Fabia - demontáž klikovky

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od Hubert_79 »

Prostě von ví všechno. No a vo tom to je. Měli bychom být vděčni, že se s námi vo svoji moudrost podělí :pray:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#92 Příspěvek od EKKAR »

danhard píše:Zajímavý, že někomu stačí na odpověď řádka a někdo o tom napíše román pro všechny.
Proto radím majitelům moderních aut, co tam mají jen dva pedály, řidte se radama EKKARa :lol:
Co má jen 2 pedály, to je trojkolka pro děcka, ne auto pro chlapa. A kdo si takovou věc pro zmlsaný snobáky koupí, tak by taky měl vědět, jak se o takovou plečku postarat - nebo mít dost love na to, aby se starali jiní. Ne nadarmo je v jistým světadílu manuálně řazená špajzka jedním z nejlepších druhů zabezpečení proti krádeži ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#93 Příspěvek od danhard »

Zapomněl jsem, že jsi vidlák s holou prdelí :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#94 Příspěvek od EKKAR »

Je rozdíl mezi situacema NECHCI SI NĚJAKOU VĚC KOUPIT a NEMŮŽU SI TAKOVOU VĚC DOVOLIT KOUPIT. A já po vyzkoušení obou možností (manuál vs. automatika) NECHCI takovou věc do baráku. Je to jen a jen vo tom, jestli chci bejt pouhá převážená komodita, nebo jestli chci skutečně svoje auto ŘÍDIT.
Jenomže TOBĚ vůbec nejde o to, co kdo chce, tobě se jedná jen o to, jak druhýho dehonestovat, zesměšnit a urazit tím, že ho označíš za méněcennýho. Jak průhlednej jest tím starej verbální exkrementátor dědek Vašek Daněček z Jesenice u Práglu !!!! Až na to, že já už na tyhle tvoje blbý žvejky využívám metodu "krumpáč v hlavě" = jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven, takže jsou účinný asi jako pouťovej balónek proti bouřce ... Ne, skutečně, Vašku - nemáš šanci mě urazit, na to musí bejt dotyčnej inteligent - zatímco ty jseš jen obyčejnej primitiv. Znalosti možná máš, zkušenosti taky, ale povahu máš vepřovou a chování ses učil někde v chlívě pod žlabem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#95 Příspěvek od danhard »

A ještě to blbě snášíš.
Měl bys zajít na poradu k veterináři, ten volům rozumí :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#96 Příspěvek od EKKAR »

Já počkám, až s čím od něj přijdeš ty ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#97 Příspěvek od rezis »

Hoving. Dva pedály jsou až nad hlavu a i tak ten jeden používám jen výjimečně. Jo kdyby to mělo 8 a více válců tak bych si asi nechal líbit manuál :D Tažením dobíjet by šlo. Ovšem stejně by tažený vůz musel mít alespoň nějakou šťávu na začátku.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#98 Příspěvek od passion »

EKKAR a aké auto s akým automatom si skúšal? Nepoznám človeka, ktorý vyskúšal 6st. DSG s mokrými spojkami od VW group a nepovedal by - wau, super! Včítane mňa, kedysi veľkého odporcu automatov.
Len hlúpy človek nemení svoje názory (to povedal ktosi slávny :D )

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#99 Příspěvek od PixelOrgy »

Nevim, proc by nekdo v aute s automatem (nota bene s moznosti rucniho razeni nahoru/dolu) mel prestat ridit? :-)
Teda, ne ze by se to bezne nedelo, ale typ prevodovky s tim nema moc spolecnyho :-D

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#100 Příspěvek od witt »

microlan píše:
180k to musí vydržet
Známý co se tím živí, mě ukazoval řemen po 195k z 1.4 16V. Měl na vnější straně po celém obvodu zřetelně viditelné trhlinky.
Ale i tento řemen ještě vydrží. Ještě jsem neviděl primárně přetržený rozvoďák. Zpravidla se to potká kvůli zadřené či rozpadlé kladce nebo střiženému šroubu, co ji drží. Teprve pak může dojít k přetržení řemenu, ale zpravidla se jen "ofrézují" zuby.
sr71 píše:Já jsem nikdy nepochopil důvod, proč by měl při roztahování auta přeskočit řemen - vím že se to říká ale nechápu proč. Je přece jedno jestli motorem točím přes startér anebo ho roztáčím přes kola a převodovku, v obou případech působí roztáčecí síla na motor přes klikovou hřídel.
Některé auta mají hydraulický napínák rozvodu, pokud motor neběží, tak nefunguje. Některé motory skáčou i po parkování ve svahu, kdy auto "visí" na rychlosti.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od workhard »

Já už jsem přetržený rozvoďák viděl. Kladka sice šustila, ale byla na místě, i zbytek byl OK. Naštěstí se to nepotkalo. To s tím roztahováním taky nechápu, přece když startuješ startérem, tak motor taky neběží.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#102 Příspěvek od witt »

passion píše:EKKAR a aké auto s akým automatom si skúšal? Nepoznám človeka, ktorý vyskúšal 6st. DSG s mokrými spojkami od VW group a nepovedal by - wau, super! Včítane mňa, kedysi veľkého odporcu automatov.
Len hlúpy človek nemení svoje názory (to povedal ktosi slávny :D )
"Wau" na 6st. DSG řekne jen ten, kdo před tím zažil jen starý 4st. automat. Případně s automatem nikdy nejel. Před 15 lety to byl v lidové třídě převrat, dnes už ani tam neobstojí. Je to "blbá" převodovka, která ráda dlouze "přemýšlí". Není to nic nepřekonatelného, dá se zvyknout, ale "wau"?

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#103 Příspěvek od witt »

workhard píše:Já už jsem přetržený rozvoďák viděl. Kladka sice šustila, ale byla na místě, i zbytek byl OK. Naštěstí se to nepotkalo. To s tím roztahováním taky nechápu, přece když startuješ startérem, tak motor taky neběží.
startét neudělá ten správný škub. Ale třeba koncernový 1,2 TSi dokázaly skočit i na startér.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od workhard »

Tak ono asi celkově ten hydraulický napínák byl výborný nápad. Jak říkal děda - až nám začnou vládnout děti těch partyzánů, to teprve něco uvidíte.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#105 Příspěvek od passion »

witt píše:Wau" na 6st. DSG řekne jen ten, kdo před tím zažil jen starý 4st. automat. Případně s automatem nikdy nejel.
Áno, presne o to ide.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“