TESLA ALTO 445A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

TESLA ALTO 445A

#1 Příspěvek od SMITH »

Nemáte niekdo schemy od tohoto rádia? :roll:
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Nevis z ktereho je to roku mam tu kupu schemat podle rocniku.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Oldradio »

Na stránce http://www.radiojournal.cz/schemata.htm si stáhni dokumentaci k 444A Dueto, je to nemlich to samý, jen trochu jiny design.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Sejny »

nějako mě to nejde stáhnout :evil:

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Ïakujem , už som si to stiahol.
Inak je to radio z rokou 1985-88 8-)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#6 Příspěvek od SMITH »

Ten predchádzajuci prispevok som písal já ... som nebol prihlásený :?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#7 Příspěvek od ronoda »

Potřebuji poradit. Starý pán, který nechce pochopit že tyhle věci nedělám,
mě požádal zda bych nemohl na Dueto 444a odstranit východní normu a roztáhnout tu západní. Je to starý pán, špatně se mu na tom ladí, tak jsem mu to slíbil. Šel jsem do schémat a připadá mi naprosto nejjednodušší úprava dokonce bez pájení odstřihnout kolektor na T7 a trimry R56 a R63 "roztáhnout" CCIR pásmo. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit?
(nerad bych mu sháněl nové Dueto :D )
Přílohy
444a.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Ale v pohodě, hraj si. Dokud nebudeš štípat, ale jen odletovávat, všecko se dá vrátit, pokazit není moc co.
Těchto přijímačů se ve SD objevuje furt dost, není problém sehnat i vzhledově zachovalejší.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 06 zář 2018, 16:48, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Ano, lze to tak provést. :wink:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#10 Příspěvek od ronoda »

Díky, ještě si změřím jaké je ladící napětí na 88MHz, tady radio Beat,
abych věděl odkud kam CCIR ladění roztáhnout ;-)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#11 Příspěvek od ronoda »

Mám tady zase ALTO, a zase jsem chtěl zrušit oirt a ccir roztáhnout přes celou stupnici. Ale nedaří se. Vyřazení přeskakování mezipásma je provedeno odpojením kolektoru T7. Nedaří se mi však roztáhnout
pásmo ccir přes celou stupnici. Trimry to šlo jen nepatrně, byly prakticky v koncových polohách, ale vůbec je to divné. Na přeladění celého pásma je potřeba jen 10V (89,7 MHz = 14.0V, 106.0MHz = 24.3V) MAA550 dává 32.7V
Ladění je velmi obtížné, stanice jsou strašně blízko u sebe.
---AM rozsahy nepotřebuji, tak to chci zapojit podle obrázku, jen bych potřeboval poradit s hodnotami odporů R56 a R63, popř další. Původní ladící 100K bych rád ponechal, ostatní bych udělal nové. (velmi špatný přístup a tuny cínu)
---Schopných je tu spousta, najde se i někdo ochotný? Dík
(schema tady: http://www.oldradio.cz/schemata/ts444asn.pdf )
Přílohy
Alto upr.jpg

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Takhle ti zbyde jen obyčejný odporový dělič. Takže když chceš mít na 100k 10V, tak pod něj dej +- 140k a nad něj +- 82k.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Stačí vypájet T7, případně i IO4, trimr R60 vyměnit za hodnotu M15 a jím nastavit dolní koned stupnice.
Horní konec na 108 MHz zřejmě napětím nedotáhneš, budeš muset sáhnout di vstupní jednotky na tři kapacitní trimry a jako první zmenšit kapacitu jednoho kondíku v oscilátoru (případně dalších dvou v pásmové propusti.
%Reč je o schématu, které jsme tu řešili před 10 lety v tomto vláknu. Součástky, o nichž tu píšu, jsou ve schématu červeně.,

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#14 Příspěvek od ronoda »

Vyřadit OIRT a roztáhnout CCIR na celou stupnici se podařilo, dokonce do 107.5MHz. Ale to proč jsem to dělal, aby se snadněji ladili stanice se jaksi
minulo výsledkem. Naladění stanice je stále obtížné, vlastně se jen zvětšily mezery mezi stanicemi. Mezi naladěnou stanicí a mezerou je na stupnici jen asi 0,5mm. Stanice je skoro jen jako bod. Žádné najetí na stanici a pak odjetí, prostě ostrá hrana.
-Dá se to nějak upravit aby najetí na stanici bylo pozvolnější?
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#15 Příspěvek od Vydricak »

ronoda píše:Vyřadit OIRT a roztáhnout CCIR na celou stupnici se podařilo, dokonce do 107.5MHz. Ale to proč jsem to dělal, aby se snadněji ladili stanice se jaksi
minulo výsledkem. Naladění stanice je stále obtížné, vlastně se jen zvětšily mezery mezi stanicemi. Mezi naladěnou stanicí a mezerou je na stupnici jen asi 0,5mm. Stanice je skoro jen jako bod. Žádné najetí na stanici a pak odjetí, prostě ostrá hrana.
-Dá se to nějak upravit aby najetí na stanici bylo pozvolnější?
Díky za rady.
Zdravim. Máte SZ.

Vydrýsek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“