Pomoc s opravou stereo recieveru Yamaha R-3

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Pomoc s opravou stereo recieveru Yamaha R-3

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Mám tady od kolegy tento poměrně starý receiver z let 85-86 ...

První problém se objevil ve zkresleném levém kanálu, což pomohlo vyčištění relé, na stejném kanálu potom ještě problém se sluchátkovým konektorem, který byl vytržený z DPS ...
Hlavní problém je v tom, po připojení na repro, pokud se potenciometrem hlasitosti zvýší hlasitost asi tak za 1/3 celé rozsahu, výstupní relé odpojí výstup ... Po snížení hlasitosti zasé relé sepne zpátky ...

Zesilovač má povoleno repro od 6 do 16 Ohm.
V dílně mám sice 4Ohm ARS 845, ale majitel to zkoušel na 8R bedny se stejným výsledkem ... Elyty 6800uF ve zdroji už nevypadají nejlépe, ale ať vím, čím začít ... Výměna koncových tranzistorů za kdovíjaké náhrady pochybného původu vzhledem k hodnotě přístroje by asi neměla smysl ...

Díky Všem za pomoc ...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Tady bych začal kontrolou pracovních bodů tranzistorů, pak měřením a výměnou elektrolytů (nejdřív třeba C248).Koncové tranzistory asi budou v pořádku když to hraje. Kouknout osciloskopem co se děje na bázi TR134 (strana 15 SM)....

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od wishmasterX »

jardafiala píše:Tady bych začal kontrolou pracovních bodů tranzistorů, pak měřením a výměnou elektrolytů (nejdřív třeba C248).Koncové tranzistory asi budou v pořádku když to hraje. Kouknout osciloskopem co se děje na bázi TR134 (strana 15 SM)....
Poslal jsem SZ.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“