Prostorový termostat - ovládání ze dvou míst

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od Yarda1 »

ronoda píše:... na vytopení z 18st na 22st. stačí hodina...
V době, kdy se v panelácích málo topilo kolegu z kanclu napadlo k radiátoru dát ventilátor, prý se tak teplota v místnosti zvýšila. Možná by to pomohlo i tady (spínat ventilátor když se zapne topení).
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#17 Příspěvek od doktor365 »

[/quote]
V době, kdy se v panelácích málo topilo kolegu z kanclu napadlo k radiátoru dát ventilátor, prý se tak teplota v místnosti zvýšila. Možná by to pomohlo i tady (spínat ventilátor když se zapne topení).[/quote]
To jsem měl dříve taky v pokojích, ventilátor z počítače řízené pomocí digitalu a sonda na radiátoru. Fungovalo perfektně podle teploty vody v radiátoru. Vytopeno bylo o 2 hodiny dříve.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#18 Příspěvek od ronoda »

Trochu utíkáme od otázky. Tady je dostatečný výkon (navíc mohu na kotli přidat a nebo ho nechat řídit venkovním čidlem) Dostatečně výkonné radiátory a perfektně zaizolovaná místnost. Problém jsou studené schodiště a nemožnost to zapnout - přidat na teplotě, dle potřeby z bytu (z přízemí)
(Wifi z důvodu el. pole a zdraví na noc vypínáme)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

ronoda píše:(Wifi z důvodu el. pole a zdraví na noc vypínáme)
Tož bych si natáhl z přízemka dráty s vypínačem, kterým bych ručně překlenul kontakty toho termostatu. A kdybych se bál přetopení, tak bych před to vřadil laciný bimetalový termostat nastavený na komfortní teplotu. Nejlepší bezdrát je kabel :D

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#20 Příspěvek od ronoda »

tomasjedno*** Souhlasím s tebou, že nejlepší bezdrát je drát:-)
Po projetí internetu jsem nakonec zvolil tuto variantu: Předně teda provrtám strop a přilepím asi 1,5 metru krycí lišty:-( Ale jinak jsem vybral jednoduchý termostat PT14

https://www.elektrobock.cz/prostorovy-termostat/p242

Kde bych přidal paralelní tlačítko k prostřednímu tlačítku a ten si stáhl do přízemí. jako indikaci stavu bych si ještě stáhl dolů LEDku indikující sepnutí termostatu. Takže dole bude tlačítko kterým si přepnu vyšší a nižší teplotu, LED mě informuje co jsem tam namačkal. A v prvním patře lze obsluhovat termostat standartně, sepnutí termostatu indikuje plamínek na display. A problém bude vyřešen. Jelikož mi i vyhovují přednastavené teploty, přemýšlím ještě tam dát časový spínač, který by termostat na 15 - 30 min (dle typu) cca v 18. hod vypnul. Takový sichr, aby to netopilo celou noc, kdyby jsme to náhodou zapomněli vypnout.
Vidíte v tom nějaký zádrhel vzhledem k mým požadavkům?

Jako časový spínač třeba toto: https://www.epohony.cz/cs4-16-casovy-sp ... gLWcvD_BwE
Přílohy
PT14.jpg

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“