Dvojite potenciometre zdroj Statron 2229

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

Dvojite potenciometre zdroj Statron 2229

#1 Příspěvek od jogi24 »

Zdravim panove.
Vedeli by ste mi prosim poradit ci a kde by sa dali kupit dvojite potencometre do stabilizovaneho zdroja Statron 2229 ?
Hodnota potenciometra ja 47K/4k7N.
Problem je,ze uz po nastaveni hodnoty na zdroji mi napetie este chvilku plava,asi vybehane drahy.
Dakujem

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Přílohy
pot.jpg

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#3 Příspěvek od elektrosvit »

Nejprve zkus rozebrat a vyčistit stávající potenciometry. Pokud jsou snýtované, nýtky opatrně odvrtat a pak sešroubovat odpovídajícími šroubky.

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#4 Příspěvek od alxa »

Obávám se, že pokud je to skutečně vadný potenciometr tak ten asi sehnat nejde, tento zdroj mám také, pokud by odešel potenciometr tak bych tam dal 10 otáčkový Aripot, ale je potřeba udělat mechanické úpravy. Zkontroluj trimry na desce , musel jsem jeden měnit, napětí cestovalo a zdroj měl zvýšený šum. Pokud je skutečně vadný potenciometr tak rozdělat a podívat se jestli je vydřená dráha nebo ztrácí kontakt a poléčit. Na potenciometry si mi osvědčil spray Deoxit Fader F5, je trošku dražší, ale funguje.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od jogi24 »

Dakujem za odpovede.
Nad tym 10otackvym 50Kohm som uvazoval aj ja. Po nastaveni napetia mi po chvilke napetie uleti o +- 1-2Volty,zalezi na napeti ale v podstate je pot nastaveny vzdy v rovnakej pozicii.
Rozoberat a naspet srobovat sa mi zda uz moc, hlavne koli tomu,ze je to vec na ktoru sa musim pri napajani zariadenia spolahnut...
To uz asi radsej tie 50K viacotackove.....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“