vypínání LED svítilny Parkside

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

vypínání LED svítilny Parkside

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím. Aku svítilna má dvě LED (red + white) a 4 druhy provozu. Plný svit bílá, omezený svit bílá, blikající (výstražná) bílá a výstražná červená. Plný svit se asi po 3 minutách vypne, pro trvalý provoz je určeno omezené svícení. Tak to je správně. Asi po roce používání se po minutě, svítilna vypne ve kterémkoliv režimu. Dá se hned znovu zapnout ale zase jen na chvíli. Indikátor nabíjení hlásí plnou baterii a po krátké chvíli nabíjení ukončí. Nic extra netopí, baterii jsem připojil na jinou nabíječku a po 10 minutách bylo nabíjení ukončeno - OK. Jako posvítit na fabku dobrý ale jinak na kladivo ... Nevím co měřit, napětí na baterii po zapnutí 3.4V, odběr 1A naplno, 650mA omezený svit. Na blikání skáčou zmatky. Po vypnutí nulový odběr. Máte někdo radu co by mohlo zlobit?
p.s. Menší spínač zapne měření kondice baterie
Přílohy
svítilna_2.jpg
svítilna_1.jpg
svítilna_Parkside.jpg
Naposledy upravil(a) wlezley dne 12 úno 2021, 22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vadna bateria.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:Vadna bateria.
malá kapacita, velký vnitřní odpor baterie,
po zapnutí napětí baterie spadne pod vypínací úroveň . . .

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#4 Příspěvek od teufel »

Jestli baterka odešla po roce, byla buď nekvalitní nebo je v háji nabíjecí obvod (>4,2 V) nebo se vybíjí za provozu do napětí pod 2,5 V. Rozhodně bych to s novou baterií zkontroloval.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

To je bezna vydrz "kvalitnych" li-ion clankov z Lidlu.
Ale skontrolovat nabijacie napatie urcite ano.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#6 Příspěvek od wlezley »

Prozatím děkuji za rady, mám v neděli slíbenou stejnou na půjčení. Ta funguje, tak přehodím baterie a uvidím. Nakonec, poskládaná z vykuchaných notebooků poslouží stejně, možná líp, než tento invalida.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:To je bezna vydrz "kvalitnych" li-ion clankov z Lidlu.
No vidíš, já jsem rozkuchal baterkový LiIon bloky 2 a 4 Ah pro bateriový nářadí Parkside a udělal z toho pohonný bloky do RC modelů. Jsou to 18650 VTC5 (max 20A) a podle procesorovýho burn testeru baterek mají při odběru 10A dokonce 2,15Ah. Kus vychází na 70 kaček.
Pak tady prodává fy Jetimodel "vybíraný superšpičkový pro velký proudy pro pohon modelů" Samsung 2,6Ah 18650 VTC6 (max 30A) a ty dají s bídou při odběru 10A jen 2Ah. Při odběru kolem 25A dají maximálně 1,8Ah. Zkoušeno více kusů.... Kus vychází na 260 kaček.
Takže ty Lidlovky vůbec nejsou za tu cenu špatný. I kdyby vydržely jen půlku cyklů než ty Samsungy, tak se stále vyplatí je koupit.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 15 úno 2021, 07:54, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked najdes v nejakej notebookovej baterii dobru paralelnu dvojicu, tak ju mozes priamo pouzit.

Celeron: ak je to SONY US18650VTC5, tak to by som v Lidli necakal (ci je to nejaky noname?). Iste je, ze wlezley tam toto nema.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

Tak zkouška dopadla dost rozpačitě. Obě svítilny s prohozenýma baterkama fungují - řádně! Ochranné vypnutí plného svitu je zhruba za stejný čas a při omezeném, jsem to po pár minutách vypnul. Je možný, že ta jedna svítilna má jinak nastavenou citlivost? To bych se s kámošem domluvil, že to necháme prohozený a když začne zlobit, složím recyklovanou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: ak je to SONY US18650VTC5, tak to by som v Lidli necakal
Ty to nebudou, podle datašítu by měly mít 2,5Ah a vybíjecí proud 30A.
Tohle má jen 2Ah, docela vostrý vybíjecí koleno dolů kolem 26A a hmotí o 6 g míň.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#11 Příspěvek od weed_smoker »

Celeron píše: baterkový LiIon bloky 2 a 4 Ah pro bateriový nářadí Parkside
Mám je třetím rokem(tu nejstarší) a zatím pohoda,ale používám je jen ve vysavači.Tu starou 4Ah a tu 2Ah nabíjím tím přibaleným zdrojem se 2 LED(ke každý mám jeden) a ty dvě nový 4Ah tím dvojitym "dělem",který bere asi 200W a má 6 LED,co "barvěj strop nazeleno" když to běží.Do tý flexy PARKSIDE PERFORMANCE je černá 5Ah,ta je ale bohužel jiná(do vysavače nepasuje) a má svůj zdroj.Taky jí mám teprve měsíc,takže se uvidí až časem,jaká je.
Do žádný jsem zatím lozit nepotřeboval,ale tipoval jsem,že v tom budou 18650.Pokud se z toho neberou žádný "brutální" proudy (těch 20 a víc A),tak by mohly ty články něco vydržet.Pokud jo,budou brzo(za 1-5 let) v pr... ať jsou jaký jsou.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“