Sony HCD-T1

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

Sony HCD-T1

#1 Příspěvek od GeXeS »

Příbuzný mi donesl tuhle minivěž s tím, že už jede jen rádio.
Kazetová mechanika se tváří jako zaseklá, na Eject nereaguje, je slyšet vrčení nějakého motorku a svítí osvětlení kazetového prostoru, jako by to jelo (což asi jede). Tohle se děje nepřetržitě, bez ohledu na zvolený subsystém na mateřské jednotce.
CD se po zapnutí tvářilo, že se chce vysunout, ale drhne - tak jsem mu pomohl ven mírným tahem, načež spokojeně vyjelo a hned jak dosáhlo plného vysunutí, rozhodlo se zajet zpátky. A pak zase vyjet. A tak kolem dokola.
Rozebral jsem to podle návodu, co jsem našel na netu, rozpojil a spojil flexy, nic vyloženě podezřelého jsem tam nenašel, tak jsem to složil zpátky. Jediným výsledkem je, že CD mechanika se už vysouvá bez drhnutí - ale zato nepřetržitě ven a dovnitř, ven a dovnitř. Vložené CD se ani nesnaží číst. Tohle se taky děje bez ohledu na zvolený režim provozu věže.
Prozatím jsem to vrátil s tím, že to bude dál použitelné jen jako rádio, ale vrtá mi hlavou, co tomu vlastně je. Tipoval bych, že se zbláznil nějaký IO. Může to být něco jiného (na čehož opravu bych si troufnul)?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Na té CD mechanice to dost možná můžou být koncové kontakty vysovacího mechanismu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Gumicky. Otazne je, ci si pri rozoberani nieco neposkodil.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#4 Příspěvek od GeXeS »

Určitě ne, vlastně jsem jen sejmul horní kryt, horní část základovky, vyčistil vatou, co mi přišlo špinavé a lehce zalomcoval plastovými díly mechaniky, jestli něco nevypadne. Něco jsem při tom zjevně uvolnil, už to nedrhne.
Zkoušel jsem věž pustit i s odpojenou kazetovou mechanikou (vzadu je napojená kabelem na mateřskou jednotku), kdyby třeba způsobovala nějakou chybu - ale chování se nezměnilo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

klasika-reminky, spinace v mechanikach i na panelu, pak zjistit ze je v hajzlu optika a bude to v prdeli... takoveto "perly" bych radsi ani nebral do rukou, protoze ten cas co tim zabijes pokud jej nemas zrovna nazbyt ti nikdo nezaplati.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

GeXeS píše:je slyšet vrčení nějakého motorku a svítí osvětlení kazetového prostoru, jako by to jelo (což asi jede). Tohle se děje nepřetržitě
...
mechanika se už vysouvá bez drhnutí - ale zato nepřetržitě ven a dovnitř, ven a dovnitř.
...
Prozatím jsem to vrátil s tím, že to bude dál použitelné jen jako rádio
Takže majitel si pustí věž, začne vrčet mechanika, šuplík z CD bude jezdit sem a tam a do toho bude vyhrávat rádio.
Nó, dobrý! :D

Obě vady budou asi jen vytahanýma řemínkama. Mechanika se klasicky "zasekne", CD už asi nemá sílu zvednout špindl motor.

V Panasonicu jsem se jednou setkal se zajímavou věcí. Dvojtá kazetová mechanika, společný motor. Jedna mechanika se zasekla a majitel druhou používal nadále. Jak jeden z řemínků prokluzoval na dvojité řemeničce motoru, řemenička se v tom místě natavila.
Asi tohle nebude časté, ale pozor :-)

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#7 Příspěvek od GeXeS »

Kremik píše: Takže majitel si pustí věž, začne vrčet mechanika, šuplík z CD bude jezdit sem a tam a do toho bude vyhrávat rádio.
Nó, dobrý! :D
Inu, ano. :D Jen s tím rozdílem, že před mým zásahem se šuplík CD mechaniky zasekl o dvířka a nevyjel ven. Teď už je to s plnou parádou.
No... on si to příbuzný chtěl zase hned odvézt, takže už to ani nemám u sebe, abych s tím něco dělal dál. Ale prý mu to nevadí, prý se to po pár cyklech schovalo a už nevylézá (mám podezření, že to tam prostě přidržel). Akorát mu asi ještě poradím odpojit tu kazetovku...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

pak postradam logiku nac ti to vubec daval :D ale zase, jak jsem rikal, od takovych pastik radsi ruce pryc.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#9 Příspěvek od GeXeS »

Primární popis byl takový, že "nejede CD mechanika, protože se nevysouvá šuplík". Teprve při fyzickém ohledání jsem zjistil, že to asi nebude ten hlavní problém :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Mozno aj bol a po vymene gumicky by to fungovalo.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#11 Příspěvek od GeXeS »

To je věc, co jsem zatím nikdy nedělal a měl bych z toho obavy. Kdyby to bylo moje vlastní a nebylo by na tom co víc pokazit, zkusím to. Ale takhle jsem do toho nechtěl víc vrtat. :oops:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“