Elektronický regulovatelný transformátor KHT-6021 - schéma

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od breta1 »

Nevím, jestli se to v těch odkazech už někde neprobírá, ale já vidím, že to schema pro 300W je špatně - je tam přehozeno A1, A2

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#17 Příspěvek od tornado6 »

JoDik pozri si lepšie kto zakladal vlákno a komu odpisuješ, v tomto prípade si pleteš pojmy z dojmy. :!:

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#18 Příspěvek od JoDiK »

tornado6 píše:JoDik pozri si lepšie kto zakladal vlákno a komu odpisuješ, v tomto prípade si pleteš pojmy z dojmy. :!:
Máš pravdu, nějak mě ani nenapadlo, že dotyčný není zakladatelem vlákna...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Kluci, tady by se dalo jenom poznamenat, že velký šulín je fakt užitečná věc. Ale nesmí to být chlap.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

To sem zase zavítal jeden "mistr světa", co si plete pojem s průjmem (anebo rovnou "hovno s pitralónem").

Hned na prvním foto: https://imgbb.com/7XH0pQM
- "Termistory - predpokladám, že sú oba rovnaké" - Neni sú žiadné "termistory", ale tepelné pojistky (nevratné)!
- A to "hnedé čudo" - je opravdu kondík (svitkový), jehož hodnotu můžeme jedině tak tušit (křišťálovou kouli nemaje).
- ...

Rady ať jdeš od toho dál, raději neignoruj - tady to zavání průserem, větším, než je Covid 19 (netušíš, že máš co do činění, se zařízením přímo spojeným se sítí!). Bez oddělovacího trafa si koleduješ třeba i o "smrťák".

Kromě toho, že ignoruješ třeba i naše Pravidla (cituješ předchozí příspěvek - celý!) tak si tady ještě vyskakuješ, jak papírový čert!
Při tvých znalostech, ty tvoje "špalky" (na půl stránky, anebo se 42 body!) ani nečtu :(

EDIT:
Hned na hl. straně našeho fóra můžeš číst (jakože jsi určitě nečetl) toto upozornění (v Pravidlech /i dílčích/ pak další):
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Dobrej je taky "triak" 2SB1131 ( https://datasheetspdf.com/datasheet/2SB1131.html ). Tenhle "rejpal" je vysloveně nebezpečnej sobě i svýmu okolí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

Tak se nas.al a asi šel na Sopl... :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hape »

Na to se už nějakou dobu chci zeptat. Čemu tady říkáte Sopl, nebo Soplweb?
Občas to tady v podobných debatách někdo zmíní a mně se zatím nepodařilo zjistit který web je tím myšlený.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#24 Příspěvek od tornado6 »

Počujte chlapi,že vás to ešte baví, chovať sa ako male deti, proste ked vidim svojim odbornym odhadom že na to dotyčný nemá, tak mu bud neodpisujem,alebo ho nasmerujem na niekoho ,kto sa s nim bude baviť na urovni pýtajuceho sa,prípadne mu poradim tak ,aby pýtajuci sa nespáchal samovraždu z nevedomosti,ale nevadte sa tu ako 5 ročný. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Hape - taksitokurvavygugluj.cz = https://svetelektro.com/

To je takový problém si to vyhledat tady (na EB), anebo hodit do googla?
Jednodušší je, se zeptat - to je "bez práce" . . .

tornado6 - stejně už odešel a těžko se vrátí. Vlákno skončí "v propadlišti dějin" - když ne rovnou v koši.
Naposledy upravil(a) kokun dne 14 úno 2021, 17:05, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#26 Příspěvek od sinclair »

Jeden ze slovenských elektrowebů, ale v věkovým průměrem okolo 15-16 let maximálně.
Někdy mi připadalo, že je to spíš 12-13, ale pak jsem si uvědomil, kdo jsou převažující diskutéři.
Nedostatek vědomostí se při věkovém průměru okolo 15 dá chápat, spíš by mě překvapil opak.
Horší je to už s tamní úrovní komunikace. Když svoje názory přisadí genetičtí degeneráti z východu, nebo stačí i pár záhoráků, no tak to fakt stojí za to :D
Po jistou dobu jsem se tam chodil čtením pobavit, když jsem zrovna neměl staženo něco na čtení na večer.
Okolí moje výbuchy smíchu a výkřiky dost nepobíralo, ale už je to tam lepší. Stejně, jako klesla návštěvnost EuroBastlírny, tak dost viditelný odliv nastal i na jiných webech, často změněny v pusté žvanírny.
Ale každý zboží si své zákazníky najde, má je i Soplweb :D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#27 Příspěvek od weed_smoker »

Jo,to jsou ty,jak jim hoří Budinskýho nabíječka,ta se dvouma 1458,10k poťákem,tyristorem a 3 LED.Postavil jsem 4 a opravoval jsem z nich 2,u jedný chcíp 1458 a u druhý nějakej kond.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od sis2 »

To tornado6:
Já si myslím, že takovýmu frackovi po jeho drzém výstupu neškodí proplesknout tlamu!
Rozhodně je to lepší, než pseudo-korektně s ním něco rozebírat, aby náhodou neutrpělo jeho ego...
Ekkar ho jen (svým stylem) varoval, aby si nezahrával s elektrikou a on na něho vysypal celej zásobník.
A to byl jeho celkově třetí příspěvek zde na fóru. Dobře, že už je v trapu!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten uraženej magor pod nickem erudian zatím dostal BAN a bude smáznut, tak s tím počítejte, pokud se jeho moudra ztratí.

Já beru na vědomí jeho žádost, ale ne všechno jde hned, a on vysíral i v PM. Taková netrpělivá slepice.

"Dalej nahlasujem absolutne sikanovanie a absolutne nehodne spravanie v tomto vlakne od mnohych uzivatelov voci mne.
ziadam o presetrenie a premazanie nevhodnych prispevkov za porusenie pravidiel."
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Jo, mně taky psal dvě PM. Tak jsem mu napsal, že tu nemáme trvalou službu a, když své příspěvky smazal, nemám podle čeho soudit, jestli výtky nebyly oprávněné, jestli jako jeho sebevědomí nepřesahuje jeho znalosti. A poslal jsem ho na elektrika.cz (tam s ním budou hotovi ještě rychleji to jsem mu ale nenapsal). A že ho zatím stejně mazat nebudu, jinak si nepřečte odpověď. Mezitím ale dostal BAN, tak si ji stejně nepřečte.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“