Klávesnice s českým popisem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

Klávesnice s českým popisem

#1 Příspěvek od makak »

Na mě známých e-shopech jsou klávesnice, které mají v popisu uvedeno české rozložení kláves (CZ) ilustrovány fotografiemi s US rozložením, takže se nedozvím, jak skutečně klávesnice vypadá a jaké jsou popisky kláves.
Má to nějaké řešení, dá s někde najít skutečný vzhled klávesnic, například od firmy Genius ?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#2 Příspěvek od samec »

Buď rád, že si čech. Na slovensku máš na výber len anglickú, alebo česku klávesnicu.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#3 Příspěvek od ferdislav »

Fotky jsou globálně od výrobce, prodejce nemá čas fotit a dávat reálné obrázky, většinou

samec píše:Buď rád, že si čech. Na slovensku máš na výber len anglickú, alebo česku klávesnicu.
u nás mají i slovenské lokalizace už : )

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mikras »

Nedávno jsem si chtěl koupit novou klávesnici. Chtěl jsem českou, černou s bílým potiskem. Koupil jsem jen podle obrázku na krabici. Na něm byla US verze a na krabici nálepka CZ/SK. Doma jsem zjistil, že jsou tam natištěné jak CZ, tak i SK znaky. Bohužel ale červeně. Mám problém s barvocitem a tak jsem to skoro neviděl, navíc to bylo přeplácané. A nejvíc mě vadilo, že levý Shift měl velikost standardní klávesy a mezi ním a Y byla klávesa pro svislou čáru. Na fotce na krabici byl Shift široký. Psát se na tom nedalo a naštěstí mi vrátili peníze, protože vyobrazení neodpovídalo skutečnému provedení.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Mám KB-8000X . Ma aj SK aj CZ znaky a sú biele. Na vyobrazení na krabici a aj na niektorých weboch je bez týchto znakov. Treba si dať pozor na to, či predajca ponúka verziu CZ/SK.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#6 Příspěvek od maxijaroslav »

Kdysi dávno bylo možno koupit přelepky s českými/slovenskými znaky na klávesnice. Velmi něco takového sháním... nebyla to sice žádná sláva, ale nějakou dobu to vydrželo. A psát český text na dánské klávesnici je docela zážitek.
Nemá to náhodou někdo?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#8 Příspěvek od maxijaroslav »

Děkuji, to jsem si vůbec neuvědomil, že by to ještě někdo mohl dodávat. Už jsem si objednal...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

dodavatel dilu do ntb mi je standardne nabizi kdyz cz/sk varianta klavesnice neni dostupna.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“