JLCPCB - zkoušel někdo objednávat tišťáky?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adorter
Příspěvky: 15
Registrován: 01 bře 2010, 01:00

#76 Příspěvek od adorter »

Jen pro vysvětlení.
Poslední příslěvek jsem psal dřív, než jsem si přečet odpověď od PotPalo. Dík. Koncovky souborů už chápu.
Jen abych měl jistotu. Všechny soubory se můžou jmenovat stejně a liší se koncovkama? Příklad buffer.cmp buffer.sol buffer.stc atd.
Ale teď druhá část otázky. Chybí tam osmý soubor. Do kterého souboru patří vrstva 20 Dimension a do kterého vrstva 45 Holes (neprokovené otvory)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od PotPalo »

Správne, rovnaké meno, iné koncovky. Otvory sú predsa v drd. Prekovenia robia pokiaľ je otvor v medi. Pokiaľ je voľne tak bude neprekovený. Kde si to ukladá dimensions teraz neviem, ale ani som po tom nepátral. Vždy v náhľade mala doska presne ten tvar aký som nakreslil v EAGLE.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
adorter
Příspěvky: 15
Registrován: 01 bře 2010, 01:00

#78 Příspěvek od adorter »

Díky za rady. V neděli večer už mi to moc nemyslelo, ale hned v pondělí jsem usilovným klikáním pročet snad celý web. Na téhle stránce https://support.jlcpcb.com/article/29-s ... g-patterns jsou doporučené koncovky souborů. Soubor pro obrys desky a frézování má koncovku GKO. A na téhle stránce https://support.jlcpcb.com/article/22-h ... rber-files jsou asi všechny podporované koncovky. Kdo si chce ještě doma zkontrolovat gerber soubory, tady je odkaz na free prohlížeč http://gerbv.geda-project.org/

Uživatelský avatar
ickx
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2017, 01:00

#79 Příspěvek od ickx »

Zkoušel jstě někdo objednávat prokovené desky bez masky a servisního potisku?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#80 Příspěvek od termit256 »

Nevim proc bys to delal, ale nevidim v tom problem. Soubory pro potisk neposles a pokud nechces masku na cele desce, udelas polygon v prislusne vrstve pres celou desku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#81 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Ale lacnejsie to nebude. A JLCPCB si na dosku vlozi cislo zakazky, pokial si nepriplatis jeho odstranenie.

Uživatelský avatar
ickx
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2017, 01:00

#82 Příspěvek od ickx »

Ok chci udělat repliku desky do historického zařízení a potřebuju tedy dvouvrstvou prokovenou bez masky a potisku

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#83 Příspěvek od termit256 »

Jo, na to cislo zakazky jsem zapomnel. Myslim ze se dalo zdarma umistit nekam kde nebude videt. Jak se to dela meli napsane na webu, nikdy jsem nemel potrebu s tim manipulovat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od PotPalo »

To číslo je na ploche asi 3 x 20 mm, zvyčajne ho dávajú na kraj dosky, a pokiaľ ho chcem niekde presne, stačí do vrstvy popisu dať text tuším JLCJLCJLC na konkrétne miesto, oni ho nahradia tým číslom. Je to bez príplatku.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#85 Příspěvek od RayeR »

Zkouseli ste nekdo v JLCPCB nebo AllPCB vyrabet neco jemnejsiho s clearance pod 6 milu? Podle podminek https://jlcpcb.com/capabilities/Capabilities by to aspon u track2track meli umet na 5 milu sirka/mezera. Na tomhle PCB designu sem se proste nemohl vejit, tak sem sel do snizeni mezery na 5mil, spoje sem nechal 6mil, tak uvidime, pak kdyztak nafotim nake makro.
EDIT: koukam, ze by na tohle sel pouzit i OHSpark, kdyby se to vnutilo jako 4-vrstva, 2$ za sq.inch by slo, ale to postovny zdarma na 5-10 tydnu je kapanek dlouhy...

Jinak kdyz sem delal vice desek, tak sem si udelal panelizaci sam, nechal sem mezi deskama cca 1mm mezeru a pak si to rozrezal sam Dremelkou-brusnym kotouckem. Jen me upozornili, ze je tam vic designu a ze to nebudou delit, ale zadny priplatek nebyl.

BTW PotPalo, co si to vyrabel za PCI kartu?
Přílohy
epromsim.png

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od PotPalo »

Žiadnu kartu som nevyrábal, to je obrázok z ich stránky.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#87 Příspěvek od termit256 »

Ja jsem zkousel desku i s osazovanim na minimalnim limitu pro dvouvrstvou desku. Neni s tim zadny problem. Delal jsem 5 kusovou serii, vse jede bez problemu. Daval jsem tu i fotky, ale cesky provozovatel serveru s galerii skoncil a fotky smazal. Pokud mas stejne designy, nech si tam udelat V drazku, nemusis nic rezat a je to zdarma. Pokud mas odlisne designy a chces usetrit, musis je propojit nejakou cestou nebo treba rozlitou medi. Jinak budou poplatek za odlisny design uctovat vzdy. Priklad je na predchozi strance.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od RayeR »

OK, dik za info. Designu mam vice kazdy jiny, takovy drobotiny, takze drazkovat ne. Nemam problem si to rozrezat sam, predloni za to nic navic nechteli...
Jeste mi daval kolega tip ohledne toho cleni, ze v moznostech dopravy je varianta DDP - Pre-pay customs duties & taxes(DDP) k DHLku a snailposte, ktera by mela krejt ty celni vylohy. Jemu poslali nakou zakazku za 40$ s touhle volbou nemusel nic resit. Ten priplatek cca 6$ je teda lepsi nez 350Kc u toho Fedexu...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#89 Příspěvek od termit256 »

Ten design posuzuje operator, pokud si toho nevsimne nebo ma vpici tak to projde. Spolehnout se na to ale neda, po mne to chteli doplatit.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od RayeR »

A jak to / kolik chteji doplatit? Kdyz to platis dopredu pri zadani zakazky treba pyapalem. To ti tam nekde na weby vyskoci nova polozka k zaplaceni? Muzes to v te fazi stornovat nebo zmenit data? Pokud tam nevytvorim zadnou vrstvu s obrysem jednotlivych desek a propojim teda 1 fousem, tak muzu tvrdit, ze to je jeden design s nekolika ruznyma funkcnima blokama. Teoreticky ani to propojeni by tam nemuselo bejt nutny, muzu mit treba zarizeni, kde je nake trafo mezi primarni a sekundarni casti a ty 2 casti jsou z hlediska motivu zcela samostatne a oddelene...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“