WHIRLPOOL panel zkoušení

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

WHIRLPOOL panel zkoušení

#1 Příspěvek od radioelectrum »

jak to je s panelem u praček WHIRLPOOL. Já přehodil z jedné pračky celý panel do druhé a po zapnutí se vůbec nic neděje. Stejné jak ot bylo předtím. Tak si říkám jestli jsem něco poškodil, nebo ten panel byl taky mrtvý. Dotaz- dá se vyzkoušet panel tak že se pouze připojí k síti bez dalších připojených agregátů aby se rozsvítili nějaké led diody a bylo vidět že alespoň něco žije? Nebo se touto zkouškou poškodí? nebo bez připojení nějakého agregátu vůbec nenaběhne?
Přílohy
20201128_175320.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Když panel připojíš na síťové napětí měl by se aspoň rozsvítit. Bývá tam zdroj napájeníí který chcípá, přes odpor který funguje i jako pojistka je napájen brouček Viper nebo podobný který živí elektroniku. Chcíplý se pozná podle toho, že odpor je přerušený. Chce to prohlídnout a měřit...Já jsem to doma řešil použitím zdroje ze settopboxu, těch jsou všude hromady....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ak je to z vyhodenej pracky, tak bude vadny ten zdroj, rovnako ako v povodnej.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

a jaké parametry má mít ten náhradní zdroj?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

Přehodil jsi i komplet kabeláž s veškerým příslušenstvím ?? Zámek, snímač hladiny apod ??
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#6 Příspěvek od Vlafig »

Pro ověření funkčnosti zdroje řídící jednotky postačí připojení napájecího kabelu na fastony pod voličem programů (a vypínačem). Ostatní periférie není potřeba pro tento účel odzkoušení připojovat. Pokud se rozsvítí ledky a display, je zdroj funkční. Pokud ne, je třeba změřit pojistný opor (22 Ohm) a pokud je přerušený, je třeba opravit zdroj. Osobně bych se klonil k opravě originálního modulu, při použití jiného může nastat nekompatibilita s motorem nebo dveřním zámkem.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

Abych zde neotevíral nové téma tak se přidám k tomu původnímu. Dmes dovezena ze sběrného dvora další pračka, dost podobná, akorát má ještě mechanický vypínač. jede, hlučná ložiska motoru a kape. Kape v místě spoje vany s tím víkem vany. zdá se mi že po dotažení kape ještě více. Dá se to nějak jednoduše odstanit ? Nebo to mám brát že tyto pračky se již neopravují?
Přílohy
20201205_164559.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Neviem, ci je tam tesnenie alebo silikon? Kazdopadne to pri vymene lozisiek treba rozobrat, tak pri skladani to mozes maznut silikonom.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od doktor365 »

To víko sundej ,pod tím bude těsnění. Pořádně očistit ,já ho vždycky ještě napatlal silikonem.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

tak toto mne dorazilo. ten držák bubnu je napůl užraný. To je u těchto praček normální?
Přílohy
20201206_175816.jpg

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od doktor365 »

Záleží jak se o ní kdo stará. Minulý týden jsem likvidoval Whirpool AWG 681.
Stáří cca 22 roků . Buben teda jako nový, manželka ji pravidelně čistila. Todle vypadá sežrané pěkně od prášku .

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#12 Příspěvek od Vlafig »

Tak ty příruby bubnu jsou totálka. To nemá cenu tam ani dávat zpět, protože to za chvilku upadne úplně. Pokud je programátor v této pračce dobrý, tak si tam přendej buben z jiné, které máš. Těsnění bočnice vany je třeba před montáží důkladně očistit, prohlédnout, jestli není zpuchřelé a případně rovněž vyměnit. Můžeš utěsnit i silikonem, avšak při správně uloženém a čistém těsnění není potřeba. Jinak jsem viděl totálně shnilé příruby v zánovních pračkách tohoto typu už i po 3 letech provozu. Je to určitě vlivem použití špatného prášku a praní pouze při nízkých teplotách. Prý i tolik vychvalovaný Calgon může toto při špatném/nadměrném dávkování způsobit.
A pokud se ti nechce vana rozebírat, je možné vyměnit rovnou celý agregát z jiné pračky tohoto typu, jsou shodné. Ale spíše bych se vrátil k opravě elektronického programátoru modernější pračky, než zachraňovat tuto starou. Už mě ty elektromechanické programátory hodněkrát vypekly, že se zasekávaly a bylo potřeba je v určité fázi cyklu ručně o jeden zoubek posunout, aby pračka doprala.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#13 Příspěvek od passion »

radioelectrum píše:tak toto mne dorazilo. ten držák bubnu je napůl užraný. To je u těchto praček normální?
Je.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#14 Příspěvek od Vlafig »

Podobně ale dokáží uhnít příruby bubnu i u praček AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI, kde navíc nelze buben z lepené vany vůbec vyjmout a je to opravdu totálka nebo na výměnu celého agregátu. Jinak diskutovanou technologii vrchem plněných praček Whirlpool využívají i mnohé další značky - Indesit, Bosch, Siemens, Bauknecht, tak se máme na co těšit, ale pořád se to dá doma poměrně lehce rozdělat a vyměnit buben, případně osadit nové příruby.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#15 Příspěvek od miroja »

Tiez som mal podobny problem. Pocas prania sa mi ulomila oska z bubna. Objednal som si opravnu sadu,sucastou bolo aj video ako to opravit. Uz to budu asi 4 roky, odvtedy OK.
Přílohy
bubon.jpg

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“