EuroCase ATX-350W PFC - falosne PFC

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty komponenty co jsi popsal nejsou žádní extra žrouti, mechaniky žerou prd a disky taky. 550W zdroj je ve staré pracovní stanici Dell, kde to krmí dva Xeony (založené na prskotu - P4, TDP má každý asi 100W) vyšroubované na 3600 MHz a grafiku Quadro FX, myslím 580. Není s tím sebemenší problém :)
V hlavním kompu (též Dell, leč novější) je zdroj 875 W, neboť ta deska má taky slot na dva procesory (osazen jeden Xeon) a dva PCI-E sloty pro grafiku (osazená jedna), takže zdroj se 98% procent času dloube v nose. Ještě na těch zdrojích (je tam "jen" Dell) je 80+, to by měla být nějaká certifikace.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Dell pouziva podstatne kvalitnejsie zdroje od serioznych vyrobcov, nie nejaku najlacnejsiu cinsku sracku s falosnym PFC. Lenze to potom novy zdroj nestoji 15 eur.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#18 Příspěvek od EM88 »

Ty zdroje pro Dell sestavy vyrábí poměrně často Delta electronics, některé kusy jsou opravdu kvalitně navržené a vydrží spoustu let. Bohužel se najdou i typy, kde chtěl zákazník ušetřit a ty nejsou nic extra. Eurocase je značka, které je lepší se obloukem vyhnout. Typicky jsou tam značně ošizené součástky a mizerná regulace. (při dosažení udávaných hodnot často i zdechne) Jeden kus, myslím "350" nebo "400W" mi v minulosti odpálil desku a disk. Co se týče FSP(fortron) jsou na tom obvykle kvalitově o něco lépe, ale po letech již často trpí na vadné eletrolyty. Třeba takový fortron ATX-350PNR vydržel víc jak deset let a po výměně elytů dál funguje v jedné starší sestavě. Než koupit nový eurocase, je lepší koupit z druhé ruky OEM Seasonic a vyměnit mu elyty. Rozhodně to udělá lepší službu a nezničí komponenty.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#19 Příspěvek od Devo70 »

Ja som opravoval Take Me šmejd.
Přílohy
P4210448.JPG
P4210446.JPG
-ST-

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Mám pocit, že ten 550W mě stál kolem tisícovky = cca 35-40€ podle kurzu. Za 15 "éček" snad ani zdroj koupit nejde - teda něco v perforovaný plechový škatuli jo, ale ZDROJ to opravdu není ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Spíš mě překvapuje, že jim tahle šaškárna stojí za to. Přítomnost nebo nepřítomnost PFC by se snad měla spíše měřit a ne kontrolovat pohledem do rozebraného zdroje.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Lukas-Peca píše: Přítomnost nebo nepřítomnost PFC by se snad měla spíše měřit
Bingo.
Zřejmě se znamenitě rozšířila metoda jistého Potěmkina.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Pravdepodobne sa to mera na jednom kuse alebo nejakej prvej serii. Potom sa to nahradi ojebom.

Smutne je, ze tymto smejdom niekto nahradil povodny zdroj vo firemnom PC HP, ktory bol pravdepodobne kvalitny - az na elyty, ktore po rokoch odisli.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Nevěřím , že se to vůbec měří . Proč ?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#25 Příspěvek od kejki »

S tou cenou - € bylo jinde, ale myslím, že když jsem stavěl v tom 2008-2012 PC, tak právě ty eurocase stály kolem 500,-.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#26 Příspěvek od lopez »

rnbw
V daakom staršom teste zhorel 350W Eurocase do tla. Neviem to teraz najsť.
Ale ja som ho mal tiež a bez problémov - a ťahal sieťove PC 24/7 asi 5 rokov. žiadny problém nebol. LEN celé PC malo 45W spotrebu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Bůh ví, co se pod těmi Eurocase 350W a 400W skrývá. Na trhu je dost jiných zdrojů velmi podobných a s jiným názvem. Dodával jsem Eurocase vždy 450W nebo 500W a nepamatuji si jediný problém. Ale vyměňoval jsem dost značkových Fortronů a Seasonic či podobných a byly to těžké nefunkční sračky právě kolem 350W. Jistě, že do pořádného počítače patří zdroj za 12-15 stovek a ne za 6 stovek nebo dokonce za 3-4 stovky, ale to je diskuse zase o něčem jiném. Těch Eurocase jsem nedodával zase tisíce jak někdo jiný, ale svému účelu plně postačovaly a dříve jak za 5-8 let jsem je znovu neviděl. Za těch 5-8 let jsem je viděl při čištění daného počítače z hlediska zrychlení nebo přeinstalace OS a zároveň mechanického čištění od prachu atd. Vzpomínám si jen na jeden "špatný" zdroj u jednoho případu po bouřce, když dotyčný říkal, že z toho po zapnutí smrdělo a ani po třetím (možná asi i po více) zapnutí to neběželo.
Psát o tom, že stačí ve zdroji vyměnit pár elytů znamená psát o tom, že ten zdroj je pěkná sračka, když tam dávají takové elyty. Dost pochybuji, že někdo na takto opravený zdroj dělal nějakou revizi.
Porovnávat pár zkušeností podle svého nebo jiného špatného výběru a zavrhováním veškerého výběru např. od Eurocase je dost zajímavé stejně jako zavrhování Lídlu, protože jsem si tam koupil špatnou vrtačku. K tomu se dál nebudu vyjadřovat, to by snad nemělo ani cenu. Prostě ať tam dotyčný nic nekupuje. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše: Psát o tom, že stačí ve zdroji vyměnit pár elytů znamená psát o tom, že ten zdroj je pěkná sračka, když tam dávají takové elyty. Dost pochybuji, že někdo na takto opravený zdroj dělal nějakou revizi.
Jestli myslíš revizi PC v rámci nějaké kontroly spotřebičů, tam nevidím spojitost. Revizák neřeší nějaké útroby zdrojů a elyty, toho zajímá tak odpor ochranného vodiče, někdy unikající proud, stav vypínačů a neporušenost kabelů. Všeobecně je nechuť k revizím PC techniky, kancelářské pipky jsou neochotné to vypínat, ajťáčci po rozpojení a rozpletení těch (někdy strašných) hnízd řvou jak protržení.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Kvalitne elyty nie su asi v ziadnom beznom zdroji.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#30 Příspěvek od EM88 »

Tam jde o to, že ten Seasonic je levná OEM serie, kde je tlak na výrobní cenu. Kvůli tomu tam je kvalitní elektrolyt jen na primáru a zbytek je čína. (tuším Teapo). I tak ten zdroj funguje v pohodě přes 5 let při rozumném zatížení. Jenom v jednom 400W kusu jsem po letech provozu našel nafouklý elyt standby větvě. Dražší serie mají obvykle konenzátory kvalitní, ale člověk si za to nemálo připlatí. Ty eurocasu podobné zdroje se vyskytují poměrně běžně, používají stejný návrh. Obvykle si jen každá značka udělá drobné úpravy v osazení součástkami. Skeptický k značce Eurocase jsem kvůli tomu, že jejich zdroje nikdy nebyly nic moc. Ano, když se používají u PC s malým odběrem, můžou vydržet roky. Problém vidím v tom, že jejich zdroje nesplňují normy ATX. Často mají nefunkční ochrany a napětí na výstupu se pohybuje nahoru/dolů přes dovolenou mez. Stačí si pročíst recenze s rozborkami...

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“