí pojistky.Něco jako by se spálilo a v el. zásuvce to zajiskřilo. Zkoušel jsem to dát do jiné zásuvky a taky to vyhazuje.Displej (hodiny) svítí. Kdyby to byla oprava do 500 Kč, tak bych to ještě zkusil. Jinak bych asi koupil novou.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Milan121 »

Mrkni na dveřní mikrospínače,ale teď nevím přesně jestli jsou u digitálů pod proudem jen při ohřevu,nebo stále.Jeden z nich je zkratovací.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od katrops »

Jsem úplný laik. Vůbec nevím jak bych se měl k dveřním spínačům dostat a co s nimi provést.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Změř VN kondenzátor (takovej ten kýbl blízko trafa), jestli není proraženej a ty dvě hranatý diody kolem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Myslým si, že by si k tomu mal zavolať prinajmenšom nelaika, neverím že by si mal merací prístroj. A v dvojici sa lepšie uvažuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

A rozhodne do toho neliezt pod napatim.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Něco jde do zkratu. Může to být trafo, VN kond, VN dioda, VN ochrana a nebo magnetron. Způsoby jakým se co měří není jednoznačnej a každej má svoje metody jak SPOLEHLIVĚ odhalit závadu. V každým případě vadný trafo nebo magnetron bude oprava daleko dražší. Ostatní by se mělo do 500 vejít.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#8 Příspěvek od katrops »

Udělal jsem ještě poslední pokus oživit mikrovlnku. Dal jsem ji do zásuvky na jiný obvod ( tam mám zapojen sporák).Rozsvítil se displej.Zapnul jsem ohřev.Mikrovlnka se krátce rozjela a pak zhasla tak, že už nesvítí ani ten displej. Je zajímavé, že to tentokrát nevyhodilo pojistky.

Možná byla prvotní příčina opravdu v nedotažených šroubcích na původní zásuvce, zkoušel jsem je dotáhnout a byly hodně povolené. Možná mně to poškodilo tu mikrovlnku.

Asi koupím novou, ale nemůžu si vybrat :
http://www.bilezbozi.cz/mikrovlnne-trou ... -gd556wepg
http://www.bilezbozi.cz/mikrovlnne-trou ... -f653wfepg
http://www.podpultovka.cz/nove-zbozi-51 ... -1093.html

Mám trochu obavy, aby mně zvýšený příkon u těchto mikrovlnek utáhl obvod zásuvek (mikrovlnka,kávovar,topinkovač,lednička,2 televize, počítač,pračka,vysavač).Vím, že vše nejede najednou, ale občas se to sejde.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

katrops píše:Udělal jsem ještě poslední pokus oživit mikrovlnku. Dal jsem ji do zásuvky na jiný obvod ( tam mám zapojen sporák).Rozsvítil se displej.Zapnul jsem ohřev.Mikrovlnka se krátce rozjela a pak zhasla tak, že už nesvítí ani ten displej. Je zajímavé, že to tentokrát nevyhodilo pojistky.

Možná byla prvotní příčina opravdu v nedotažených šroubcích na původní zásuvce, zkoušel jsem je dotáhnout a byly hodně povolené. Možná mně to poškodilo tu mikrovlnku.
Asi ti tentokrát shořela pojistka v mikrovlnce. Metoda zajímavá, zdůvodnění závady ještě lepší, ale jako laik ses zachoval správně - dorazit a koupit novou. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#10 Příspěvek od jano2 »

Mikrovlnki nie su zle na opravu.Maš tam zakladne veci:trafo kapacitor,dioda a Magnetron.Skus stiahnut obidva vyvody z magnetronu a zmeraj vyvody oproti kostre!MUSI tam byt odpor"žiaden" aj na najvyššom rozsahu.Byva to časta zavada,že tam je zvot na kostru,par kilo,alebo aj mega ohmov.Je tam prechodkovy kondik a ten nesmie zvadzat!!!
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#11 Příspěvek od tonyab »

rnbw píše:A rozhodne do toho neliezt pod napatim.
A určitě ne s připojeným magnetronem. A na závěr zkontrolovat správně nasazený dekl µvlnky, nesmí tam být mezery...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

tonyab píše:
rnbw píše:A rozhodne do toho neliezt pod napatim.
A určitě ne s připojeným magnetronem. A na závěr zkontrolovat správně nasazený dekl µvlnky, nesmí tam být mezery...
to je sice pravda. proto tam výrobce dělá ty 🤐 "kapsy kvůli kterejm kryt zadělávám vždycky dvakrát ale mezi námi, víš co se stane když tam ty mezery jsou?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od zdenoeddie »

katrops píše:Udělal jsem ještě poslední pokus oživit mikrovlnku. Dal jsem ji do zásuvky na jiný obvod ( tam mám zapojen sporák).Rozsvítil se displej.Zapnul jsem ohřev.Mikrovlnka se krátce rozjela a pak zhasla tak, že už nesvítí ani ten displej. Je zajímavé, že to tentokrát nevyhodilo pojistky.

Možná byla prvotní příčina opravdu v nedotažených šroubcích na původní zásuvce, zkoušel jsem je dotáhnout a byly hodně povolené. Možná mně to poškodilo tu mikrovlnku.

Asi koupím novou, ale nemůžu si vybrat :
http://www.bilezbozi.cz/mikrovlnne-trou ... -gd556wepg
http://www.bilezbozi.cz/mikrovlnne-trou ... -f653wfepg
http://www.podpultovka.cz/nove-zbozi-51 ... -1093.html

Mám trochu obavy, aby mně zvýšený příkon u těchto mikrovlnek utáhl obvod zásuvek (mikrovlnka,kávovar,topinkovač,lednička,2 televize, počítač,pračka,vysavač).Vím, že vše nejede najednou, ale občas se to sejde.
to je jedno,ale cim jednoduchsie prevedenie tym lepsie,najistejsia je mechanicky casovac atd. Tam sa "nema" co pokazit,elektronika je svina, moj otec to opravuje tak viem o com hovorim :wink:
A z tych co si dal na odkazy tak to je uz duplom jedno,dajme tomu ze riad sa podla penazenky

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#14 Příspěvek od tonyab »

ale mezi námi, víš co se stane když tam ty mezery jsou?[/quote]

No, výrobce tam ty kapsy pro srandu nedělá... Takže asi kvůli bezpečnosti (únik µvln?), nebo ztrátě výkonu? Tak zas tomu moc nerozumím, může to někdo odborně vysvětlit? T

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“