Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1081 Příspěvek od Celeron »

Huberte, prosím o vysvětlení mé příhody s počtou.
Zdejší pepík9 mi něco poslal v balíku na poštu. Do SZ mi poslal sledovák a kód na výběr. Nikdy jsem s kódem nic nedostal a tak jsem nevěděl jak to funguje. Čekal jsem lístek ať si pro balík dojdu a nic.
2 dny po tom, co mi poslal sledovák tak na naší poště podle něho nic nenašli i když pepíkovi9 přišla SMS že je balík na naší poště. Heslo jsem s sebou neměl). Pak jsem neměl 2 dny čas se tam stavit. V pátek pepíkovi9 přišla SMS že balík bude pozítří v pondělí vrácen. Dnes jsem dopoledne na poštu dorazil, zadal kód a balík tam byl.
Jen mě překvapilo že tomu říkají zrychlený vydání, čekal jsem tam stejně v řadě jako jindy a u vokýnka chtěli ofčanku. Nechápu proč, kde bych si asi ten kód nahonil, jednoznačně mohl přijít jen mě.
Tak jsem se báby zeptal jak to funguje. Tvrdila, že kód chodí do SMS, jenže já jsem pepíkovi9 číslo mobilu nedal. Na to mi odpověděla, že pokud není při podání balíku číslo mobilu adresáta, kód nejde vygenerovat. Taky jsem se dozvěděl, pokud je kód, tak se nedávají lístky do schránky, což chápu že je zbytečný, pokud by bylo upozornění v SMS.
Tak jak to vlastně je? Doufám, že máš kompetenci mi k tomu podat vysvětlení. :)
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#1082 Příspěvek od xsc »

To mi spíš přijde, že jestli pepíkovi přišla SMS, tak jen místo tvého telefonu zadal svůj...

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1083 Příspěvek od Osmdesat »

Přesně, tvůj tel. asi neměl, tak tam zadal svůj a kód ti přeposlal.
Lístek do schránky se u balíku Na poštu nedává. Neznají totiž adresu pro vhození lístku, neb na balíku je jen Jan Vopička, Na poštu, 123 45 Horní Dolní. Proto je i podmínka, že při podání balíku Na poštu musí odesílatel zadat tel. nebo mail příjemce, aby se tento měl jak dozvědět o tom, že mu na poštu něco přišlo.
Setkal jsem se ale s tím, že příjemci přišlo do schránky „Oznámení o příchodu balíku Na poštu s adresou“. Nevím přesně, oč se jedná. Při zadávání NP totiž žádnou adresu do apostu zadat nelze. Nevíš o tom náhodou něco, Huberte?

Jinak vyzvedávací kódy se generují vždy při ukládání balíků Do ruky, Na poštu, Do Balíkovny a EMS (pokud je tedy tento kód kam poslat). Pokud máš platný kód, nepotřebuješ občanku. To jsou vlastní, komerční produkty české pošty. U jiných druhů zásilek, které jsou definovány zákonem o poštovní službě, se tento způsob autentizace nepřipouští, proto u nich počta ty kódy nemůže zavést, ani kdyby chtěla. Např. u dopor. psaní musí být vždy podpis příjemce a ověření dle občanky.

Ne na všech počtách je speciální balíková přepážka, kam by tě zavolalil přednostně.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1084 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle je speciální případ, ale obecně mám vyzkoušený při objednávce na dálku (když posílám klukovi něco na druhej konec republiky rovnou z eshopu) dát tam všechny kontakty na příjemce, tj. i telefon, kromě mailu. Tak mám objednávku pod kontrolou, tracking přepošlu a řidič zas dostane telefon na tu správnou osobu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1085 Příspěvek od rnbw »

U nas sa aj pri baliku na postu da uviest adresa (nepovinne). Mobil alebo e-mail je povinny. Je mozne, ze potom mozu dat do schranky zlty listok, ked zasielku nikto dlhsi cas neprebera. Ale potvrdene to nemam.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1086 Příspěvek od tomasjedno »

Osmdesat píše:Ne na všech počtách je speciální balíková přepážka, kam by tě zavolalil přednostně.
Na naší nejbližší poště (Praha 107) jsou 4 přepážky, a všechny přednostně vydávají balíky s kódem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1087 Příspěvek od p32 »

No jo, ale pražáci musejí mít vše lepčí. :wink:
Já byl v úterý poslat větší doporučený dopis. Ženě jsem dal v pondělí příkaz, že když jde do města, tak ať koupí bublinkovou obálku A4. Vrátila se nasraná, že tam čekala ve frontě aspoň hodinu. No a já úterý u nás na okraji byl s frontou z dvou ženských hotov za 10 minut. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1088 Příspěvek od Hubert_79 »

Balík na poštu lze oznamovat jen elektronicky - bude tam jen Celeron, 50401 Nový Bydžov, nikoli že bydlíš třeba v ulici Božetěchy Vařbuchtové 805.
Poněvadž na tebe telefon neměl, tak tam dal svůj a ty informační SMS chodily jemu. První přijde když se balík pošle, další když se uloží na poštu (tam je ten kód - ve tvaru třeba aa085b) a pak myslím tři nebo dva dny před koncem odběrní lhůty.
Ten kód jsi zadal kam a který? Podací číslo balíku? Proto chtěli OP. Kdybys tam zadal to šestimístné, tak by OP chtít neměli.
I 80 to popsal dobře, k ničemu fuj nedošlo, jen jsi neměl instantní SMS hned.
--
"Balík na poštu s adresou" - to fungovalo (nevím, zda ještě funguje), posílaly to jen obchody typu Magnet, RD Výběr a podobně. Funguje to tak, že to ty obchody pošlou adresátovi, kde uvedou jeho komplet adresu. Po uložení na poštu nechodí SMS, ale papírová výzva do schránky. Co mi paměť sahá, tak to "lidi" posílat nemohli, jen velcí smluvní podavatelé. Tudíž to ani nešlo podat u přepážky. Podací číslo tomu začínalo písmenky NA.....
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1089 Příspěvek od p32 »

Když jdu na jakýkoliv úřad, tak tu občanku beru taky a někdy ji somrujou a ve výsledku mají pravdu. Jo a ten doporučený dopis přišel až v pátek a musel si pro něho na poštu zajít. Ještě, že mu dali do schránky předtištěný lístek, ale ani nezvonili (tomasjedno ho zná). A prej na doručení mají 30 dnů, takže o nic nejde. :wink:
Dnes jsem četl vyjádření ČP, že mají doručenost 91%. Tak mám dojem, že ten deboš redaktor to splet a mělo být nedoručenost 91%, což by odpovídalo těm asi 12 balíčkům, co leží v Olomouci na depu a nikdo je nehodí na dodací poštu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1090 Příspěvek od tomasjedno »

To měl asi PL36 radost (dost obtížně chodí).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1091 Příspěvek od p32 »

Jo, mohl si zakouřit na čerstvém vzduchu. Radost měl i šéf pobočky až si ho nechal přivolat. :lol:
(Oni jsou asi všici pražáci líní chodit.)

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#1092 Příspěvek od dvorak »

Paradoxní je situace kolem doporučených dopisů - pokud adresát není přítomen, tak leží 14 dní na poště a pak ho doručovatel normálně hodí do jeho schránky, podpis již není třeba!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1093 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Ten kód jsi zadal kam a který?
Šestimístnej do vyvoláváku na chodbě.
Když jsem se dva dny předem dotazoval s číslem podacím (dlouhým), tak balík nenašli i když mi pepík9 psal, že má SMS o doručení na bydžovskou počtu. V tom dnes vidím problém, vše ostatní je mi již jasný.
Nebo to funfuje tak neogeniálně, že pokud nemáš ten šestimístnej kód ale jen dlouhej podací, tak ti to u přepážky nevydaj?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#1094 Příspěvek od serviceman »

dvorak píše:Paradoxní je situace kolem doporučených dopisů
Protože platí fikce doručení, je zcela lhostejné, co se s dopisem stane.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1095 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Když jsem se dva dny předem dotazoval s číslem podacím (dlouhým), tak balík nenašli i když mi pepík9 psal, že má SMS o doručení na bydžovskou počtu.
Taky se mi už stalo, že ve výpisu uložených zásilek na poště můj balík nebyl, ale ve sledovačce ano. První reakce byla “já ho tady nemám”, ale když jsem trval na tom, že tam je, tak se zvedla a ve skladu ho našla.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“