Jak správně připojit vodič do Phoenix contact?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaP
Příspěvky: 26
Registrován: 17 črc 2017, 02:00

Jak správně připojit vodič do Phoenix contact?

#1 Příspěvek od JirkaP »

Ahoj, poradí mi prosím někdo jak připojit vodič do tohoto konektoru? Je od phoenix contact a asi mi hrábne, protože zatlačením vodiče (drát) do spodního fochu mám slabý kontakt, který hodně hřeje. Potřebuji dostat vodič hlouběji, ale nevím jak. Zkoušel jsme nahoru strkat šroubovák, páčit s ním apod, ale nic.

Není také možné, že je nutné strkat vodič čtvercového průřezu? Ostatní vodiče jsou licna s lisovanou čtvercovou koncovkou.

Díky za rady
Přílohy
IMG_20210102_150246 (1).jpg

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Malý rovný šroubovák zarazíš do té malé dírky nad konkrétním vodičem. Někdy je třeba zapáčit do strany - záleží na provedené svorkovnice a velikosti šroubováku.
A nedávat dutinky.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
JirkaP
Příspěvky: 26
Registrován: 17 črc 2017, 02:00

#3 Příspěvek od JirkaP »

Bohužel, šroubovák nikde nezmůže nic, ani se to nehne. Ani dole, když zkouším strkat drát 0,75, tak ho prostě ohnu a nahoře můžu rejdit šroubovákem a ani se ot nehne... přijd emi to zaseklý. Chce to někoho, kdo s nima má zkušenost, je to tento produkt: https://www.conrad.cz/p/phoenix-contact ... -ks-788877

Nikoliv teoretika...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Zaraž tam ten šroubovák pořádně a až se to otevře pak vsouvej drát.
Teoretik nejsem, ale opravdu nezkoumám kdo konkrétní kus vyrobil když tam strkám dráty :)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#5 Příspěvek od misocko »

vytiahni ten dotycny drat von, strkaj hore srobovak a leduj , dole sa musi nieco odklopit , vtedy tam strc drot
mas ich viac, tak si to skus na inom , ktory vies ze drzi

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Do čtveratý díry strč tenký šroubovák břitem vodorovně a pak s ním zapáči nahoru. Drát pod ní se Ti uvolní a můžeš jej vytáhnout, či víc zasunout. Konec by měl být opatřen "dutínkou".

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Artaban001 píše:... Konec by měl být opatřen "dutínkou".
Tady si dovolím polemizovat. Revizák říkal do těchto svorek zásadně bez dutinky. Je tam v podstatě hranatý otvor který si má rozprostřít vodiče po celé své ploše. Dutinkou pak prochází proud jen na místech styku dutinka/pérko a dochází k zahřívání.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Není to stejný, jako WAGO 210-191? Já na to mám takovou páčku, zachytnu za vrchní okraj a páčím to dozadu.
Přílohy
WAGO 210-191
WAGO 210-191

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

forbidden:Si piš že je. Ono je to vše na jedno brdo. Vrazit šroubovák buď hlouběji nebo zapáčit. V práci mám takový skoro jako žiletku a ten jde krásně. Je fakt že to chce i cvik.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#10 Příspěvek od VonBahnhof »

Otázku použití dutinky specifikuje celkem podrobně výrobce, viz záložka "technické údaje".

https://www.phoenixcontact.com/online/p ... tegory=ALL

Odjistit jdou svorky dobře, chce to prostě plochý šroubovák akorát a použít odpovídající sílu...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

VonBahnhof píše:Odjistit jdou svorky dobře, chce to prostě plochý šroubovák akorát a použít odpovídající sílu...
jj, přesně tak . . .
úzký plochý šroubováček zatlačit nad pružný plíšek do hloubky cca 8mm,
tím se ve spodní dírce otevře okénko, do kterého se strčí drát . . .
když se to otevře málo, trochu páčit dolů a kouknout se aby se dírka otevřela naplno . . . a to je vše.
Přílohy
svorka.jpg

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#12 Příspěvek od doktor365 »

rezis píše: Tady si dovolím polemizovat. Revizák říkal do těchto svorek zásadně bez dutinky. Je tam v podstatě hranatý otvor který si má rozprostřít vodiče po celé své ploše. Dutinkou pak prochází proud jen na místech styku dutinka/pérko a dochází k zahřívání.
Taky jsem dříve dával dutinky a byl jsem upozorněn že sem do těchto svorek ne. Co nám chodí rozvaděče od frantíků tak nemají taky nikde dutinky a všechny svorky jsou bezšroubové.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od Kremik »

Na WAGO svorky mám extra vyrobený "šroubováček". Žádný běžný šroubovák nebyl to pravé ořechové. Vybrousil jsem to tuším ze hřebíku. Na konci mám takovou "pecku", z každé strany trochu jiného tvaru, takže je vhodné dodržet správnou orientaci. S tím to jde nejsnadněji a i pro tu svorku je to nejšetrnější. Mám to ale pro svorky na DIN lištu, tady nevím, zda by byl taky dobrý. Ale i s běžným šroubovákem to jde, na můj vkus je to ale "mordung".

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

S těmato svorkama se setkávám dost často a pokaždý v nich mají vodiče z dutínkama.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#15 Příspěvek od dobrman »

když nám v mým bývalým zaměstnání montovali novou balící linku mechanici od Bosche, tak mi to taky přišlo divný, že to dávají bez dutinek. Šefmontér mi pak ukázal jejich firemní prováděcí předpis, kde to bylo výslovně uvedený....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Odpovědět

Zpět na „Poradna“