Vtipy, vtipné články a odkazy V

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#796 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem si říkal, proč mi kámoš posílá do emailu Laurela a Hardyho. No stačí si vzít brejle. :)
Tady to je mnohem větší než příloha v emailu.
Přílohy
LaH.JPG
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#797 Příspěvek od EKKAR »

Teda tenhle je černej, až to tříská dveřma ... Bohužel to není jen ftip, ale doslova reál.
Přílohy
zidovska pomoc nemcum.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#798 Příspěvek od p32 »

:lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#799 Příspěvek od EKKAR »

Blondýnky...

Pozoruje důchodce v parku dvě blondýnky, jak usilovně pracují. Jedna vykope jámu a zatímco přejde na další, druhá tu jámu pečlivě zahází. A tak zvolna postupují parkem. Důchodce vidí tu přemíru zbytečné práce a nedá mu to.

"Hele, holky, co to děláte za nesmysly? Vždyť je to úplně zbytečná práce! A ještě jste na to dvě - já to prostě nechápu!"

"No, víte," povídá jedna blondýnka, "my to normálně děláme tři, jenže dneska nám onemocněla ta, co do těch jam strká stromky..."



A našel jsem článeček, dokonale ilustrující americkej vztah k manuálním převodovkám - dvě fotky jsou víc než vysvětlující ... Nikdy by mě ale nenapadlo, že se to bude týkat i prezentace tak významný a v minulosti dostatečně známý firmy, jako je Firestone.
Přílohy
Firestone_servis_symbol_manualni_prevodovka_02 detail.jpg
Firestone_servis_symbol_manualni_prevodovka_01.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#800 Příspěvek od Hill »

Asi naposledy viděli jen sekvenční řazení, a takhle do dvou řádků se jim to líp psalo.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#801 Příspěvek od termit256 »

Nejspis to jen grafik vzal z nejake logobanky kde to nahrala blondyna ktera v aute s manualem nikdy nesedela,

Ale jinak tohle je pekny priklad silenych symbolu ktere se bez listovanim priruckou nedaji vylustit. A taky duvod proc mam rad velke displeje, kde se to proste napise slovy a hned vim ktera bije.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#802 Příspěvek od weed_smoker »

No já tam mám nahoře 1-3-5,dole 2-4-6 a to R úplně dostrany a dozadu.Pokud jsem si vzal přítelkyně "nákupní tašku" FIAT Pajda,na R jsem musel ještě zvedat takovej prstýnek pod hlavicej tý páky.U Fóbie se ta páka zas zamačkává a podobně jako za 1,ale na 1 se páka nemačká.Jde to v tom FIATu docela nahovno,je nejlepší to dostrany a vzad,jak to má Felina,Volvo a další.
To na obrázku vidím prvně,ale u nějakýho asijskýho střepu bych to i čekal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#803 Příspěvek od p32 »

Už to neber. Ten obrázek je samozřejmě krávovina, ale málo čteš. :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#804 Příspěvek od rnbw »

To je neexistujuci nezmysel.
Ale zda sa mi, ze Ikarus 280 ma jednotku vlavo dolu, vlavo hore je dvojka.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#805 Příspěvek od Celeron »

Jak byly na maďarským kloubáku kvalty se můžu zeptat člověka co s ním jezdil. Pamatuju, že šaltrpáka byla dlouhá snad metr a hlavice páky měla kyv snad o průměru půl metru a možná 1/3 kyvu byla vůle, kdy se nic při řazení nedělo. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#806 Příspěvek od rnbw »

Ano, ta "presnost" radenia bola uzasna. Pamatam si to ako decko, casto som cumel na vodicov. Casto mali otvorene dvere kabiny, asi aby si neobili ruky pri radeni 5. rychlosti :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#807 Příspěvek od Hubert_79 »

Ikarus 280 měl šestikvalt, schéma tam bylo na cedulce. Trochu jinak měly řazení Karosy sedmistovky, s pětikvaltem. Tam bylo nahoře 1 3 5 a dole R 2 4. Pak tam byly ještě osmikvalty a to mělo čudlík na řadičce. Tam ta páka taky byla pěkně dlouhá, po vyjmutí posloužila řidiči coby hůl :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#808 Příspěvek od EKKAR »

A ještě ke všemu fůra "šimlů" i pozdějších sedmistovek karos měla kulisu obráceně, takže lichý kvalty se v nich řadily dolů a sudý nahoru (rozjezd za jedna bez synchronu = šaltrklacek k sobě a dozadu RRRRR-RRR-RR-R-R-RRACH!!!!), případně se rozjížděly na dvojku. Ale nejhroznější řazení co jsem zažil v busu byla jakási zájezdová Scania nebo co to bylo, mělo to poloautomat s předvolbou přepnutelnej do sekvence. A jel s tím jako střídač šofér, kterej tu předvolbu moc dobře neznal, po trase Polička - Hlinsko - Havlbrod - Humpolec (a dál) po I/34. Kdo to tam znáte, určitě vám něco řeknou vesnice Věž a Skála právě mezi Havlbrodem a Humpolcem. Tam se prostě sjíždí z táhlýho kopce do dolíku na most přes potok, aby se za ním zas po protisvahu vyjíždělo nahoru. A tenhle strejda si něco namačkal na předvolbě, chvíli jel na motorovku a pak musel prudce přibrzdit provozní brzdou, načež mu těsně před tím mostkem po sešlápnutí spojky automatika přeřadila nahoru místo dolů (kam potřeboval) - no prostě motor mu zakopal, busem to škublo jak v posledním tažení a kdyby bejval šofér znovu bleskově nevyšlápnul spojku, asi by motor úplně zdechnul - takhle jen musel zastavit, za asistence hlavního šoféra zařadit znovu neutrál a jedničku a znovu se rozjíždět - než to dali dohromady jsem měl pocit, že jsme dojeli a dál budem cestovat jedině náhradním busem ... Naštěstí se pak onen strejda střídač vzpamatoval a místo předvolby jel jen na manuálně ovládanou sekvenci. S tou mu to kupodivu šlo a jel jak z partesu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#809 Příspěvek od tomasjedno »

První naočkované děti začínají měnit vzhled
Přílohy
D015D32D-62AC-4006-8ABB-63846EA17508.jpeg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#810 Příspěvek od EKKAR »

Příběh o vánočním stressu.

Blížily se Vánoce. Santa Claus začínal mít pocit, že vůbec nic nestíhá.
Čtyři jeho elfové byli nastydlí a zbylí tři, co zůstali zdraví, nestačili vyrábět hračky.
Navíc paní Santa Clausová oznámila, že přijede na návštěvu její maminka, což Santu napružilo ještě víc.
Zašel se tedy podívat do stáje, co dělají sobi, jenže tam zjistil, že tři sobice jsou březí a zatímco jedna zrovna rodí, dva další sobi přeskočili plot a jsou Bůh ví kde. Další stres.
Začal alespoň nakládat saně, jenže jedna lyžina praskla, pytel hraček spadl a dárky se vysypaly na zem.
Naštvaný Santa se vrátil domů, aby si nalil šálek čaje a zazdil do něho prcka. Když ale otevřel ledničku, zjistil, že elfové někam "uklidili" rum a není co pít.
Jak byl naštvaný, praštil šálkem o zem a ten se rozprsknul po podlaze v kuchyni na tisíc kusů. Moc si tím ale nepomohl.
Šel tedy pro smeták, ale ukázalo se, že myši ožraly jeho chlupatou část ...
V té chvíli zadrnčel u dveří zvonek a vzteklý Santa šel otevřít. Na prahu stál malý andělíček s velkým vánočním stromečkem a vesele volal:
"Šťastné a veselé, Santo! To je dneska hezky, že? Mám pro tebe krásný stromeček. Kam chceš, abych ho postavil?"
...........................................................................................................
Tak prý vznikla ta překrásná tradice andělíčka napíchnutého na špičku vánočního stromečku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“