Záchrana dat z počítače

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

Záchrana dat z počítače

#1 Příspěvek od rysTR »

Mám starý počítač OCZ 500MXSP 500W s Microsoft Windows XP
Zatím slouží,i když je napojený přes Wifi. Stalo se mi, ale, že program začal padat (snad je to tak dobře pojmenované)Sekalo se to a proto bych chěl zachránit co se dá z dat, které si sem ukládám.Podařilo se mi několikerou přeinstalací AVG tomu zatím zabránit, ale...
Potřebuji poradit, na jaký přístroj nahrát vše, co mám v počítači na nějakou databanku. V počítači jsou fotky a různé knížky, včetně mých a různé postupy a rady i z tohoto fóra atd.za posledních cca 10let.
Co bych si měl k tomu účelu zakoupit?

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mek7 »

Hocijaky externy disk do USB, alebo flash disk, dostatocnej velkosti, ktora bude stacit na vsetky data, ktore chces zalohovat.
AVG s padanim programov nemusi mat nic spolocne. Skusal si kontrolu disku? (scandisk), a kontrolu integrity systemovych suborov? (sfc /scannow) A co pamat? (memtest86)
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#3 Příspěvek od rysTR »

Omlouvám se, ale v tomto oboru se spíše nevyznám a proto je pro mne lepší nějaká konkretizace(74r)

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mek7 »

USB disk ale vies, co je, ci nie?
Tie ostatne veci, mozes skusit az potom co si zalohujes data, pre istotu. To, co som pisal v zatvorkach si hod do googlu a najdes o tom viac.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
MiroH
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2011, 01:00
Bydliště: Nitra

#5 Příspěvek od MiroH »

V takomto pripade by som velmi rychlo kupil externy disk a vsetko dolezite nakopiroval nan. Moze sa stat ze jedneho dna uz PC nenabehne. Zvlast ak je to starsi pocitac, hlavne teda disk.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Ještě pohodlnější je ihned odpojit starý disk, instalovat nový disk vhodné velikosti a provést úplnou instalaci systému (W10 nebo v nouzi W7). Po kompletní instalaci včetně aktualizací připojit také starý disk. Po spuštění počítače můžeš data ze starého disku pohodlně pomocí Total Commanderu postupně překopírovat na nový disk. Nepoužívej přesunutí, data ti při kopírování na starém disku zůstanou.
Použitím flešky nebo externího disku si moc nepomůžeš, nové instalaci na nový disk se stejně nevyhneš.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

Flash ide, kým ide, ale ak odíde, tak bez varovania náhle so všetkými dátami navždy. Magnetické disky sú na archivovanie lepšie. Vždy sa z nich dáta dajú zachrániť,
https://www.datart.cz/externi-disky.html
Len treba dať pozor, aby nebol čiste USB3, ale minimálne USB2 kompatibilný.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Také je třeba zkontrolovat, jestli na disku zbývá nějaké volné místo.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

to rysTR: Pokud 10 let nezálohuješ svoje fotky , tak jsi dobrodruh. A měl jsi zatím zatraceně velké štěstí. Nejde o programy a padání. Ale až se ti odporoučí pevný disk, budeš bez fotek a bez knížek.
Rozbitý disk se dá většinou za hodně peněz nechat zkopírovat, ale to není jistota a ty peníze by tě opravdu nepotěšily.
Urychleně si kup cokoli z odkazu, co sem dal samec.Myslím ty tři disky WD navrchu. Je to malé, praktické. Taky je mám.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi tak, není nač čekat. Jsou dvě skupiny lidí. Jedna zálohuje a druhá ještě o data nepřišla...
Systém se dá kdykoli přeinstalovat, programy taky. Ale obnova dat je problematická a umí to stát i pětimístnou sumu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“