Pájecí stanice

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
killboot
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2021, 01:00

#16 Příspěvek od killboot »

No par určitě.. Rekl bych treba 500 za práci + samotný konektor. Jsem jako prodejce mobilu + delame servis jako výměny lcd, baterek atd.. Ani tak o to nejde kolik. Ale zkrátka me to bavi a rad opravuju věci.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

U toho Metcalu je to dáno materiálem uvnitř hrotu - jakmile se ohřeje na teplotu, která mění (myslím) feromagnetické vlastnosti, tak ser už víc neohřívá.
Takhle mi to kdysi vysvětlovali v AZT.
Snad jsem to nepopletl.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Jo, to vim. Prave proto je tam bleskova a presna regulace i pri ruznem odberu tepla. Zdroj jede porad naplno a hrot si veme jen kolik potrebuje aby udrzel teplotu. Ty regulovatelne maji teplotni snimac? Externi regulacni smycka by vlastnosti indukce dost degradovala. Nebo jak delaji regulaci?

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#19 Příspěvek od vlado5 »

Ako odporúča "passion" šetri zbytočné výdavky a kúp si z Alíka T12. Tiež som si kúpil a nelutujem. Za super cenu výborný výrobok. Kúpil som v alu skrinke bez zdroja - pripájam zdroj k notebooku. Dokúpil som dve sady hrotov a mám na dlhé roky vystarané. K nastaveniu teploty hrotu som z Alika kúpil merač teploty FG100 - snímač je K článok z dvojkovu. Meria až myslím až do 650 stupňov. Cena teplomeru je 10€.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Ty integrovane hroty typu T12 taky doporucuju. Vlastnostmi se to blizi indukcnim za nesrovnatelne min penez. Se srackami typu ERS, solomon apod. , je to naprosto nesrovnatelne. Ta technologie je generacne nekde jinde.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#21 Příspěvek od Spiral »

Zdravím,
Weller Magnastat - princip ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Curieova_teplota

Uživatelský avatar
majkl75
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2021, 01:00

#22 Příspěvek od majkl75 »

Ahoj zdravim vsechny. Rad bych vas poprosil o pomoc a nechci zakládat zbytečně nové tema. Asi pred 1,5 rokem jsem koupil tuto stanici Handskit 909D+ 4in1 a je k tomu pajeci pero Handskyt 907 24v ESD. Od zacatku ta stanice paji spatne. Pero se dostane na 170 C stupnu a pak nic. Takze to nepouzivam . Pravdou je ze i horky vzduch je nic moc. Puvodne jsem si chtel pomoci stanice zkusit vymenit nejake kondenzatory a horkym vzduchem vymenit chip ale stejne jsem skoncil u klasicke trafo pajky ( vim ze je to spatne) a chip nevymenil, nez se to ohralo tak to trvalo hodne dlouho. A tim sem to vzdal . Chci rict ze nejsem zadny elektronik ale dovedu si neco vymenit s merenim uz je to horsi ale co je podstatne . Prosim vas lze k teto stanic dat pajeci pero s T12 hroty ? Pokud ano muze te mi prosim dat odkaz co prene koupit ? Nebo pokud to neni mozne a lze predelat stanici aby byla funkcni s perem na T12 mohl bych se na vas obratit? dekuji vsem za eventualni pomoc.Vice foto zde pokud je potreba: https://www.zonerama.com/mix11/Album/7078144
Přílohy
20210309_150807.jpg

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od RayeR »

Na odpajovani soucastek celkem dobre postaci bezna horkovzdusna pistole, pouzivam trochu lepsi s regulaci teploty, 2 typy trysek (siroka podelna a kulata cca 8mm). vyhoda je dostatek vykonu i na velke soucastky a mnohavrstve desky. Pro pripajeni ci kulickovani je potreba este regulace proudu vzduchu, coz nektere lepsi pistole maji taky. Cena kolem 1000. Na pajeni mam v oblibe Wellera, staci mi obyc bedynka bez displeje PU 81 a k tomu 80W pero WSP 80 na ktere je spousta hrotu.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#24 Příspěvek od dudo02 »

Zdravím,

Rád by som sa poradil ohľadom kúpy teplovzdušnej pájkovačky. Pracovať s ňou budem sporadicky.

Mne sa celkom páči https://www.tme.eu/sk/details/st-862d/t ... ice/atten/. Nemáte s ňou niekto nejaké skúsenosti?

Popr. mi kľudne odporučte niečo iné do tých cca. 300€.

Vďaka.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Michal22 »

Na občasné použití by to asi mělo stačit.
Každopádně mám zkušenost, že tyhle levnější stanice nezvládají trvalejší zatížení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#26 Příspěvek od Mysteri »

Pri nákupe horkovzdušky sa treba vyhnúť tým, ktoré majú IBA reguláciu teploty. Treba kúpiť takú, ktorá má okrem regulácie teploty aj reguláciu tlaku vzduchu. Potom, keď človek zvládne používať obe regulácie, tak krásne odpájkuje súčiastku rýchlo a bez toho, aby odcestovali zo svojich pozíc aj tie susedné....

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“