Modulátor MD-5s

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

JPEG2000 ?
IrfanView, XnView, Safari, FastStone, GIMP, atd.

Ještě doplním, že hlavní obvody jsou:
TDA6060XS (modulátor, a principielně umí i zvuk na 6,5 MHz)
EM78P153SNJ (mikrokontrolér, bohužel OTP)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#17 Příspěvek od lumca »

Objevil se mi tady na stole jeden modulátor MD5 (mono) s rozsahy K1 až K12, UHF K21 až K69, S-pásma, možnost volby zvuku 5,5 nebo 6.5MHz. Modulátor je funkční odzkoušený, možno dodat i s napájecím zdrojem nebo bez. Tak kdyby měl někdo zájem (do inzerce to zatím dávat nechci) napiště SZ.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#18 Příspěvek od lumca »

Už neaktuální.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#19 Příspěvek od Jarda-k »

Lukas-Peca píše:Zakoupil jsem tento modulátor, abych nemusel staré VHF televize pouštět přes konvertor Tesla, se kterým byly problémy.


Funkčnost jsem testoval na televizorech Tesla Mánes (1959), Tesla Color 425 a zmíněném videu (čína, 2003). U všech přístrojů byl obraz stabilní a kvalitní. Výstupní signál je velmi silný.

Pokud by někdo sháněl modulátor ke starému televizoru, můžu jen doporučit. Cena kolem 1500 Kč dle obchodu.
Tak jsem si také z druhé ruky pořídil tento modulátor MD5s a po vyzkoušení musím potvrdil to co napsal Lukáš. Krásně to chodí na staré telky.

Háček je v tom, že nový už nejde koupit. Sice ho některé eshopy ještě nabízejí, ale už ho nemají skladem.

Existuje ale ještě jedna možnost, kterou mi zde na fóru poradili a to koupit modulátor z číny: https://he.aliexpress.com/item/32948205 ... web201603_

Před necelým rokem vyšel vč. dopravy na necelých 300 kč a funguje výborně. Výstupní signál má o něco vyšší úroveň než má MD5 a jede na 9, kanálu. Provozuju na něj mj. i třeba Akvarela kde stačilo dát do kanálového voliče příslušné cívky z Athose II.
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“