Přelomový rozsudek?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#211 Příspěvek od Maskot »

Je to marné, pořád kvoká. A jak je to s tím gprs a s cokies stále nic. Ještě kdyby interaktivně zjistil jak psát česky. Ale třeba to nezvládá, možná má telefon s piditlačítky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#212 Příspěvek od termit256 »

No vidis, tak proc ti vadi ze jsou ostatni tlacitka skryty nekde v menu dotykace. Ja mam na predvolby tlacitka na displeji o velikosti cca 2x5cm a je na nich napsany nazev stanice. Jak velke a prehledne je mas ty na radiu?

Podle milovniku "hmytove odezvy" by musela palubni deska modernich aut vypadat nejak takto :-)
Parada, jsem zvedavej kolik z duchodcu by tam neco naslo po pameti.
Přílohy
aaaa.JPG

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#213 Příspěvek od termit256 »

Maskot píše:Je to marné, pořád kvoká. A jak je to s tím gprs a s cokies stále nic. Ještě kdyby interaktivně zjistil jak psát česky. Ale třeba to nezvládá, možná má telefon s piditlačítky.
Uz jsem to psal 2x. Kdyz jses tak natvrdlej, nedivim se ze mas problem s dotykacem. Kup si trabanta a neprud lidi kteri umeji ovladat i neco modernejsiho.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#214 Příspěvek od Maskot »

Ty jsi fakt tvrdolín. víš vůbec co to je to Tvoje gprs? No a dotykové ovládání telefonu mám a dokonce umím přepnout klávesnici na českou, německou a třeba i anglickou. Až to zvládneš tak už možná budeš i vědět, že nepoužívat diakritiku už dávno není in.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#215 Příspěvek od JiriTom »

termit256: píšeš gprs ale myslíš asi gdpr...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#216 Příspěvek od EKKAR »

Maskot píše:Je to marné, pořád kvoká...
Nekvoká, jen hlodá těma svýma kusadlama a staví termitiště - doslova my o voze, on o koze. Autorádio ať si má pro mě za mě třeba 888 funkcí na dotykáči, ale nastavení hlasitosti budu vždycky upřednostňovat ve formě poctivýho kroutivýho (případně výjimečně posuvnýho) KNOFLÍKU, abych v případě, že potřebuju třeba kvůli tomu, že začala dopravní informace víc zesílit hlasitost, jednoduše šáhnul, otočil knoflíkem a nemusel se prohrabávat dvacetivrstvým menu celýho auta až k nastavení autorádia - protože než se tím kopcem dotekovýho barevnýho siderightu prokutám, dopravní relace je dávno v pýči. Stejným způsobem si nedokážu představit ovládání topení/klimy - přijdu k autu, zmrzlýmu jak sobolí h0vn0, odemknu, nastartuju a pustím ventilátor na maximum pod sklo - to všecko udělám dvěma hmatama, protože zapnutej větrák už mám (prakticky nikdy ho úplně nevypínám a s vypnutím motoru se vypne i větrák), takže jediný co učuním, je otočím točítkem poloautomatický klimy na MAX a druhým točítkem potáhnu v klimě klapky tak, aby vzduch šel všechen do palubovky na ofuk čelního a trošku i bočních skel. Než tohle všecko postupným proklikáváním přenastavím na dotykovým displeji, kterej je navíc mrazem zpomalenej jak zabržděnej šnek, tak u manuálního ovládání mám ometenou půlku auta od sněhu. To samý při ovládání stěračů, světel a dalších funkcí. Jak píšou přede mnou, nemám problém se prokutávat přes mnohavrstevný menu u funkcí, který přenastavuju 1x-2x do roka, ale věci, který potřebuju zapínat nebo přepínat operativně při jízdě, TY PROSTĚ NA DOTYKÁČI MÍT NECHCI - ALE VÝROBCE MI NEDÁVÁ NA VÝBĚR A PROSTĚ MI JE TAM NACPE. A pokud si nekupuju superhyperluxusní auto s cenovkou 2 a více mičud, který už mají automatizovaný i vytírání řidičovo prdele od následků úleku po prudkým automatickým brždění, tak nemůžu říct, že by ty laciný elektronický hejblata byly extra spolehlivý nebo vysloveně komfortní. Prostě výrobci nám cpou něco, co jim přinese větší zisky, ale nám uživatelům jen větší starosti s horší spolehlivostí, horší bezpečností ovládání a samozřejmě s vyšší cenou, kterou musíme zaplatit za něco, co v podstatě vůbec nechceme.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#217 Příspěvek od workhard »

To nechápete pořád, termit je tu jedinej dokonalej, ostatní jsme pitomci. Pod takovým idiotem musí být radost pracovat :) K těm dotykáčům obecně - cpou nám to postupně na všechny stroje v práci a že by to nějak obsluhu usnadňovalo, tak to ani náhodou.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#218 Příspěvek od PotPalo »

Vždy keď stretnem nejakého zástancu dotykáčov, a má niekomu zavolať, tak tam patlá po tom jeho displeji snáď tri minúty než sa konečne vytočí číslo. Až sa ho pýtam že či je nejaký problém alebo čo... Ja zoberiem môj predpotopný mobil s tlačítkami, tri krát ťuknem, a už to vytáča, ani nie za 5 sekúnd. Ale kto chce kam...

Sú to deti. Je to farebné a bliká to, tak je to lepšie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#219 Příspěvek od tomasjedno »

workhard píše:To nechápete pořád, termit je tu jedinej dokonalej, ostatní jsme pitomci.
Já bych mu doporučil, vzhledem k tomu že střídá auta jak ponožky a nechce se ojebávat seznamováním s ovládacími prvky, nechat si za krk implantovat CAN-BUS a ovládat všechno mozkem.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#220 Příspěvek od PotPalo »

tomasjedno píše:... a ovládat všechno mozkem.
Len aby to neskončilo s ERROR: device not found. :wink: :lol:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#221 Příspěvek od termit256 »

JiriTom píše:termit256: píšeš gprs ale myslíš asi gdpr...
Ty s to trefil, aspon vidis jaky mam ve vsech moznych i nemoznych zkratkach nejen tlacitkach gulas :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#222 Příspěvek od termit256 »

EKKAR píše: ...TY PROSTĚ NA DOTYKÁČI MÍT NECHCI - ALE VÝROBCE MI NEDÁVÁ NA VÝBĚR A PROSTĚ MI JE TAM NACPE...
TAK PROC SI TAKOVE AUTO KUPUJES?

K tomu autoradiu, pokud s tim manipulujes porad, asi je lepsi knoflik, ale pokud by byla na displeji videt hlasitost porad kdyz hraje radio, dokazal bys misto toceni knoflikem to same jednim tuknutim. Urcite je tolepsi nez UP/DOWN jak byva nekdy na tlacitkovych radiich. Jinak hlasitost pro dopravni informace si nastavim na dotykaci nezavisle na cemkoliv jinem krome rychlosti jizdy (pri vyssich se automaticky vse zhlasuje) a pak nemusim manipulovat s knoflikem vubec.

Na rozmrazovani skel spustim jednim/dvema tuknutimi, nemusim manipulovat zadnymi knofliky klapkami apod. a vse se docasne nastavi samo tak, aby se skla rozmrazila co nejrychleji. Po vypnuti teto funkce se vse vrati do puvodniho stavu.

Co se tyka spolehlivosti. Vylomenych knofliku nebo vadnych spinacu v autech uz jsem menil nekolik, dotykac jeste ani jeden...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#223 Příspěvek od termit256 »

PotPalo píše:Vždy keď stretnem nejakého zástancu dotykáčov, a má niekomu zavolať, tak tam patlá po tom jeho displeji snáď tri minúty než sa konečne vytočí číslo. Až sa ho pýtam že či je nejaký problém alebo čo...
Ja (a drtivy zbytek sveta ktery pouziva dotykace) mam zkusenosti presne opacne. Kdyz chci po nekom s tlacitkacem at mi rekne nejake cislo ze seznamu, muzu si rovnou zapalit cigaro a pak si ho stejne budu muset najit sam protoze na to nevidi. O tom ze by to dotycny dokazal v prubehu hovoru si mohu nechat jen zdat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#224 Příspěvek od termit256 »

tomasjedno píše:Já bych mu doporučil, vzhledem k tomu že střídá auta jak ponožky a nechce se ojebávat seznamováním s ovládacími prvky, nechat si za krk implantovat CAN-BUS a ovládat všechno mozkem.
Budu se muset zeptat BOBOBO, ten ma prehled ve ktere vakcine jsou vhodne BT chipy. Abych nemusel vrtat diru do krku pro konektor.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#225 Příspěvek od tomasjedno »

Do bezdrátu bych nešel, někdo ti ho hackne a budeš do smrti uklízet veřejné záchodky.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“