Prosím o radu - Samsung UE48J5572

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

Prosím o radu - Samsung UE48J5572

#1 Příspěvek od ronoda »

Může mi někdo poradit jak dostat AV signál (žlutý, červený a bílý konektor)
z této televize? Je to nastaveno jako vstup AV signálů, a já bych to potřeboval přepnout aby se to chovalo jako výstup. Originál manuál jsem nenašel, ale je na internetu. Docela to spěchá :agree: Děkuji

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Ještě jsem nezaznamenal, že by se to na nějaké televizi dalo přepnout. Vždycky to byl natvrdo vstup.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

Nic takového není možné, je to natvrdo AV vstup a basta.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

ronoda píše:Může mi někdo poradit jak dostat AV signál (žlutý, červený a bílý konektor) z této televize?
Video signál je jen na žlutém, červený a bílý jsou pro zvuk. Při takovém dotazu bys měl psát, proč to potřebuješ jinak ti nikdo neporadí. Pokud chceš jen výstup pro zvuk, tak k tomu slouží výstup na sluchátka nebo Výstupní port S/PDIF. Pokud potřebuješ ukládat celý obraz a zvuk, tak od toho je USB port. Počítej s tím, že to půjde přehrát jen na té TV. Protože se ptáš takhle, tak máš TV asi jen jako monitor k satelitu nebo ke kabelovce, T2 totiž neumí a proto sama nic nepřijímá. V tom případě se starej o ten signál, co leze z daného zařízení do TV. Tzn. na straně výstupu z toho zařízení a ne až na vstupu TV. :wink:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od ronoda »

p32*** potřebuji výstup z televize abych ho mohl připojit k modulátoru
Maximum RF 4000, jehož pomocí chci na padesátém kanálu rozvést stejný program na více televizorů klasickým koaxiálem. Díky větší vzdálenosti je koax nejvhodnější (a taky nejlevnější) řešení. Tahle televize už umí DVBT2, takže žádný setobox nepotřebuji. Stačil by SCART a bylo by po problému, ale to tento televizor bohužel nemá.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Pořiď si STB DVB-T2 nebo satelit s AV výstupem. Jinak to fakt nepůjde.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Smysluplným řešením je rozvést tam anténní signál a pokud ty telky neumí T2, tak tam přidat STB.
Jak myslíš, že bude vypadat ten obraz z toho modulátoru? To máš ještě baňaté TV?

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#8 Příspěvek od ronoda »

A nepomohlo by mě třeba toto?
https://www.alza.cz/vention-hdmi-to-rca ... 858219.htm
Je na HDMI výstup, nebo je to zase jenom vstup_?
Díky za info.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

A čím to HDMI na tom konvertoru budeš krmit? HDMI na televizi je pouze vstup.
Vymějšlíš fakt blbosti.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#10 Příspěvek od ronoda »

jezevec*** televize menších rozměrů Funai - LCD. Tímto způsobem je rozvedeno v hospodách, kde se sledují sportovní přenosy třeba do deseti televizorů ve třech saloncích. Jen mají asi "master" televizi vhodnější než já. Obraz je velmi kvalitní, a ty televize jsou zpravidla docela "výlohy"
Viděl jsem i malou televizi nad pisoárama, řešení když máš 4 piva a je přesilovka:-)
Naposledy upravil(a) ronoda dne 20 pro 2020, 14:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#11 Příspěvek od ronoda »

Elman*** možná blbosti, ale spíš neznalost problematiky. Škoda, že ty SCARTy už nedávají, bylo by po problému. To nikdo nepotřebuje to co já?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

V životě nikdy bych si nekoupil telku, ze které neleze AV.
Být ve vládě, tak prodej takových svinstev okamžitě stavím na úroveň trestného činu.
Jiná věc je, pokud ji máš z druhé ruky.
Lidi časem přijdou na to, že je trh ojebává, zřejmě to ale bude dlouho trvat.
Zkrátka, v dnešní době se atrapy povýšily i na polovičaté funkce a prodávají se jako skutečné výrobky, tak je třeba dávat pozor na to, jestli to, co vypadá jako telka je skutečně telka, atd, atd.
Ani SCART není žádná záruka, už jsem vícekrát četl nebo slyšel, že měly osazeny jen vstupy.
Zkrátka, hlídat se musí FAKT VŠECHNO, protože dnes je doba ojebávací a podvodná.
Co já už si nekoupil výrobků...
Smůla.
Nebudu platit předražený šrot.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#13 Příspěvek od ronoda »

Kremik*** byla to funglovka koupená asi před 6 lety. Jinak si na ni nemohu stěžovat, dokonce už v tý době měla 4 protokoly, včetně současného DVBT2, takže jsem nemusel setobox kupovat. Takže mám nejspíš Smolíka:-(

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Audio výstup by se tam nějak hardwarově zprasit dal, když už to není v záruce, ale videosignál jako takový netuším, jestli se tam vůbec vyskytuje.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

TO Kremik, co se pohoršuješ? 99% lidí AV výstup nepotřebuje. Tak proč by ho tam montovali? Ano, šetří se páč lidi chtějí mít televizi ve 32" za 2 lity. U každý televize je návod a specifikace, co umí. Musíš je číst a ano, vyber si takovou, která AV výstup má. Mnoho jich nenajdeš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“