USB nabíječky z Ali

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

USB nabíječky z Ali

#1 Příspěvek od marat »

Chlapi,

jaký máte nazor nebo zkušenosti s usb nabíječkama z Ali?
Včera nám chcí**a další "značková" nabíječka a nabíječek už mám doma polovinu co telefonů.
Značku na Alze a spol dostanu za 500Kč s jedním portem a Číňan prodává 3 portové za dva dolary. https://www.aliexpress.com/item/4000971 ... web201603_

Samozdřejmě je to klasika jako na Heuréce, lidi chválí výrobek který zrovna vybalili a nejsou zkušenosti s provozem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Chces vyhoriet a niekoho zabit?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Na ALI odpověď nemám ale když máš tolik nabíječek tak snad není problém vzít funkční s nežádaným konektorem a použít připájet konektor z mrtvoly?

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#4 Příspěvek od teufel »

I na Ali se dají koupit dobré nabíječky. Jen to nesmějí být ty "dvoudolarové".

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#5 Příspěvek od jirys »

Vetsina je z ciny i u nas v obchodech , hlavne levne nakoupit a pak draho prodat .

To same s oblecenim u vetnamce koupis levne ale to same ve znackovym obchode draze . A je to z jednoho skladu .

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od marat »

teufel píše:I na Ali se dají koupit dobré nabíječky. Jen to nesmějí být ty "dvoudolarové".
Nemáš odkaz? :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

To je klasicka demagogia.
Je "trochu" rozdiel, ci nabijacku vyrobi v Cine napr. DELTA alebo par ludi niekde v ryzovom poli z odpadu, bez izolacnych vzdialenosti, poistky, odrusenia.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#8 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, loni jsem si objednal tuto https://www.ebay.com/itm/3Port-USB-Phon ... 2749.l2649 naprostá spokojenost

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od marat »

ACDC píše:Zdravím, loni jsem si objednal tuto https://www.ebay.com/itm/3Port-USB-Phon ... 2749.l2649 naprostá spokojenost
To je zrovna ten tři a půl dolarový. :) Mě spíš jde o konstrukci, aby to nebyly "tři odpory v krabici".

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Rok a půl používám každý den toto. Bez problémů. Cena lidová - nedělám rozdíl mezi věcí za 1 USD a 8USD, raději vezmu tu za 8USD.

PF

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Ségře jsem před Vánocemi z Ebay.de objednal microUSB nabíječku k Samsungu, měl to být originál Samsung s 2,2m kabelem /to ségra vysloveně chtěla/.
Stála 11,99€ plus 2,99€ poštovné, prodejcem byl podle všeho Belgičan a k dispozici bylo údajně posledních 16ks, což patří k jedné z obchodních praktik typu "Kupujte! Nebudou!".
........
Funkce byla v pohodě, nebýt toho, že se celý předek, plocha s kolíky do zásuvky, po několika desítkách zasunutí-vysunutí odlepila.
Na jednu stranu zas dobře - aspoň jsem viděl, jak je to udělaný, z čeho a mohl jsem to poopravit.
Na druhou stranu wtf ??? Nabíječka 5V/650mA za 15 eurobabek a tohle?
........
Ty zalisované kolíky ve víčku adaptéru, nejsou totiž připojené do desky kouskama licny, ale jsou zeslabeně prodloužené dovnitř krabičky.
Destička je zasunutá v krabičce v kolejničkách. Má v sobě, v užší hraně, zaletované nepříliš pružící, dvojité kontakty z obyčejného tenkého FeNi, nebo FeSn plechu. Do kontaktů desky "zajíždí" druhá, zeslabená strana kolíků zástrčky. Ty už nejsou mosazné a duté, ale jsou plné železné, silně leskle poniklované.
Ušetřili tím tak dvě pájená místa a dva kousky licny, jak to běžně bývá v jiných nabíječkách a adaptérech.
........
Přesně takhle, jsem to viděl udělané i u těch mnou kritizovaných, ovládacích elektronik od LED vánočních šňůr.
Krabičky mají celkem tenké stěny. Ty plechové kontakty téměř nepruží - magnet zjistil buď FeSn, nebo spíš FeNi plech.
Po několika desítkách zasunutí-vytažení té krabičky ze zásuvky, to na těch nepružících kontaktech začalo slyšitelně jiskřit, prskat až se to opálilo tak, že LED šňůra přestala fungovat.
........
Udivilo mě, že úplně stejný, imho mizerný systém, je použitý i u značkové, ne příliš levné nabíječky k telefonu.
Je tady přece předem jasné, že se bude nabíječka často zasunovat i vytahovat a že plastová krabička se tím bude sice nepatrně, ale pokaždé deformovat.
........
Zeslabené FeNi síťové kolíky, směřující dovnitř krabičky, jsem zkrátil, naletoval na ně dva 4cm kousky 0,25mm² teflonové Ag licny, z destičky jsem vyletoval ty "pružné" kontakty a zaletoval tam druhé konce licen. Vyměnil jsem tři noname elektrolyty /tmavozelené se zlatým tiskem/ za KYA, modrý "bezpečnostní" kondenzátor 1n/2kV bez certifikátů za Keko s certifikáty. Licny jsem otočením víčka o 360° stočil, pěkně zaskočily dovnitř a víčko jsem znova přilepil.
Tak snad to bude po takovém zákroku fungovat spolehlivě.
........
Čekal bych, že u "značkové" nabíječky něco takového nebude možné, jak to upadlé víčko, tak to připojení sítě do desky.
Ale jen to všechno dokazuje, co jednak vidím často a jednak si myslím už hodně dávno. Ostatně to tady často prezentuje i rnbw.
........
I za 12 babek, od Belgičana a pravděpodobně z evropského skladu dostanete prudký ojeb, jenom potištěný "značkou", která má zřejmě oprávnit tu vysokou cenu oproti ostatním "dvoudolarovým".
Naposledy upravil(a) sinclair dne 24 úno 2021, 16:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od pauls »

Ahoj, já nedávno koupil
https://www.aliexpress.com/item/3261953 ... 4c4d6EKPvw

Zatím jsem nevyhořel :-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Víte prosím někdo, co zač jsou ty elyty, rejžákama často používané ve výrobě i v hobbymodulech z Ali?
Tmavozelená smršťovka, zlatý potisk, ale jinak nikde nic, na těch ze zdroje není ani výrobní série, ani označení typu.
Síťový 8,2uF/400V nemá ani prostřihy vršku. Je vlastně nový, jenom od Vánoc používaný cca každý čtvrtý den, takže nízkých pár stovek hodin. A má plných 7,5uF..

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Jako nabijecky je to opravdu nahovno. Ja pred casem objednal asi 4 ruzne typy 2A nabijecek. Te proud nedala zadna ani omylem. Kdyz jsem to hodil na zatez, napeti zacalo od cca 800mA padat a pri plne zatezi tam byly jen 2V apod. Proste nepouzitelne.
Ja to pouzivam jako vestaveny sitovy zdroj na nenarocne veci typu napajeni teplomeru, lampicky apod. s odberem do nekolika malo stovek mA. Vymenim kondiky preventivne a zatim za ty roky ani jeden neselhal. Za ty prachy bych to doma nepostavil.

K mobilum pouzivam originalni nabijecky a ty proud na nich uvadeny daji. Ale je pravda, ze kupuju mobily spis z horniho cenoveho konce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

sinclair: Nemas to odfotene?
Zial, nabijacky sa falsuju podobne ako mnohe ine veci. Niektore falzifikaty su zvonku dokonale. Vnutri je to podstatne horsie...

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“