TV Orava LT-1280 LED B95CH (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

TV Orava LT-1280 LED B95CH (přesunuto)

#1 Příspěvek od peterkos2 »

Zdravím
Prosím vás o radu ohladom tohoto TV.
Na TV po zapnutí nabehne podsvietenie a žiadny obraz ani zvuk.V reproduktoroch je počuť len tiché šumenie.
Zdroj vyzerá OK-napätia v pohode.Chýba +5VSTBY ale vo vetve niesú osadené súčiastky-zrejme netreba lebo v schéme MB- 17MB95M nie je na konektore výstup zapojený.Som začiatočník v oblasti elektroniky
Ďakujem

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Dát jako začátečník dotaz do sekce FROFI je od tebe docela odvaha a počítej s tím, že tě někdo seřve.
Něco jiného by bylo kdybys pečlivě popsal co jsi kde v dané souvislosti naměřil v porovnání třeba se schematem.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od peterkos2 »

Hneď po odoslaní som sa ospravedlnil a poprosil moderátora o presunutie. Skrátka som sa preklikol omylom.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od peterkos2 »

Pretože TV neukazuje na obrazovke nič, náhodným stláčaním tlačidiel na TV- diaľkové ovládanie nemám-ale dá sa mi prepínať aj s mobilom ktorý má IR- mi nabehol zvuk. Možno momentálne sú tam tak dva programy alebo radiostanice ale to je jedno.Po nabehnutí zvuku sa viac rozsvieti aj podsvietenie.
Skúšal som aj pripojiť cez VGA a SCART externý monitor,ale nič.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Aké napätie nameráš na t-con? Aké je označenie panela?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od peterkos2 »

Zdravím.
Na T-CON ide 12V, na vstupe je poistka funkčná,ale nepoznám ostatné skratky na schéme MB-niektoré napätia na pinoch sú okolo 1V. Nenašiel som schému T-CON u len nejaké obrázky kde je viacero napätí -niektoré okolo 29,8V,ja mám Max. 12VAni neviem odkiaľ sa tam také napätie berie
Ale po odpojení T-CON u sa nič nedeje.Obrazovka je tmavá šedá to znamená že je vadný T500HVD02.0 CTRL BD
Vymenil som T-CON -označenie zhodné, tentokrát sa obrazovka rozsvietila,čiže to ide cez T-CON,ale nie je žiadny obraz.Ale už mám -nezavisle na výmene- obraz aj zvuk na externom monitore
A včul bábo raď
:lol:
Přílohy
50T10-C00 T500HVD02.0 CTRL BD-2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“