Pomoc s identifikací součástky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Minelan
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2020, 01:00

Pomoc s identifikací součástky

#1 Příspěvek od Minelan »

Zdravím všechny bastlíře. Mám problém s identifikací součástky. Mám problém s egr ventilem, které mi odchází jak na běžícím páse a zjistil jsem, že to dělá vždy jen jedna součástka (snímač). Má tři vývody, na 2 je vyvedeno +5V a poslední je snímací výstup. Je umístěna v magnetickém poli co se točí podle pootočení egru. Dle mého úsudku se bude jednat o tranzistor (nevím na 100%). Přečetl jsem z obalu 815A 9475, na spodním řádku je ještě cosi, ale to nelze ani lupou přečíst. Když to zadám do google tak nic nenajdu. Jde o to že tato součástka vždy po čase změní odpor na těch napájecích pinech ze 169 Ω na 4,8 Ω, čímž téměř vyzkratuje všechny snímače na motoru. Součástku bych rád nahradil abych furt dokola nekupoval zbytečně egry. Obal té součástky vypadá přibližně jako TO92, jen trochu placatější.
Přílohy
tady komplet snímač zasazený v egru
tady komplet snímač zasazený v egru
tady už drobet znásilněná součástka bez nožičky
tady už drobet znásilněná součástka bez nožičky

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#2 Příspěvek od Lukar »

Hallův snímač otáček

Uživatelský avatar
ST78
Příspěvky: 113
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od ST78 »

Zkus zadat do Googlu:
HAL815A datasheet
Mě to našlo to, co asi hledáš...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#4 Příspěvek od dobrman »

........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Minelan
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2020, 01:00

#5 Příspěvek od Minelan »

Mockrát děkuju, to je přesně ono. Takovou rychlou odpověď jsem nečekal 8O . Napadá někoho proč mi to může tak často odcházet? Napětí se vždy pohybuje od 4.8 do 4.9 V a teplot tam moc není, jelikož je to zepředu motoru.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Zkusil bych ošetřit napájení zenerkou, pokud platí že je tam kolem 6V tak třeba 8V a zablokovat kondenzátorem. Datashit říká max 14,4V za určitých podmínek (nechce se mi to zkoumat podrobně) asi to zničí špičky v napájení.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“