Zkušenosti s FIO a Air bank

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vzduchonic
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2021, 01:00

#91 Příspěvek od vzduchonic »

Uvažuji o založení učtu čistě na placení v aliexpresu a dalších eshopech. Dost si tady chválíte Fio banku. Tak by mě zajímalo jestli se z ty 3 roky něco změnilo.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#92 Příspěvek od termit256 »

Fio ma ponekud neprehledne bankovnictvi a neustale prudi se zmenou hesla.
Airbank je na tom v tomhle lip.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#93 Příspěvek od Eleman »

V zásadě se nic nezměnilo, jen úroky na spořících účtech klesly, ale to asi všude.
Přehlednost bankovnictví je věc názoru a samozřejmě zvyku. Heslo můžeš klidně zopakovat, nemusíš ho měnit. Výzva k jeho změně je logicky v rámci zabezpečení. Pravidelná změna hesla je jednou ze základních zásad zabezpečení (nejen) internetového bankovnictví. Jednou za rok se to dá vydržet.
Za mne, spokojenost.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#94 Příspěvek od Cust »

Mám u Fia tři účty, osobní, podnikatelský a účet našeho SVJ. Nejsou problémy...

Uživatelský avatar
vzduchonic
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2021, 01:00

#95 Příspěvek od vzduchonic »

termit256:
Eleman:
U Airbank jsem nikde nenašel jak je to s placením kartou na zahraničních eshopech. Proto uvažuji o té Foi bance. Co se týká internetového bankovnictví tak to pro mě bude novinka, zatím ho nemám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#96 Příspěvek od rnbw »

Bankovnictvo povazujem za vyborne - velmi jednoduche a rychle. Pre mna postatne lepsie ako hnusny moloch George.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#97 Příspěvek od p32 »

FIO má naprosto normální bankovnictví bez jediného problému. George se o to snaží, ale trvá mu to jako naší vládě NS.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od Hubert_79 »

Co jsem u toho george koukal (pravda, je to nějaký ten pátek) na demoverzi, tak to je pěkný zprasek. Když se to snaží dělat další 34 věci, které 98% lidí naprosto nezajímají.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#99 Příspěvek od Kvicala_r »

Mám AB a jsem nadšený. Dvě karty + nálepka vše v rámci nulových poplatků. Jednu kartu sem si vyhradil na Ali a platby na webu. Mám trvale limit na nule. Jen při nákupu týdenní limit adekvátně zvýším. Navíc při instalaci apky nabízí i 4% z Ali nákupů zpět.
Za mě prostě přehledné, funkční včetně té apky na telefonu. Mám ji jako hlavní účet.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#100 Příspěvek od termit256 »

Eleman píše:...Pravidelná změna hesla je jednou ze základních zásad zabezpečení (nejen) internetového bankovnictví. Jednou za rok se to dá vydržet.
Za mne, spokojenost.
Tohle je snad uz milionkrat vyvraceny nesmysl. Mam ucty u asi 10 bank a nikdo krome fio tuhle hovadinu nedela

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od PotPalo »

Už ich to tuším prešlo vo FIO s tým heslom. Kedysi otravovali každý rok s nastavením nového hesla do IB. Obísť sa to nedalo, namiesto IB bolo iba zmena hesla, a predošlé sa nedalo zadať znova, poznalo to a odmietlo ho, takže jedine nové. Teraz už neotravujú so zmenou ak je heslo "silné". Tuším o tom aj niekde písali.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#102 Příspěvek od Kremik »

U FIO sice nejsem, ale jsou aplikace, které obtěžují s heslem a nedovolí zadat původní. Stačí však dát jiné a obratem ho zase změnit na staré.
Kdyby si měl člověk pamatovat pořád nové hesla podle toho jak se kdejakému čurráčkovi zamane, neměl by hlavu na nic jinýho.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#103 Příspěvek od termit256 »

Prave proto je neustale meneni hesla min bezpecne nez kdyz je porad stejne. Lidi si to nepamatujou, tak voli jednoduchsi hesla nebo si je nekam zapisuji odkud je potencionalni utocnik muze zjistit. Tohle je i duvod proc jsem ucet u fio prestal pouzivat.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#104 Příspěvek od Nagant »

Ale nyní je to u FIO, jak píše PotPalo, při dobré konstrukci hesla není uživatel nucen ke změně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#105 Příspěvek od p32 »

Heslo může zůstat stejné, nikde není psáno, že se musí změnit. Taky je možné ho prostě změnit a za chvíli dát to původní. Zavádějí to všechny banky, protože to mají předepsané a zároveň i větší ochranu při vstupu na účet. To je prostě modernizace a inteligent se s tím smíří naprosto v klidu. Historie na účtu pak po zjištění svých ochranných pomůcek udělá dnes pro klienta to, že si ho prostě potvrdí a nadále neotravuje. Otravuje jen klienty s divnou nebo malou historií.
Takže jméno, heslo, SMS je naprosto normální při vstupu na účet a placení pak podle historie klienta a garantovaného přístupu - stejný PC, NB nebo mobil.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“