Panasonic NV-FJ622 nevytahuje pásku za buben

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

Panasonic NV-FJ622 nevytahuje pásku za buben

#1 Příspěvek od Santyr »

Prosím o radu. Při vsunutí kazety nevyjedou trny až do koncových poloh, ale pouze do tří čtvrtin. Mechanika je nastavena dobře. Na ruční točení mechanikou je vše OK. Tipoval jsem mode přepínač. Jeho vyčistění nepomohlo, ani jeho pozdější výměna za nový. V okamžiku, kdy se trny zastaví, přestane jít napětí na motorek. Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od durkovic »

zdravím,
nepoznam túto mechaniku dobre ale viem že Paňaky trpeli na prasknutú spojku load motoru. mal som podobný problem v jednom staršom paňaku.po výmene bol bezchybný. ale chcelo by to asi cele rozložiť a celu mechaniku vyčistit a znovu amazať a opäť zložiť.
ak je mechanika poháňaná cez remienok od capstan motoru tak ten by som preventívne vymenil

prajem vela zdaru. :wink:
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

#3 Příspěvek od Santyr »

Spojku jsem kontroloval hned na začátku. Ale přestane mi jít napětí pro motorek.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

možno sa budem opakovať pretože som to tu už k nejakemu paňaku pisal.
Vyzera to na mäkky zdroj,vymeniť vsetky elyty v zdroji nehladiac na to že meranie kapacity ulazalo niečo iné.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

#5 Příspěvek od Santyr »

Vyměním a uvidíme. Jinak zatím dík.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

najprv si ale zisti či ti klesnú napätia na zdroji(väčšinou nejaký vykonový tranzistor alebo IO poprípade elyty okolo) ked založíš kazetu a začne naťahovať pasku za bubon.

niekedy to zvyknú robiť aj elyty na plšáku Capstan motoru (ak je to tak riešené).
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 59
Registrován: 12 dub 2006, 02:00
Bydliště: karviná

#7 Příspěvek od nitram »

Podle mě je to otázka mechaniky.Běžná závada na těchhle strojích.Prasklé kolo vyvážení trnů.Na 99%.Dělal jsem jich už hodně a vždy s touto závadou.V AME jde objednat.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#8 Příspěvek od tonyab »

nitram píše:Podle mě je to otázka mechaniky.Běžná závada na těchhle strojích.Prasklé kolo vyvážení trnů.Na 99%.Dělal jsem jich už hodně a vždy s touto závadou.V AME jde objednat.
A nebo ohlodané plastové zuby...
Zdarec, T

Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 59
Registrován: 12 dub 2006, 02:00
Bydliště: karviná

#9 Příspěvek od nitram »

No na tom kole jsou samozřejmě zuby.Jeden nebo dva se ulomí.Je tam převod na kovovou lištu.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#10 Příspěvek od vasekpetr1 »

Přátelé mám prosbu: na tomto videu mám také vylomené zuby na kole pro vysunutí trnu (při pohledu zespodu levé ozubené kolo). Mohli byste mi prosím napsat, pod jakou položkou se toto kolo dá u AME objednat? Já mám asi pomalé připojení na net, takže načtení jejich stránek s náhr. díly pro videa mně trvalo skoro pět minut a ještě se tam vyskytovaly chyby. Prosím, napište mi, kolik za něj v tom velkoobchodu chtějí. Díky moc.
Přikládám foto toho kola.
Přílohy
kolo panasonic.JPG
Ozubené kolo Panasonic
(26.89 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#11 Příspěvek od vasekpetr1 »

Asi jsem ho tam už našel - je to položka 400M009000 za cenu 200,- Kč?

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#12 Příspěvek od SIDTIM »

nitram píše:Podle mě je to otázka mechaniky.Běžná závada na těchhle strojích.Prasklé kolo vyvážení trnů.Na 99%.Dělal jsem jich už hodně a vždy s touto závadou.V AME jde objednat.
Ale i v tomto případě při "ručním točení mechanikou", jak píše Santyr, by prvky opásání bubnu zůstaly "v půli cesty". Pochopil jsem, že ručně je dostane až do finální polohy. Tedy časování mechaniky také OK, pak už jen ta zdrojová část, příp. kolem motorku.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#13 Příspěvek od ICE »

vasekpetr1 píše:Asi jsem ho tam už našel - je to položka 400M009000 za cenu 200,- Kč?
To bude ono. :)

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#14 Příspěvek od LOYZA »

Přátelé, toto se tu již řešilo mnohokrát, tak pro příště se stačí pořádně prokouknout a je vystaráno a nemusí se zakládat nové vlákno. Pohodu a úspěch při opravách přeje Loyza.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “