Poškodený RAR

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Marcelto »

mety píše:Tu hlašku mi vyhadzuje,keď archiv je pod heslom a heslo je nesprávne :?
Toto je dobrá pripomienka ! Ja som sa zabudol zmieniť o tom že dotyční to naozaj aj zahesloval ale zaujímavé je to že ten RAR si heslo vôbec nevypýta a bez problémov sa začne rozpakovávať ?
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od mtajovsky »

Cust píše: pravdepodobnost 100proc az 0.0015259 proc mi prijde jako docela velky rozptil
Ale, ale, panové, vidím velké nepochopení.
1) nikde nerikam, ze diskety jako takové jsou spolehlivé. Často nejdou přečíst - a proč? Protože právě CRC velmi spolehlivě odhalí chybu v datech. Takže, POKUD jdou přečíst, je na data spolehnutí.

2) Co se týče pravděpodobnosti odhalení chyby pomocí 16-ti bit CRC, tak, když to vyčíslím, je to 0,9999847412 ....

A to ještě je CRC tak zkonstruované, že je velmi nesnadné vymyslet chybu, která by se neodhalila. Chyby vzniklé špínou, rušením, poškozením magnetické vrstvy a jinými technicky obvyklými příčinami mají takový charakter, že CRC neoblafnou.

Někomu by prospělo méně smíchu a více vědomostí. :?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

to Marcelto: A jak teda víš, že je to zaheslované? Taky bys mohl napsat, jest-li se jedná o tři soubory na jedné disketě nebo o tři části jednoho souboru na třech disketách nebo o tři samostatné soubory na třech disketách atd. A pokud to není něco důvěrného, pak se s tím tady poděl, třeba se to někomu podaří rozbalit a ušetří to zbytečnou diskusi. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#19 Příspěvek od Cust »

mtajovsky píše:
Cust píše: pravdepodobnost 100proc az 0.0015259 proc mi prijde jako docela velky rozptil
Ale, ale, panové, vidím velké nepochopení.
1) nikde nerikam, ze diskety jako takové jsou spolehlivé. Často nejdou přečíst - a proč? Protože právě CRC velmi spolehlivě odhalí chybu v datech. Takže, POKUD jdou přečíst, je na data spolehnutí.

2) Co se týče pravděpodobnosti odhalení chyby pomocí 16-ti bit CRC, tak, když to vyčíslím, je to 0,9999847412 ....

A to ještě je CRC tak zkonstruované, že je velmi nesnadné vymyslet chybu, která by se neodhalila. Chyby vzniklé špínou, rušením, poškozením magnetické vrstvy a jinými technicky obvyklými příčinami mají takový charakter, že CRC neoblafnou.

Někomu by prospělo méně smíchu a více vědomostí. :?
myslim, ze o CRC toho vim hooodne, jestli to byla narazka na me.
ta ma narazka byla na vyraz 1 - 2^-(16). Abych to pochopil spravne, pak by bylo korektni napsat 1-2^(-16) to pak nebudu brat jako rozmezi ale jako vzorecek pro vypocet, ktery mi vychazi uz stejne jako tobe :-)

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Marcelto »

Tak pre spresnenie je to jeden RAR cca 3Mb rozdelený na tri časti po 1Mb a určite je chyba v tom RARe lebo dnes mi to priniesol aj na USB kľúči, píše to presne tú istú chybu ! Posielať mi to zakázal lebo tam má nejaké dôležité firemné údaje a nechce aby som to niekomu posielal. On si to práve archivoval aj na troch disketách plus USB kľuč a HDD ale prv zmazal originály než ten RAR odskúšal ! To že ten RAR je špatný zistil až o týždeň. Povedal mi že už to takto robí dlho a toto sa mu stalo prvý krát. Keď som dal vlastnosti vo WINRARE tak tam heslo nie je ale on mi tvrdí že ho tam dal, tak neviem ?
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

to Cust: Myslím, že výrazy 1 - 2^-(16) a 1-2^(-16) nejdou chápat rozdílně. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#22 Příspěvek od Cust »

masar píše:to Cust: Myslím, že výrazy 1 - 2^-(16) a 1-2^(-16) nejdou chápat rozdílně. :wink:
a přesto.... (bohuzel tento editor pokud je mi znamo neumi rozeznavat minus od pomlcky)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

Pokud si uvědomujeme meritum věci, kterým je pravděpodobnost zabezpečením CRC (o kterém toho tolik víme) nelze znak "-" chápat jako pomlčku. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

masar píše:Pokud si uvědomujeme meritum věci, kterým je pravděpodobnost zabezpečením CRC (o kterém toho tolik víme) nelze znak "-" chápat jako pomlčku. :wink:
ano, ano, nejsem tak ujety abych to nepochopil, prispevek jsem napsal jen k vuli tomu, ze mi to tak na prvni pohled pripadlo a chtel jsem byt asi, podle nektrych, zbytecne "vtipny"

EDIT: je to jen proto, ze jsem se jeden cas zajimal o typografii, takze si vetsinou nesourodych zapisu vsimam (bohuzel jen u druhych)
Naposledy upravil(a) Cust dne 30 lis 2007, 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#25 Příspěvek od Cust »

ale to asi nemeni nic na tom, ze ten RAR bude nejspis "pohrbeny"
a je mu jedno jestli tusim nebo netusim neco o CRC

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od stepa »

Cust píše:ano, ano, nejsem tak ujety abych to nepochopil, prispevek jsem napsal jen k vuli tomu, ze mi to tak na prvni pohled pripadlo a chtel jsem byt asi, podle nektrych, zbytecne "vtipny"
Co neubrzdis, to neukecas :lol: O CRC se nema cenu bavit, za ty leta je to spolehlive.

Kolegovi bych doporucil, aby si po vytvoreni archivu zkusil jeho extrahovani, jako to dela asi vetsina z nas, ale on uz to ted bude delat taky.

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Marcelto »

Ja už som ho tiež na to pripravil že ten RAR je pravdepodobne KO ! Určite si to už po druhý krát než originál zmaže aj vyskúša.
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#28 Příspěvek od jandu »

jandu píše:Zhlboka nadýchnuť a čo najďalej zahodiť.
Po tom, čo som takto stratil niekoľko dôležitých dat, archivujem na CD a zásadne nebalené.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

Marcelto píše:Ja už som ho tiež na to pripravil že ten RAR je pravdepodobne KO ! Určite si to už po druhý krát než originál zmaže aj vyskúša.
Jeste bych dodal: Originaly se nemazou, ale zalohuji.

Edit: Smazana data jeste nemusi byt nutne ztracena. V lepsim pripade budou presunuta do kose v horsim pripade se daji zachranit nejakyma programkama (GetDataBack, ...), pokud teda nejsou uz prepsana fyzicky necim jinym.
O tech originalech, ale uz psal Jandu dvakrat :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“