prepojenie PIC a CDROM cez ATA

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

prepojenie PIC a CDROM cez ATA

#1 Příspěvek od mikollar »

Zdravim

Už som v koncoch, 4 den sa snažim pochopiť ako komunikovať s CDROM, konkretne ako čitat data. Mam stiahnuty komunikačný protokol, ale som z toho uplne vedla, hladal som v ujovi googlovi ale našlo mi to len ako spusti prehravanie AUDIO CD, ale ja potrebujem citat data s CD kokretne mp3 subory.

Ak by ma l nikto nejaky priklad prosim hodte ho sem

Dakujem

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Do toho by som sa nepustal. Potrebujes vediet:
1. komunikaciu s CD-ROM (ATAPI)
2. strukturu suboroveho systemu ISO9660

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#3 Příspěvek od mikollar »

takze myslite ze bude jednoduchsie pouzit nejaku XD SD kartu alebo HDD a data si tam ulozit vo svojom formate (ziadny FAT NTFS ) ? MP3 dekoder mam ako samostatny IO v tom problem nieje.

EDIT:
O XD karte som rozmyslal ale neviem najs akym sposobom je riesena komunikacia SPI?, SD som nasiel ale tu nechcem kupovat, XD mam vo fotaku tak by som kupil dalsiu XD a ak by nic z toho nebolo tak to vyuzijem

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

Naposledy upravil(a) Jirka dne 24 lis 2007, 21:00, celkem upraveno 1 x.
*****

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#5 Příspěvek od mikollar »

ak sa to podari,co dufam ze hej 8-) , tak to zverejnim ako clanok tu na bastlirne ak sa bude dat, dakujem za linky idem studovat

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jirka »

ještě jsem tam 3 odkazy doplnil
*****

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

to su uzazne odkazy, su tam aj zdrojaky pre komuniakciu

velmi veelmi velmi dakujem teraz sa musim snazit aby som tu mohol coskoro dat svoj vlastny vytvor :)

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#8 Příspěvek od mikollar »

tak po prestudovani casti materialov som sa rozhodol pre pužitie HDD (ATA) v LBA mode, celkom uz tomu chapem. V pondelok pojdem kupit nejaky stary 1GB HDD a vyskusam nejaky ten zapis citanie , snad sa mi to podari. Ak by to slo tak skusim cez RS232-->PIC-->HDD nahrat nejku mp3 na HDD. A potom skusat nastavit mp3 dekoder, ktory bude tvrdy oriešok, kedze mam problemy rozbehnut I2C na PIC (testovane na EEPROM) a dekoder je ovladany pomocou tejto zbernice. V pondelok by este mal dorazit aj D/A prevodnik. Uf vela toho je :D , ale casu dost

P.S. aky program by ste pouzili na prenos suboru cez RS232? Cez hyperterminal su tam nejake protokoly neviem co treba nastavit. Mne staci aby to poslalo subor na RS232 nastavenou rychlostou a nestaralo sa o to či tieto subory boli doručene.


EDIT: Suciastky:

mp3 dekoder: STA015

D/A prevodnik :
DSD1702E
DSD1794ADBR
PCM1754DBQG4
TUSB3410VFG4
- tieto mam k dizpozicii
- tu neviem ktory by bolo najvhodnejsie použiť, mp3 dekoder sa d nastavit na rozne vystupy, povacsine som videl I2S rezim.

mikroprocesor: 16F877A

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jirka »

RS232 ? To bude doba, než se naplní HDD. :?
Podobné přehrávače s Atmelkou již využívají USB 2.0 - http://ikoras.iglu.cz/ , http://elektronika.kvalitne.cz/ATMEL/MP ... erHDD.html .
*****

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#10 Příspěvek od mikollar »

rs232 je len docasne kvoli jednoduchosti :wink: , potom planujem tam dat PIC s USB

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#11 Příspěvek od mikollar »

prosim ,nema niekto z vas funkcný (odskusany) program pre komunikaciu cez I2C? (z EEPROM) vyskusal som uz asi 15 zdrojakov z netu vsetky pamate co mam doma, raz to bolo na hardwarove raz na softverove I2C ale ne a ne to robehnut

Dik

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od nop »

Já kdysi zkoušel na 16F84 tyhle rutimy,fungovaly bez problemu.
http://phanderson.com/PIC/16C84/8574_1.html
http://phanderson.com/PIC/16C84/24lc65.html

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#13 Příspěvek od mikollar »

zatial som ich skusil na 16f877A , prepisal som registre aby zacianli od 30h,
Data nacitane z EEPROM posielam cez RS232 do PC, RS232 funguje tam proble nieje, ale nacitava mi to rozne hodnoty od 0 do 255. Skusal som menit EEPROM za iny typ, ale nepomohlo. V com to moze byt?

Dakujem

P.S. v programe je len doplene posielanie cez RS232 nic ine nieje menene (okrem registrov to bolo potrebne)

EDIT. Tak tomu nechapem teraz to sype stale 255 , ked odpojim + napajanie od EEPROM tak zacne hadzat 0, nechapem

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#14 Příspěvek od mikollar »

I2C sa mi uz podarilo rozbehat, teraz sa trapim s HDD snad to skoro zvladnem, lebo zatial vzdoruje :)

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

#15 Příspěvek od Kado »

mikollar píše:I2C sa mi uz podarilo rozbehat, teraz sa trapim s HDD snad to skoro zvladnem, lebo zatial vzdoruje :)
ak mas disk mensi ako 8GB, tak ho treba po resete prepnut z CHS modu do LBA modu. potom mozes citat/zapisovat sektory HDD zadanim LBA adresy. Precital si aspon nejaky sektor aspon MBR (master boot record) co je prvy sektor (sektor=512byte) na disku (adresy CHS=LBA=0) a obsahuje udaje okrem ineho aj o particiach, kt. su vytvorene na disku. Spravnost citania resp. to ci je tento sektor ok zistis tak, ze precitas posledne dva bajty zo sektora a tieto musia mat hodnotu #055h a #0AAh...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“