Fabie ostřik přední/zadní

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle jde napříč. Ty ostřiky jim nejspíš vyrábí nějaký OEM výrobce... Vždyť co bys na tom chtěl vymýšlet.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

No jo. tak zrovna auta od F moc nemusím (Ford/Fiat a France).
Jenže to bude asi teda problém i německé produkce.
Tohle sem slyšel, že je problém i těsnění v palivovém systému a BIO pro auta do cca r.v. 2000. Po výměně rozleptaných těsnění už pak prý pohoda. Já tankuju do starších chrochtáků stejně jen Vervu, nebo EuroOil bez tch nechutných vylepšení

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#18 Příspěvek od Sadra17 »

Kvicala_r píše:To je takový svinstvo ta kapalina, nebo úplně sračkovní materiál pístku?
svinstvo jsou ty nejlevnější kapaliny :wink: často nevhodné pro plasty

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Jelikož muselo auto kvůli výměně motorku ostřikovače na hever a novej motorek stál kolem 350KČ, jsem se mohl na obrušování pístku vybodnout. Jedna z děr se ucpala a zatím co v autě bzučel už motorek nový, tak tenhle dosloužil jako čerpadlo na destilovanou vodu na vozíku k dolívání baterií v práci.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

Měl jsem stejnej problém u citrouše a někde jsem vyčetl i způsob opravy toho pístku. Nicméně nestojí za to se s tím zlobit a s nezaručeným výsledkem. Za pár stovek jsem to vyměnil. Celoročně používám pouze zimní kapalinu, více či méně naředěnou dílem DV.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

To se shoduje. Jak Citroen, tak celoročně zimní směs - neředěná.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

S tou zimní směsí celoročně, jen v létě s vyšším podílem vody jsem si to myslel taky - jenomže v létě to dělalo neskutečný šmouhy po skle z toho, jak po nárazu do čelního skla prolítnul hmyzákům hlavičkou jejich zadeček. S letní směsí se dají rozprsknutý tělíčka umejt, se zimní se akorát rozmrdají po skle. Oni výrobci do těch letních směsí přidávají saponátovou složku proti mastnotě, která v zimě není potřeba, když hmyzáci nelítají. A bez bublinek se rozprsknutej a ještě často navíc přischlej hmyzák umejt nedá, musí se následně odmáčet a drbat dolů ze skla mechanicky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#23 Příspěvek od Kvicala_r »

Killroy píše:Nicméně nestojí za to se s tím zlobit a s nezaručeným výsledkem.
No vidíš, a já si říkal že to jednak opravím hned bez shánění nového motorku a doufal, že už to snad znova nenabobtná, když sem ubral hmoty.
S novým se stane pravděpodobně rychle totéž. Rozdělat to jde celkem snadno, je to jen secvakly. Jen to chce trochu ohřát horkovzduchem (nebo raději fenem).

Při pohledu na takové skvosty se divím, že lítají letadla a dostal se člověk do kosmu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Zjavne to ide urobit aj lepsie - mam Mazdu z roku 1998 a cerpadla ostrekovaca funguju obe (su tam dve, aj dve nadrzky - jedna vpredu, druha vzadu).

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Lukas-Peca »

Na formanu mám problém spíš s tím, že čerpadlo při delším nepoužívání zarezne. Zajímalo by mě, jaký vliv na to má složení kapaliny a jak moc škodí, když tam žádná kapalina není. Přes zimu auto vůbec nejezdí a je v tom nalitá zimní.

Jinak zmiňované ostřikovače světel mám, dokonce funkční. Od motorku vede regulérní zahradní hadice. Motorek se spouští ostříknutím skla při zapnutých světlech. Má časové relé, takže se zapne jen asi na 1 s. I tak ale stihne vycucnout tak půl litru kapaliny :)

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#26 Příspěvek od Sadra17 »

Lukas-Peca píše: Zajímalo by mě, jaký vliv na to má složení kapaliny a jak moc škodí,
u mě byla schopná po pár letech rozežrat plastový světla a to na ně skoro nestříká 8O 8O

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“