Domaci telefon Tesla Stropkov 2bus

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

Domaci telefon Tesla Stropkov 2bus

#1 Příspěvek od cigarkow201 »

ahoj mam doma telefon Tesla Stropkov Elegant 2Bus a vubec nevyzvani jak od tabla ze spoda tak ani za dverma tlacitkem jinak telefon asi funguje da se volbou dovolat do tabla slysim co se dole deje i je slyset ze zamek odemkne, prepinacem hlasitosti dole na telefonu jsem zkousel prepinat ale zadna zmena BZV+ a BZV- mam zapojeny tlacitko spina zkousel jsem to i propojovat na svorkach a nezazvoni to nemam tam pripojeny pridavny zvonek dalo by se tam namerit neco aby se poznalo jestli je vadny telefon uplne nebo jestli jen odesel piezo a jestli bych dokoupil pridaavny zvonek ktery je tam mozno napojit jestli by to fungovalo? dekuji. A jeste otazka kdyz se telefon uplne odpoji a po case zase namontuje zapoji spatky musi se znova programovat nebo ne a pamatuje si to. dekuji.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

K tomu vyzvánění. Na 99% je KO tablo. Je to už několikátý případ co ústředna takhle chcípla zaživa s projevem naprosté funkčnosti, krom zvonění z venku.
Po odpojení napájení i rozpojení obvodu se nakódování neztratí.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Můžeš po stisku bytového tlačítka změřit, zda je napětí cca 9V= na výstupu pro externí zvonek (výstup "piezo").
Druhý pokus je, aby asistent šel dolů k tablu, zavolal ti třeba mobilem a stiskl tlačítko na tablu.
Pokud tablo začne zvonit, řekne ti to do mobilu a ty zvedneš doma sluchátko.
Pokud se v domofonu uslyšíte a budeš mu moct otevřít zámek, je to jen sluchátkem u tebe doma.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od cigarkow201 »

jak jsem psal ja se do ovolan na tablo slysim co se deje venku i to po stisknuti tlacitka na otevirani dvere otevre tak telefon komunikuje a ostatnim sousedum zvonek normalne zvoni takze pochybuji ze to bude tablem to by nezvonilo nikomu ne? tlacitko zvonku mam za dverma zkusim to merit na tom piezo a zazvonit za dverma teda.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

To si ale nenapsal že je na tom tablu víc účastníků. V tom případě bude nejspíš problém jen u tebe.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od cigarkow201 »

tak jsem to meril na tom vystupu na zvonecek pridavnym bylo asi 10voltu a merak zacal asi vyzirat nejaky kondenzator protoze to zacalo pomalu klesat ale kdyz jsem zmackl tlacitko za dverma nic se nezmenilo. tak si rikam ze vada bude v telefonu neopravoval to uz nekdo?

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od cigarkow201 »

jo zapomel jsem napsat ze tam je nekolik bytu a ze ostatnim to zvoni

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Doufám, že jsi měl při tom měření zmáčknutý mikrospínač, jako by bylo zavěšeno?


Kup si přídavný zvonek 4fn 605 22.
Nebo celý přístroj, u něj ale pak budeš muset nastavit stejnou "adresu", jako máš nyní.
Nebo si jej připoj jako další domofon v bytě a používej oba s tím, že zvonit bude jen ten nový.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od cigarkow201 »

ano mel jsem zmacknuty spinac na sluchatku meril jsem to na oba zpusoby i pri vyvesenem. zadna zmena. kdyz koupim novy pristroj nevim jestli ho dovedu sma naprogramovat aby to chodilo. rikam si spis jestli tam nemuze byt jen nejaka malickost a opravit to.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak uz me telefon vyzvani a funguje jak ma zrejme nezkousel jsem to ze spoda zazvonit nemam to sam jak zjistit, Ale teda jsem telefon odpojil rozdelal dps a vse jsem proletoval nove nevim co pouzivaji za cin ale nevypadalo nic spatne ale proletoval jsem vse smd soucastky a spoje a nekde i pridal cin a dal telefon dohromady zapojil a jde to mozna ze to chtelo jen restartovat odpojenim a zapojenim nebo byl nekde studenak tak treba to nekomu pomuze, jsem rad ze nemusim kupovat novy pristroj. Dekuji vsem za rady. Ja se hlavne bal ze kdyz to odpojim ze se bude muset znova programovat. opravdu nemusi.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

Programovat to, by byl pravděpodobně problém, pokud nevíš své interkomové nebo systémové číslo. Pokud víš alepoň jedno z čísel, není problém naprogramovat nový DT.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od cigarkow201 »

ani jedno z cisel nevim ani jak ho zjistit nevim prave, Ale teda nastesti jak jsem psal podarilo se me to rozchodit. Mozna to jen chtelo odpojit a pripojit ze to bylo nejak zblble nebo studeny spoj na nejake soucastce cinu tam bylo nekde po malu a takovej nekvalitni bych rekl.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Cowley »

Vlastní interkomové číslo zjistíš tak, že stiskneš tlačítko zámku, držíš ho a zvedneš sluchátko.
Potom, co zvedneš sluchátko se po 2 sekundách do sluchátka ozve 1 - 6 pípnutí (jako první číslice tvého telefonu). Tlačítko zámku se může pustit.
Následuje další série pípnutí oddělené pauzou, celkem tedy 4 skupiny, např.:
píp - píp - píp - píp píp a to tedy znamená číslo 1 1 1 2 :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“