Polohovatelná lampa do labu

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

Polohovatelná lampa do labu

#1 Příspěvek od Lukas-1 »

Ahoj, hledám polohovatelné a hlavně kvalitní stolní světlo do domácího labu. Chtěl bych něco s větším rozsahem ramene, dlouhodobou stabilitou kloubů a dobrým světelným tokem. Dá se koupit něco do cca 2t kč? Zaujalo mě tohle:https://www.tipa.eu/cz/lupa-stolni-geti ... gLREfD_BwE
lupu zatím nijak zvlášť nepotřebuju, ale to rameno vypadá celkem poctivě. Nemáte s tímhle typem lampy někdo zkušenost?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Kvalitni a tipa? :-)
Ja pred casem resil podobny problem, nakonec jsem koupil od nejakeho mistniho vyrobce prumyslovych svetel takovou flexibilni trubku, na jednoduchou konstrukci z nerezoveho plechu pridelal 100W halogenku v patici 111 spolu s kouskem piskovaneho skla proti oslneni a jsem spokojenej. I to docela hezky vypada.

Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od Lukas-1 »

termit256 píše:Kvalitni a tipa? :-)
Proto se ptám na konkrétní zkušenosti, vyhodit 2t z okna se mi nechce. Hoď sem fotky tvé lampy, třeba se inspiruju a ukutím kopii za pár korun. :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

termit256 píše:...jsem koupil od nejakeho mistniho vyrobce prumyslovych svetel takovou flexibilni trubku...
Asi myslíš Martináska ne? :)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Tu lupu bych jako lampu nedoporučoval, pokud se přes to má pracovat, pak jako přisvětlení k lupě ano, ale jen jako lampa je to nesmyslně velké, takže to vadí a dle mého názoru to jako lampa svítí málo.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#6 Příspěvek od miromatus »

Keï mi nedávno doslúžila stará stolná lampa, tak som si kúpil nieèo takéto, ale s ramenami 40cm https://www.mall.sk/stolne-svietidla/gl ... 0047260751, konkrétne mám túto https://www.svet-svietidiel.sk/eglo-908 ... -40w-html/

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

forbidden píše:
termit256 píše:...jsem koupil od nejakeho mistniho vyrobce prumyslovych svetel takovou flexibilni trubku...
Asi myslíš Martináska ne? :)
Bral jsem to tady https://machinery-lighting.eu/
Vcelku s nema byla rec, urizli mi delku jakou jsem potreboval a nalisovali na ni zavitove koncovky. Ty svetla co vyrabi mi prisly slabe.
Fotku ted bohuzel neudelam protoze momentalne bydlim jinde nez mam to svetlo. Ale nic na tom neni, vicemene plechove Ucko s dirou pro halogenku typu 111 uprostred, na jednom rameni Ucka je dira pro uchycenni te hadice, na druhem je prilepena oboustrankou ta sklenena tabulka. Halogenka je pritahla k Ucku druhym plechem a 2 sroubky.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 08 úno 2021, 15:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

EGLO 90873 - Stolná lampa FIRMO : tuhle polohovací lampu (GG003) mám cca 10 let velmi dobrá pro práci na PC i četbu vleže akorát si dobastlil druhej průběžnej vypínač na kabel k pohodlnému vypnutí/zapnutí
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#9 Příspěvek od miromatus »

Aha tak tá moja je asi iný typ , lebo vypínaè je na kábli, kúpil som ju náhodne v elektro, keï som kupoval iný materiál. Bola vo výklade posledný kus, a obal som nepožadoval, tak neviem ani typ ani výrobcu , ale pod¾a profilov ramien má bližšie k FIRMO.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

já mám kml-9002 led a spokojenost, je robustní a líp svítí než kruhová zářivka.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#11 Příspěvek od dj_Paul »

Tak já si ji vyrobil sám. Zbyly mi stojánky od čteček bar kódů motorola a bylo mi líto je vyhodit. Tedy ty flexibilní nohy. Tak jsem je použil na flexibilní lampu. Další dárci orgánů byly LCD monitor, dal LED podsvit i měničem. A 3D tiskárna. Ta teda žádné svoje součástky neobětovala, ale vyrobila nové.

Měnič je schovaný nahoře v tom zeleným plastu, kabel vede tím husím krkem
Přílohy
Lampa5.JPG
lampa1.JPG
Lampa2.JPG
lampa4.JPG
lampa3.JPG

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

Kopil jsem si ji v GMe. Asi po roce začali vypadávat ledky. Pak došlo k demontáži, osazení novými led. Koupil jsem si asi dva nebo tři druhy s různou teplotou světla. K ledkám jsem přidal sériové odpory - na ty číňan nějak nemyslel. Teď ji nepoužívám neb jsem si práci přestěhoval domů a doma mám bauhausáckou na ohebném krku bez lupy.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#13 Příspěvek od passion »

Mám túto od júla 2020:
https://www.aliexpress.com/item/4000349152445.html
Za tie peniaze dobré, vyšla ma vtedy 22,32€ aj s poštou, treba vystriehnuť zľavy. Z českého skladu, za tri dni od objednania zvonil doma kuriér. Svetlo skvelé, dajú sa prepínať tri farebné odtiene, intenzita sa dá takmer plynulo meniť v širokom rozsahu, napájanie USB. Zväčšenie lupy pre prácu stačí, ale na označenie malých SMD smetí už používam foťák na mobile a fotím cez lupu, následne zväčším fotku na displeji mobilu. Lebo len očami to cez lupu často nedám. Alebo zavolám dcéru, tá nemá problém aj bez mobilu. Len bacha, sú lacnejšie, ale s kratšími ramenami. Tieto sú 2x33cm. Zatiaľ funguje všetko bez akýchkoľvek problémov.
:lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

V poslední době jsem zavrhl všechny lampy, protože stejně nikdy nesvítí tam, kam mají. Třetí ruku na svícení nemám a lampa se na stole akorát plete. Používám čelovku s 1/3/7 Ledkama kolem 80000mcd a vždy to svítí tam, kam koukám. Obvykle stačí svítit jednou ledkou, všech sedm jsem snad nikdy nezapnul, osobě stojící proti mě by to asi vypálilo sítnici. Je to Lidlovla na 3 ks nabíjecí Panasonic AAA s vyměněnejma ledkama, původní umřely po pár hodinách provozu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Používám podobnou tomuhle
https://nabytek.bazos.cz/inzerat/131981 ... -lampa.php
ve verzi s válcovým stínidlem, osazená 15W ledkou. Nechá si líbit hodně.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“